Zaloguj się do konta

Wytrzymałość wędziska

utworzono: 2013/12/11 21:27
yeahboy

takie pytanko do bardziej ogarniętych ludzi w lekkim spinieczy wędka do 12g wyrzutu powinna wytrzymać delikatne rzuty gumami uzbrojonym w główki max 20g?czy jak przywali mi szczupak to wytrzyma jego odjazdy? (wiem, trza dobrze hamulec ustawić , ale czasami zdarzają się niekontrolowane odjazy :D )
dotyczy to wędki z włókna węglowego
takie pytanko jeszcze 2.70 będzie dobrym rozmiarem na okonia i jakiegoś mniejszego szczupaka z brzegu?
[2013-12-11 21:27]

Jakub Woś

takie pytanko do bardziej ogarniętych ludzi w lekkim spinieczy wędka do 12g wyrzutu powinna wytrzymać delikatne rzuty gumami uzbrojonym w główki max 20g?czy jak przywali mi szczupak to wytrzyma jego odjazdy? (wiem, trza dobrze hamulec ustawić , ale czasami zdarzają się niekontrolowane odjazy :D )
dotyczy to wędki z włókna węglowego
takie pytanko jeszcze 2.70 będzie dobrym rozmiarem na okonia i jakiegoś mniejszego szczupaka z brzegu?

Poważnie pytasz? Przecież cw na wędkach nie podają dla zabawy. Oczywiście jak bedziesz mega uważny to dasz radę rzucić taką gumą na kilka metrów ale prędzej czy później złamiesz.

Długość ok
[2013-12-11 21:50]

takie pytanko do bardziej ogarniętych ludzi w lekkim spinieczy wędka do 12g wyrzutu powinna wytrzymać delikatne rzuty gumami uzbrojonym w główki max 20g?czy jak przywali mi szczupak to wytrzyma jego odjazdy? (wiem, trza dobrze hamulec ustawić , ale czasami zdarzają się niekontrolowane odjazy :D )
dotyczy to wędki z włókna węglowego
takie pytanko jeszcze 2.70 będzie dobrym rozmiarem na okonia i jakiegoś mniejszego szczupaka z brzegu

Twoje pytanie jest wręcz dziecinne.Wędka wytrzyma 1,2,3 rzuty a za 4,5 lub 10-tym poprostu strzeli.Zaś jeżeli chodzi o długość ,to nie ma ona nic do wytrzymałości, jeżeli pytasz o szczupaka i okonia.Długość wybierasz do łowiska i warunków panującym na nim,zarośla,krzaki,łódka lub brzeg.
[2013-12-11 22:11]

maciek223

Witam według mnie wszystko zależy też od producenta.Sam posiadam kija który z cw. 25 ,bez problemu obsługuje  40gr. woblery.I nie mówię tu o 5 cz 10 rzutach ,tylko paru godzinnym machaniu.Nie mniej jednak miałem też kijka do 40 gr. który dwa razy mi trzasnął przy wyrzucie 12 gr. blaszki.Więc kij a kij też jest różnica. [2013-12-12 08:00]

yeahboy

pytanie może i głupie zadałem ale spinningiem, który ma cw 10-30 g (jaxon harmony za 39 zł) przez 3 sezony rzucałem zestawami na grunt po 120g , a minimum to było 80g . Więc jakoś nie mam zaufania do tego co podają producenci. [2013-12-12 15:07]

ryukon1975

pytanie może i głupie zadałem ale spinningiem, który ma cw 10-30 g (jaxon harmony za 39 zł) przez 3 sezony rzucałem zestawami na grunt po 120g , a minimum to było 80g . Więc jakoś nie mam zaufania do tego co podają producenci.








Spinning za 39 zł jest wykonany z włókna szklanego, można go przeciążać do woli podobnie jak kompozyt. Wędzisko z włókna węglowego  o cw 12g pęknie jeśli je przeciążysz trzykrotnie, główka 20 g + przynęta 10 g do tego jeszcze opór wody. O dynamicznym prowadzeniu przynęty nie ma nawet mowy.

[2013-12-12 15:20]

yeahboy

wybrałem wędzisko 2.7 m i cw do 18gmyślę , że tym spokojnie poślę przynęty z główkami 5-15g na żądaną odległość ;] [2013-12-12 15:42]

wybrałem wędzisko 2.7 m i cw do 18gmyślę , że tym spokojnie poślę przynęty z główkami 5-15g na żądaną odległość ;]

Powodzenia!!!Potem właśnie powstają negatywne opinie o sprzęcie typu: a to zła wędka bo łamliwa,a to to,a to tamto.Niektórym wędkarzom żaden sprzęt nie wytrzyma.Wędka do 18 gram powiadasz?Główka 15 ram do tego przynęta powiedzmy 10-15 gram i wędka praktycznie 100% przeciążona.Tak jak pisałem ''Powodzenia'' od razu szykuj się na zakup następnego kija.
[2013-12-12 15:49]

yeahboy

byłem dzisiaj na małym teście no i sprzęt z główkami 15 g lub wahadłami 12-16 g dawał sobie radę znakomicie. W ogóle nie było żadnych oznak tego , że wędka jest przeciążona , a takie rzeczy są wyczuwalne na dolniku przy wyrzucie. Została również przechrzczona okonkiem 22 cm i szczupakiem 56 cm no i... bez zarzutu , szczytówka przy holu esoxa miała jeszcze baaaaaardzo duży zapas "mocy", pozdrawiam . [2013-12-12 23:07]

khakiprichi

no to powodzenia.....a tak po za tym to według mnie szczyt ma pracować a zapas mocy ma mieć dolnik......
[2013-12-13 05:55]

yeahboy

po prostu szczytówka się nie wyginała do kąta 90 stopni -.-' [2013-12-13 16:44]

wirefree

Jaxon harmony nie jest najgorsza za te pieniadze mialem 2 takie i jedna zlamala sie przy przelotce przy wyrzucie druga na 2 sekcji  przy mocnym szarpaniu zahaczonej w zielsku przynety.  Bardzo szybko kolka w przelotkach wypadaja w tej serii wedek. [2013-12-13 17:20]