Zaloguj się do konta

Wyważenie spinningu -dobór kolowrotka

utworzono: 2018/09/18 11:26
kacper2888

Witam mam wędkę okuma black rock 275 10-35 do tego kołowrotek okuma alaris o masie 260g wędka waży 185g jak dla mnie kołowrotek jest za lekki czytałem że do tej wędki najlepsze są kołowrotki o masie 290-310g zastanawiałem się nad daiwą ninja 3000 ale nie koniecznie o nią mi chodzi jeśli jest coś lepszego w granicy 200zł proszę o podpowiedź. Moje drugie pytanie to co dokładnie daje dobrze wyważony spinning ? [2018-09-18 11:26]

Sith

(...)co dokładnie daje dobrze wyważony spinning ?
Głównie komfort wędkowania. Dobrze wyważony zestaw mniej męczy rękę nawet gdy jest dość ciężki, w stosunku do leciutkiego ale niewyważonego. Zależy też w którą stronę występuje przeważenie, osobiście wolę gdy wędka lekko "leci na pysk", niż miałby nawet leciutko przeważać dolnik.
Niestety, rzadko udaje się wyważyć zestaw kołowrotkiem, bywają przypadki że musiałby ważyć dobrze ponad 0,5 kg. Sposobem na wyważenie jest umieszczenie w dolniku obciążenia z taśmy ołowianej, ale obecnie nowe konstrukcje są łatwiejsze do wyważenia.
Ja mam OKUMĘ Black Rock castingową cw 10-35g/213cm o ciężarze 156g i zupełnie przyzwoicie wyważa ją multiplikator DAIWA Tatula 204g, więc myślę że kołowrotek około 300g powinien być skuteczny w Twoim zestawie.
[2018-09-18 12:53]

kacper2888

Dzięki myślisz że ta daiwa będzie dobrym wyborem ? [2018-09-18 20:19]

Adi777

Na wyważanie wpływa również w głównej mierze to jak trzymasz spinning. Moim zdaniem nie warto aż tak dużej wagi do tego przykładać. Może być, że do spinningu musiałbyś podpiąć kołowrotek karpiowy :-D [2018-09-18 21:16]

kacper2888

zazwyczaj między małym palcem i tym obok [2018-09-18 21:30]

Adi777

dlatego ciężej będzie Ci wywarzyć zestaw, a nawet bardzo ciężko. [2018-09-18 21:56]

Adi777

dlatego ciężej będzie Ci wywarzyć zestaw, a nawet bardzo ciężko. [2018-09-18 21:56]

barrakuda81

Przy krótkim kiju łatwiej jest dobrać odpowiedni kołowrotek, przy długim czasem się nie da bo musiałbyś podpiąc taką betoniarę że nie pasowałaby do zestawu.Jak masz krótki kij i nie podpierasz dolnika pod łokieć i przykładowo pracujesz nadgarstkiem prowadząc przynetę to jest istotne ale jak łowisz bolenia i kij ci lezy pod łokciem to bym sie nad tym nie spuszczał aż tak.Trudno jest wyważyć długa wędkę.Z reguły leci troche na pysk zwłaszcza że te kołowrotki robia coraz lżejsze i sie tym chwalą.Przykładowo do mojego trzymetrowego kija na bolenia który jest dosyć lekki jak na swoją długość podpinam stradicka 4000 fc który swoje waży a i tak wyważa mi ciut powyżej foregripa.W niczym to nie przeszkadza.Przy okoniówce dwumetrowej mógłbym cierpieć po paru godzinach;-) Siłownia, mocne łapy i nie będzie z niczym problemu;-) [2018-09-18 22:05]

Sith

Dzięki myślisz że ta daiwa będzie dobrym wyborem ?Â
Nie wiem, nie znam tego kołowrotka. Jeśli miałbym polecać taki z niższej półki cenowej, to byłby to:
- http://allegro.pl/kolowrotek-dragon-maxima-hs-spinn-fd-1030i-i7258996842.html
- http://allegro.pl/konger-ultris-1130-fd-10-1-krzyzowy-nawoj-zylki-i7293073838.html
[2018-09-19 06:58]

Sith

Dzięki myślisz że ta daiwa będzie dobrym wyborem ?Â
Znowu nie mogę edytować.
Drobna poprawka - nieporozumienie.
Jeśli myślisz o DAIWA Tatula, to - jak pisałem - jest multiplikator do wędziska castingowego i nie nadaje się do tradycyjnego spinningu. Ty pytałeś w pierwszy poście o OKUMIE Alaris - to tego kołowrotka nie znam.
[2018-09-19 07:05]

25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez wedkuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Hoblo Sp z o.o.,Warszawa 02-761, ul. Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia