Wywożenie pontonem a brania-opinie. .

/ 37 odpowiedzi
u?ytkownik71369


JKarp. Jeśli wykonujesz czynności związane z

wędkowaniem, to łamiesz prawo jeśli ponton nie jest zarejestrowany.


  (2011/05/12 20:36)

JKarp


Cześć
Dusiomirusio podaj mi ten przepis bo ja z Chiny nijak nie kojarzę o czymś takim. Owszem, jeśli wywożę zestaw ale razem z wędką a łapie to masz rację - ponton musi być zarejestrowany.
Ja całkiem poważnie i serio proszę bo nie chciałbym się w.. za 20zł bo tyle kosztuje rejestracja.
"

 

                                                                                                               

.............................................................

I GOSPODARKI ŻYWNOŚCIOWEJ

............................................................................                                                                                        

 

 

               

 

PODANIE  O REJESTRACJĘ SPRZETU PŁYWAJĄCEGO

 

 

 

 

 

....................................                                                                                                         ..............................................

               (długość)

         (podpis wnioskodawcy)

          Wydanie zaświadczenia o rejestrację sprzętu pływającego służącego do połowu ryb podlega opłacie skarbowej w   wysokości 17 zł ."

To akurat jest z Poznania ale wyraźnie jest napisane " Podanie itd... służącego do połowu ryb"



A ja nie łowię z pontonu ryb.

Jeśli się mylę to proszę o wyrozumiałość ale też pokażcie mi gdzie jest napisane o tych czynnościach.

Janusz JKarp


(2011/05/13 14:54)

u?ytkownik71369


Jeśli pływa się rekreacyjnie  łódką lub pontonem, nie ma żadnego problemu. Jeśli zaś pływając łódką lub pontonem, albo na tratwie dokonuje się czynności związanych z POŁOWEM RYB, musi ten środek pływający być zarejestrowany.

Zanęcanie, wywożenie zestawów, wędkowanie ze środka pływającego, trollingowanie, jest zabronione jeśli środek pływający nie posiada stosownych zezwoleń.

Można sobie pływać rekreacyjnie posiadając odpowiednie środki bezpieczeństwa, ale wędkować, wywozić, zanęcać nie wolno jeśli brak jest rejestracji.

Może to co piszę wydaje się śmieszne, bo co mi zrobi strażnik jeśli zauważy że pływając na materacyku lub dętce od traktora zanęcam łowisko?

Jest to jeden z przepisów ustalonych przez PEDZIÓW nie mających pojęcia o wędkowaniu i bezpłodnych  "leśnych dziadków wiadomo skąd".

Jednak takie jest prawo i pewnie panowie PSR-owcy przyznają mi rację. 

(2011/05/13 15:21)

u?ytkownik57785


Zanęcać Ci wolno ze sprzętu niezarejestrowanego, tak samo jak karmić kaczki i aligatory. Nie wolno wywozić zestawów i łowić ryb z takiego sprzętu. Mając zestaw wędkarski na pokładzie, który wywozisz, to znaczy że wędkujesz z tego sprzętu, a tego nie wolno. Wywozić karmę dla ryb-wolno. (2011/05/13 15:26)

JKarp


Cześć
Ok nie będę się doszukiwał wykładni. Może tak jest jak mówisz. Co prawda zawsze mi tłumaczono, że wędkowanie z pontonu to wędka ma być w ręku lub ze mną na pontonie.
20 zł nie majątek hehe.
Lepiej to załatwić i mieć spokój :-) niż tłumaczyć się, że coś tego no słyszałem.
Dzięki za dbanie o mój portfel :-)
Maciek ale jak ma łowić zestawem? - haczyk, kulka i ciężarek. Wędka zostaje na brzegu z kołowrotkiem :-)
Ale dzięki- niech licho śpi. Co prawda w tamtym roku Funkcjonariusz PSR zapytał do czego i dlaczego mam ten ponton. Wytłumaczyłem, że do nęcenia i wywózki zestawów czyli haczyk itd. Nie miał zastrzeżeń, że bez rejestracji. Ale może kiedyś będę musiał wypłynąć po rybę a wtedy ...Sami wiecie co może się zdarzyć w razie kontroli.
Nie ważne - w poniedziałek wędruję do Starostwa.
Janusz JKarp
(2011/05/13 15:28)

Daniec


Panowie

Wyjaśnijcie mi zatem jak to jest :

-wędka musi się składać z wędziska min. 30 cm, linki do niej przymocowanej i haczyka/haczyków - w zależności od metody,

-połów może odbywać się wyłącznie przy pomocy wędki (jednej lub dwóch),

-zabrania się wedkowania ze sprzętu pływającego niezarejestrowanego i nieoznakowanego.

I teraz moje pytanie: Jesli wywożę zestaw, to nie posiadam ze sobą wędki w rozumieniu RAPR i nie dokonuję połowu, czy w takim razie muszę rejestrować ponton?

Nie pytam z przekory, ale po prostu co instytucja to inne podejście.

Pozdrawiam

Daniec

(2011/05/13 15:50)

u?ytkownik57785


No właśnie. Koszta sa tak śmieszne i procedury rejestracyjne także, że to śmiech na sali i warto poświęcić i te "miliony" i te trochę czasu w urzędzie. (sprzęt wędkarski na pokładzie może świadczyć o wykorzystaniu jednostki pływającej do wędkowania). Zanęta, karma, pasza dla ryb nie jest sprzętem wędkarskim służącym do amatorskiego połowu ryb. (2011/05/13 15:56)

u?ytkownik57785


Moim zdaniem jest to tak traktowane, bo zestaw jest połączony z wędziskiem i służy do bezpośredniego połowu ryb. (2011/05/13 16:05)

Romuald55


Możesz wywozić sprzętem pływającym nieoznakowanym pod warunkiem,że wędka będzie na brzegu a zestaw  lub samą zanętę będziesz miał na łodzi.Gdybyś miał wędkę w łodzi zarzucił zestaw w określone miejsce i wracał do brzegu to w tym momencie ....łowisz! Masz zarzuconą wędkę i jesteś w obrębie łowiska,czyli na łodzi.Jednym słowem jak kija masz na brzegu a sam jesteś w łodzi z zanętą czy zestawem to łódż nie musi być zarejestrowana i nie musi mieć sprzętu ratunkowego.
A swoją droga rejestracja sprzętu pływającego to sprawa prosta.Starostwo powiatowe we Lwówku Śl nie pobiera opłat za te czynności.Nie wykluczone,,,,,,że inne postępują podobnie. (2011/05/13 16:20)

u?ytkownik57785


Możesz wywozić sprzętem pływającym nieoznakowanym pod warunkiem,że wędka będzie na brzegu a zestaw  lub samą zanętę będziesz miał na łodzi.Gdybyś miał wędkę w łodzi zarzucił zestaw w określone miejsce i wracał do brzegu to w tym momencie ....łowisz! Masz zarzuconą wędkę i jesteś w obrębie łowiska,czyli na łodzi.Jednym słowem jak kija masz na brzegu a sam jesteś w łodzi z zanętą czy zestawem to łódż nie musi być zarejestrowana i nie musi mieć sprzętu ratunkowego.
A swoją droga rejestracja sprzętu pływającego to sprawa prosta.Starostwo powiatowe we Lwówku Śl nie pobiera opłat za te czynności.Nie wykluczone,,,,,,że inne postępują podobnie.






Jak widać co Okręg, to obyczaj....... (2011/05/13 16:29)

u?ytkownik71369


W O.Katowice był zakaz wywózki zanęt i zestawów. UBOLEWAM, że ten zakaz został zniesiony. (2011/05/13 19:15)

JacekLbn




jbkka O czym Wy piszecie ? jakie wywożenie pontonem? . Poczytajcie regulamin bo może nie wiecie czy jeszcze jesteście wędkarzami czy już kłusolami ?

O to mi chodziło :) Andrzej ty mądrze gadasz:) nie gniewam sięhaha Pozdrawiam (2011/05/14 20:35)