Zaloguj się do konta

Wytrzymała wędka matchowa na długie lata wybór

utworzono: 2012/06/12 17:08
Bartek1997

Witam. Chciałbym was zapytać o to jaki kij matchowy na moim miejscu byście wybrali jeśli mielibyście do wyboru takie modele (przeczytam też inne propozycję kijków do 160-170zł. Nie interesują mnie matchówki teleskopowe):

1. Mikado Ultraviolet match 420 c.w. do 25g.
2. Mikado Essential match 4.20 c.w. do 25g.
3. Jaxon Inspiral match 4.20 c.w. do 20g
4. York Devil match 4.20 c.w. do 20g

Jeden z tych kijków mam zamiar kupić i chciałbym żeby służył mi na długo. Myślę że długość 4.20 jest optymalną długością, dlatego takie wybieram. Nie chciałbym przecież wyrzucić pieniądze w błoto. Moje pytanie tyczy się, która z tych ww. wędek jest waszym zdaniem najlepsza i dlaczego?
[2012-06-12 17:08]

Bartek1997

Mam nadzieję że ktoś odpowie :)
[2012-06-12 19:01]

franklucas

W zeszlym roku kupiłem Kongera carbomaxxa 4,20 nie pamiętam wyrzutu ale chyba do 30g. Sprzęt naprawdę w porządku, pięknie się rzuca spławikiem 1g nawet powyżej 20 m. Największa ryba jaką wyholowałem to karp 1,50kg. I wędka pięknie się sprawowała. Kołowrotek wielkości 2000. Polecam takie zestawy. Pozdrawiam [2012-06-12 19:16]

Ramsay

Ja zakupilem na poczatku tego sezonu swoja pierwsza odleglosciowke Mistrall Lexus Match 4.20m i cw. 5-25g. Kij naprawde godny polecenia , bardzo ladna praca i waga robi wrazenie. Lowie glownie karpia i amura póki co sztuki ok. 2,5kg. Reasumujac jesli masz mozliwosc wziecia do reki ten kijek naprawede polecam.
Co do Jaxona i Yorka raczej bym sobie odpuscil.
Pozdrawiam.
[2012-06-12 19:40]

Ja zakupilem na poczatku tego sezonu swoja pierwsza odleglosciowke Mistrall Lexus Match 4.20m i cw. 5-25g. Kij naprawde godny polecenia , bardzo ladna praca i waga robi wrazenie. Lowie glownie karpia i amura póki co sztuki ok. 2,5kg. Reasumujac jesli masz mozliwosc wziecia do reki ten kijek naprawede polecam.
Co do Jaxona i Yorka raczej bym sobie odpuscil.
Pozdrawiam.

A czemu bys sobie odpuscil Jaxona? Seria Inspiral jest jak najbardziej udana. Jak nie wiesz nic o kijach z tej serii to lepiej sie nie udzielaj na ten temat. [2012-06-12 19:52]

Ramsay

A Ty sie zalisz czy chwalisz kolego ???
Udzielam sie tam gdzie mam cos do powiedzenia prawda ???
Z Jaxonem ogolnie osobiscie podkreslam to jest moje osobiste odczucie nie mam zbyt dobrych wspomnien ...
Wedki jak i krecioly byly kiepsko wykonane a i trwalosc tych produktow z ktorymi mialem do czynienia pozostawialy wiele do zyczyenia. A moze poprostu trafilem na wadliwa serie ...
Kolega Baretek zapytal co bysmy wybrali wiec napisalem co sadze o jego typach i dorzucilem swoj prywatyny i chyba mam do tego pelne prawo ?
Jesli nie to niech ktos mnie poprawi.
Pozdrawiam.
[2012-06-12 20:24]

A Ty sie zalisz czy chwalisz kolego ???
Udzielam sie tam gdzie mam cos do powiedzenia prawda ???
Z Jaxonem ogolnie osobiscie podkreslam to jest moje osobiste odczucie nie mam zbyt dobrych wspomnien ...
Wedki jak i krecioly byly kiepsko wykonane a i trwalosc tych produktow z ktorymi mialem do czynienia pozostawialy wiele do zyczyenia. A moze poprostu trafilem na wadliwa serie ...
Kolega Baretek zapytal co bysmy wybrali wiec napisalem co sadze o jego typach i dorzucilem swoj prywatyny i chyba mam do tego pelne prawo ?
Jesli nie to niech ktos mnie poprawi.
Pozdrawiam.

Ja sie nie zale ani nie chwale, ale jesli nie uzywales wedzisk z tej serii to nie musisz ich od razu odrzucac. Dlatego pisz na temat kijkow, ktore miales w posiadaniu i uzywales, a nie od razu skreslasz bo miales cos wadliwego z tej firmy. Ja akurat uzywalem karpiowki z serii Inspiral i bardzo dobrze sie sprawowala, kolega ma wlasnie odleglosciowke jaxona z owej serii i zlego slowa nie moze powiedziec; dlatego jak najbardziej polecam. Pozdrawiam:) [2012-06-12 20:47]

Bartek1997

Dzieki za odpowiedzi. Mój wybór już zapadł. Wybrałem polecanego przez pana Ramsay'a matcha Mistrall Lexus match 4.20. Myślę, że jest to dobry wybór i będzie mi służył przez pare ładnych lat. Skusiłem sie na tego matcha ze wzgledu na materiał IM8, tylko nic nie pisze o przelotkach z czego zostaly zrobione i jaka ma akcje ale wydaje mi sie ze przy takiej cenie to pewnie szczytowa. [2012-06-12 21:22]

Bartek1997

Panie Ramsay byłbym wdzieczny jak by pan powiedział z jakiego materiału zostały zrobione przelotki w tym matchowym Mistrall'u, którego pan polecał. [2012-06-12 21:25]

Witam. Chciałbym was zapytać o to jaki kij matchowy na moim miejscu byście wybrali jeśli mielibyście do wyboru takie modele (przeczytam też inne propozycję kijków do 160-170zł. Nie interesują mnie matchówki teleskopowe):

1. Mikado Ultraviolet match 420 c.w. do 25g.
2. Mikado Essential match 4.20 c.w. do 25g.
3. Jaxon Inspiral match 4.20 c.w. do 20g
4. York Devil match 4.20 c.w. do 20g

Jeden z tych kijków mam zamiar kupić i chciałbym żeby służył mi na długo. Myślę że długość 4.20 jest optymalną długością, dlatego takie wybieram. Nie chciałbym przecież wyrzucić pieniądze w błoto. Moje pytanie tyczy się, która z tych ww. wędek jest waszym zdaniem najlepsza i dlaczego?

"Wybór wytrzymałej wędki matchowej na długie lata". Jutro możesz już nie żyć . Każdego dnia - budzimy się  , nie wiedząc ile jeszcze czasu pozostało - a tutaj na Wedkuje.pl , jak widać - zagadka nieśmiertelności została rozwiązana . Oto pan , który szuka wędki na dłuuuugie lata . Skąd wiesz ,że dane ci są długie lata ? Możesz jutro się nie obudzić ...

Jest nawet takie niezbyt mądre przysłowie adekwatne do sytuacji : "Indyk myślał o niedzieli a w sobotę mu łeb ucięli .

[2012-06-12 21:48]

Bartek1997

z tym wyborem to mam jeszcze pewien nie dosyt. Mikado wg. mnie odpada. York raczej też. Ten Jaxon mnie kusi, czytalem inne fora i wypowiadali sie o tym jaxonie bardzo dobrze, chwaląc go. Nie jestem jeszcze na 100 zdecydowany. Może jakies inne propozycje tu przeczytam za nim sie zdecyduje. [2012-06-12 22:07]

LYSY

Ciekawe, czemu akurat Mikado odpada?
[2012-06-13 08:21]

Nikt mądry na tak sformuowane pytanie nie jest w stanie ci odpowiedziec. [2012-06-13 10:35]

Posiadam, jako spinningista zdecydowanie z doskoku, Mikado NSC...Do kompletu młynek SPRO PASSION Match.100% zadowolenia! [2012-06-13 11:39]

maciek2544

Myślę że kij na długie lata trzeba dać trochę więcej.Mechanicznie wytrzymać wytrzyma , ale będziesz chciał coś lepszego po pewnym czasie.Ja mam feeder Mikado Ultrviolet , ponad sezon teraz będę go zmieniał.A miał być na kilka sezonów. [2012-06-13 11:57]

Bartek1997

wiem że nie ma takiego za cene do 200zl ale chodziło mi o to żeby match był bardzo wytrzymały na duże sztuki do 4kg bądź większe. Co myślicie o Yorkach, Mistrallach, Robinsonach i Kongerach w wersji match 3 cz. do c.w. 25g. [2012-06-13 14:54]

Korzon95

Witam
Podepnę się do rozmowy żeby nie zakładać nowego wątku
Mam pytanie czy dobre będą te kije?:
MIKADO TRYTHON MATCH 390

ESSENTIAL MATCH MIKADO 390

łowić będę na wodach stojących który z tych kijów wybrać i czy to na pewno są węglówki?
A może macie jakieś propozycje w tym przedziale cenowym?
Pozdrawiam

[2012-06-13 16:39]

Bartek1997

Akurat teraz sobie patrzę fajne matchówki w cenie do 200zł. Wpisałem na swoją listę Mistralla Lexusa i Mistralla Championa i teraz szukam wędek, które pasują do nich jakościowo. Najbardziej to mi wpadł w oczko jeszcze Jaxon a dokładnie model Eternum i Inspiral. Chciałbym trochę się więcej o nich dowiedzieć i zapytać czy są one warte swojej ceny? Chcę trochę zaoszczędzić bo jeszcze mam zamiar kupić kołowrotek Spro Pasison FD do matchówki. Odnosząc się do twego posta, to na twoim mijescu kupiłbym Mikado Essential match bo wg. mnie jest lepszy.

[2012-06-13 17:38]

Ramsay

Dzieki za odpowiedzi. Mój wybór już zapadł. Wybrałem polecanego przez pana Ramsay'a matcha Mistrall Lexus match 4.20. Myślę, że jest to dobry wybór i będzie mi służył przez pare ładnych lat. Skusiłem sie na tego matcha ze wzgledu na materiał IM8, tylko nic nie pisze o przelotkach z czego zostaly zrobione i jaka ma akcje ale wydaje mi sie ze przy takiej cenie to pewnie szczytowa.

W tym Mistrallu sa zastosowane akurat przelotki SIC.
Wujek google wszystko Ci o nich powie :) Z tego co widze w katalogu Mistralla teraz to wszystkie odleglosciowki posiadaja wlasnie ten typ przelotek.
Pozdrawiam.

Ps. Ciekawie tez sie zapowiada jeszcze Mistrall Aqua ;)
[2012-06-13 18:11]

Bartek1997

Ja teleskopów nie kupuje, wolę match'ówki 3 częściowe. Może byś Ramsay napisał coś więcej o tym Mistrallu Lexus match,  ponieważ wędkę, którą kupię mam zamiar operować nią, przez najbliższe 2-3 lata, więc chcę wypytać cie o jak najwięcej na jej temat.
[2012-06-13 18:28]

Maly123

Jaxon Inspiral Fajny kijaszek posiada go mój znajomy chwali sb Ja chcesz łowić ryby średniej wielkości to jest idealny :)

I Nie przejmuj się opiniami odradzam Jaxona To dobra Firma Wujek ma 3 kije i z żadnym nie ma żadnego problemu przez przeszło 2 lata.
[2012-06-13 18:59]

Ramsay

Ten Mistrall Aqua Match jest tez w wersji 3 czesciowej (tez nie gustuje w teleskopach).
Co do Lexusa akcja tego kija tak jak napisales szczytowa, 12 przelotek typu SIC, przelotki na dlugiej stopce dzieki czemu zylka na przykleja sie do kija. Jedyny minus jak dla mnie to dlugosc transportowa 146cm. Splawik jakim sie obecnie bawie na tym Lexusie to Cralusso Rocket Light 3+1 (nastepna rzecz ktora szczerze polecam) zyleczka 0,18 i mlyneczek (tu pewnie bedzie spore zaskoczenie dla niektorych) Jaxon Arnas 200RD. Calosc ma przyjemna wage :))) Probowalem wczesniej zakladac splawik na feedera ale przyjemnosc z wedkowania byla srednia ...
Nie wiem co jeszcze napisac o tym kiju jesli masz jakies konkretne pytania moze pisac na pw :)
Pozdrawiam.

[2012-06-13 19:13]

Bartek1997

Spoko. Dzięki za info. Czytałem trochę o match'ówkach i pisało tam, że dobra match'ówka powinna mieć włókno węglowe IM8, IM9. Zdziwiłem się, bo nie wiem, co to jest. Czy jest to lepsze włókno węglowe od takich np. wędek za 150zł ze zwykłym włóknem węglowym bez IM8, IM9? Za 2-3 lata lub wczesniej będę kupował kolejną matchówkę tyle że już za dobre 300zł-350zł i patrzyłem, że dużo wędek z IM8, IM9 posiada firma Mikado. Jeszcze jedno pytanie, co to jest za włókno Multi Modulus?
[2012-06-13 19:20]

Bartek1997

Dzięki Ramsay jak coś będę chciał nt. Mistralla Lexusa match to z pewnością do cb. napiszę. Jeszcze raz dzięki za cenne info.
[2012-06-13 19:22]

Korzon95

Witam
Podepnę się do rozmowy żeby nie zakładać nowego wątku
Mam pytanie czy dobre będą te kije?:
MIKADO TRYTHON MATCH 390

ESSENTIAL MATCH MIKADO 390

łowić będę na wodach stojących który z tych kijów wybrać i czy to na pewno są węglówki?
A może macie jakieś propozycje w tym przedziale cenowym?
Pozdrawiam

Jeszcze może ktoś się wypowie?
[2012-06-14 15:00]

Bartek1997

Oj nie wiem, czy ci ktoś odpowie. Ja na twoim miejscu założyłbym też tematy na innych wędkarskich forach np. wyczyn.fora.pl.
[2012-06-14 15:11]