Wytrzymała plecionka 0,06

/ 33 odpowiedzi
Witam,
Poszukuje plecionki, której będe używał do łowienia okoni. Tak więc, zależy mi na jak najmniejszej średnicy (wyrzucanie małych przynęt na znaczne odległości), a jednocześnie na jak największej wytrzymałości, ponieważ okonie łapie na zbiorniku, w którym jest mnóstwo, ale to mnóstwo zaczepów.
Znalazłem Berkleya (0,06/10,6 kg), o którym można przeczytać wiele na naszym forum oraz Cormorana Corastrong Zoom7, na temat której szukam właśnie opinii.
Generalnie używam PP, ale one posiadają niski stosunek wytrzymałości do średnicy, dlatego odpadają. Chciałbym jednak żeby moja okoniowa plecionka posiadała wszystkie cechy, co PP - wiecie o co chodzi.
A może coś z szerokiego asortymetu Dragona?
Poradźcie Koledzy, pozdrawiam!
ZanderHunter

Witam,
Poszukuje plecionki, której będe używał do łowienia okoni. Tak więc, zależy mi na jak najmniejszej średnicy (wyrzucanie małych przynęt na znaczne odległości), a jednocześnie na jak największej wytrzymałości, ponieważ okonie łapie na zbiorniku, w którym jest mnóstwo, ale to mnóstwo zaczepów.
Znalazłem Berkleya (0,06/10,6 kg), o którym można przeczytać wiele na naszym forum oraz Cormorana Corastrong Zoom7, na temat której szukam właśnie opinii.
Generalnie używam PP, ale one posiadają niski stosunek wytrzymałości do średnicy, dlatego odpadają. Chciałbym jednak żeby moja okoniowa plecionka posiadała wszystkie cechy, co PP - wiecie o co chodzi.
A może coś z szerokiego asortymetu Dragona?
Poradźcie Koledzy, pozdrawiam!

Witaj Kolego! Plecionka Berkleya nie wierz w te wytrzymałości (0,06/10,6kg!!!) poszukaj coś z Power Pro lub Momoi Takumi cena adekwatna do jakości,testowałem masę plecionek i mogę śmiało polecić ww.producentów na pewno będziesz zadowolony,okrągła średnica + wytrzymałość adekwatna do podawanej.

Pozdrawiam.

(2011/12/26 11:47)

Farel

Słyszałem sporo o Momoi Takumi niestety cieniutkie plecionki tej firmy, są bardzo drogie...
(2011/12/26 12:00)

Majster 81

Posiadam plecionkę Berkley 0,06 - 3 sezon - wytrzymałość niesamowita , no ale zawsze się znajdzie Ktoś kto napisze , że dziadostwo .Moim zdaniem b.dobra plecioneczka (2011/12/26 12:28)

Farel

Kol. Majster81, a jak po trzech sezonach oceniasz inne opisywane wady tej plecionki (rozchodzenie sie włókien, "płaski" przekrój, utrata koloru itp.). Jaki dokładnie model posiadasz? (2011/12/26 12:49)

Majster 81

Witam posiadam Berkley Whiplash crystal 0,06 - po 3 sezonach jedyna wada to utrata koloru tj. wiadomo jakie mamy wody więc nastąpiło zabrudzenia plecioneczki . Nie zaobserwowałem by strzępiła się oraz rozdwajała , pracuje u mnie z Shimano Twin Power-em 2500FC . Polecam dobra cena co do jakości tej plecioneczki. (2011/12/26 12:56)

Perch91

W tym roku łowiłem większość na HM80(0,06) - Dragona.Nigdy mi się nie splątała,nie urywała mi się w nie pożądanych miejscach  w wyniku przetarcia ,dawała sobie świetnie rade z większymi rybami,świetnie się rzucało i wyczuwało brania.Jak najbardziej polecam. (2011/12/26 22:00)

Farel

A jak prawidłowo "odstrzelić" zaczep. Jak nie siłą to umysłem... (2011/12/26 22:09)

Farel

OK, odstrzeliwanie zaczepów już opanowałem w praktyce.
Ale wracając do tematu... A może warto pójść w strone nowości i spróbować z Berkley'em Nanofil o średnicy np. 0,10. Wg. producenta linka ta jest gładka i posiada równą średnice na całej długości, więc powinno się tym rzucać jak żyłką w tym samym rozmiarze. Ponadto jest ponąć zero-rozciągliwa, no i... nie taka droga...
Co sądzicie? Testowaliście już? (2012/01/21 16:52)

HeadAche

W poprzednim sezonie nawinąłem plecionke Berkleya, niestety nie pamietam modelu. 0,12 7,8kg czarną. Troszke wyblakła ale jeślii chodzi o właściwości to bez zmian. Smiało polecam. (2012/01/21 17:01)

MARCIN CK

Niczego sobie,bardzo dobrze rzuca się nanofilem,jest biała i widoczna w wodzie.Stosować trzeba węzły zalecane przez producenta(inne się  rozwiązują ze względy na bardzo śliską powłokę teflonową).Faktycznie bardzo mało rozciągliwa. (2012/01/21 17:14)

Farel

Nigdy nie widziałem tej linki... Czy wygląda ona mniej więcej jak żyłka? Czy po dłuższym czasie skręca się jak żyłka?
Marcin, a jeżeli miałbyś porównać Nanofil'a z klasyczną plecionką (może być konkretny model, którego używałeś) to jakie są Twoje spostrzeżenia? (2012/01/21 17:26)

użytkownik32263

Witaj Kolego! Plecionka Berkleya nie wierz w te wytrzymałości (0,06/10,6kg!!!) poszukaj coś z Power Pro lub Momoi Takumi cena adekwatna do jakości,testowałem masę plecionek i mogę śmiało polecić ww.producentów na pewno będziesz zadowolony,okrągła średnica + wytrzymałość adekwatna do podawanej.

Pozdrawiam.

Andrzeju niestety w tak niewielkich średnicach Powerka nie występuje poza tym sam producent przyznaje że jego linki nie są okrągłe do średnicy 0,15mm. Więc Power Pro odpada. Ze swojej strony faktycznie polecam Momoi. A Berkley... Śmiech na sali, 0,06 ma mieć aż 10,6 kg?! To nie 0,06 mm lecz minimum 0, 15 mm. Jak nie dużo więcej, poza tym ten wyrób plecionkopodobny robi sie płaski co w moim oczach dyskwalifikuje taką plecionkę jako linkę spinningową. Pomijam juz tracenie koloru i strzępienie się. Nie polecam Berkleya. (2012/01/21 17:41)

mirasqq

witam. nie polece  plecionki Dragon Invisible jest jak nitka do ubran. totalne G... oczywiście przy śr 0.06...          bo jak miałem0.15 był ok ale wg mnie i tak nie ma nic lepszego od power pro (2012/01/21 18:17)

MARCIN CK

Używałem 0.06 mm choć jest troche grubsza niż producent podaje.Z pleciąnką nie ma wiele wspólnego (nie widać żadnych splotów)bardziej żyłka.Nie ma takiej pamięci jak żyłka.bardzo dobrze się żuca ponieważ pokryta jest teflonem.Do spławika się nie nadaje z braku możliwości zablokowania spławika . (2012/01/24 12:29)

MARCIN CK

witam. nie polece  plecionki Dragon Invisible jest jak nitka do ubran. totalne G... oczywiście przy śr 0.06...          bo jak miałem0.15 był ok ale wg mnie i tak nie ma nic lepszego od power pro

Weż do ręki daiwa tournament lub momoi  i dopiero możesz powiedzieć co jest dobre. (2012/01/24 12:36)

Farel

Kol. Marcin używałeś wspominanej Daiwy (domyślam się że tak) opisz ją jeśli możesz... Dzięki! (2012/01/24 17:04)

mirasqq

Ja o daiwie nic nie powiem bo nie znam jej plecionki a o momoi znalazłm już wiele negatywnych opinii kolego Marcinie (2012/01/25 08:05)

użytkownik32263

Ja o daiwie nic nie powiem bo nie znam jej plecionki a o momoi znalazłm już wiele negatywnych opinii kolego Marcinie

A niby jakich negatywnych?! Bo ja łowię na plećki od 95' i jak do tej pory nie znalazłem lepszej... (2012/01/25 08:37)

marekr

Ze swojej strony polecałbym MOMOI-TAKUMI - cena dość wysoka, ale w tym przypadku

cena idzie z jakością.

pozdrawiam

(2012/01/25 08:42)

Kamik

Berkleya 0,06 i 10,6 kg. Właśnie zakupiłem 30 m do połowów podlodowych ale juz wiem że siś nie sprawdzi. Na pierwszy rzut oka widać że plecionka nie ma 0,06 mm ale około 0.15 mm. Druga sprawa sprawdzałem jej wytrzymałość naciągając na wadze, kilkakrotnie i powiem tyle że 6 kg nie przekroczyła. Więc wnioski sam wyciągnij (2012/01/25 09:23)

MARCIN CK

Kol. Marcin używałeś wspominanej Daiwy (domyślam się że tak) opisz ją jeśli możesz... Dzięki!

Pletka o faktycznym okrłągłym  przekroju,bardzo dobre sploty,średnica faktycznie odpowiada podanej (większość pletek innych firm podaje zaniżone średnice) .Proszę zobacz w sklepie parę  plecionek innych firm często polecanych o tej samej średnicy zDaiwą.Porównianie będzie oczywiste i namacalne.Pletki o rozmiarze 0,10mm wyglądają w porównaniu z daiwą lub momoi takumi jak 0.15mm (2012/01/25 12:24)

MARCIN CK

Berkleya 0,06 i 10,6 kg. Właśnie zakupiłem 30 m do połowów podlodowych ale juz wiem że siś nie sprawdzi. Na pierwszy rzut oka widać że plecionka nie ma 0,06 mm ale około 0.15 mm. Druga sprawa sprawdzałem jej wytrzymałość naciągając na wadze, kilkakrotnie i powiem tyle że 6 kg nie przekroczyła. Więc wnioski sam wyciągnij

I tu się z Tobą całkowicie zgadzam. (2012/01/25 12:27)

Adi777

Odświeżę temat,

też szukam czegośokoło 0,06 na okonie i bardzo lekki spinning.
Myślę nad tą momi, power pro, Daiwie tournmet ale tu jest od 0,08 chyba?
Znacie co innego wartego polecenia? (2018/02/04 17:09)

ryukon1975

https://wedkuje.pl/n/plecionka-dragon/90728
https://wedkuje.pl/n/team-dragon-braid/95130

Do lekkiego spinningu proponuję plecionki z linków wyżej. Opisuję tam lekko większe średnice ale nie zmienia to faktu że są do delikatne, finezyjne i trzymające średnicę linki a nie grube nasiąkające wodą sznurki. (2018/02/04 18:16)

barrakuda81

PP na wstępie bym skreślił.To dobra i wytrzymała plecionka ale przy tak małej średnicy zmieni się w taśmę grubości 0,25 mm najmarniej po pewnym czasie a nie o to przecież chodzi.PowerPro -  O.K. ale nie przy tej średnicy. Dosyć tania i dobra a napewno cienka i nie "taśmowata" plecionka to Kamatsu Techron. Dużo średnic do wyboru od 0.03 w górę. Mogę z czystym sumieniem polecić wersję Olive Green. (2018/02/04 19:32)