Zaloguj się do konta

Wysuszający się staw

utworzono: 2012/09/05 15:18
Carla

Witam serdecznie !
Zalogowałam się specjalnie na tym portalu aby uzyskać od was jakąkolwiek pomoc.
Problem polega na tym ze w naszym stawie w czasie lat suchych woda opadła i w tej chwili jest jej naprawdę mało w stawie są ryby jednak czy moża je powyciągać i wrzucić do zalewu WESOŁA FALA czy muszę uzyskać jakaś zgoda? co zrobić zima juz niedługo a ryby zimy nie przetrwają 

[2012-09-05 15:18]

kamil11269

a ten staw jest prywatny czy czyj?
[2012-09-05 14:56]

bednar14

Tak samowolnie to nie wolno ryb do wód PZW wpuszczać ale rób jak uważasz...
[2012-09-05 15:28]

endriu1994

Nie wiem jak jest u ciebie ale u mnie to by cie chyba zjedli jak byś prywaciarzowi wpuścił rybę z innego łowiska przy obecnie panoszących sie chorobach nie radzę :D
A jeżeli to twój staw pogłębienie będzie według mnie najlepszym wyjściem,jeżeli nie masz takiej możliwości to może w twojej okolicy są inne stawki popytaj właścicieli może ktoś ze chce .

[2012-09-05 15:34]

jacek placekkk

a jakie ryby są w tym stawie ,ile i jaka jest głębokość teraz przy suszy ? [2012-09-05 16:27]

Carla

Staw należy do nas teraz głębokość to około 50 cm... ryby jakie tam sa? karasie i może pare sumików
[2012-09-05 16:32]

Carla

staw jest nasz prywatny. głębokość teraz to może 80 -50 cm są ta karasie i może parę sumików ;/

w okolicy sa stawy ale też wysychają
[2012-09-05 16:34]

jacek placekkk

Wydaje mi się że jeśli rybki nie padają to nie ma co panikować, u mnie też jest susza już długo niema dopływu mam w stawie karpie, karasie i liny i głębokość w moim stawie jest teraz podobna jak u Ciebie a staw mam dużo mniejszy narazie nic się nie dzieje  [2012-09-05 17:44]

Carla

Tyle że problem jest taki że te 50 cm głębokości nie jest na całej wielkości w stawie tylko w jednym miejscu ( śr ~3m) wiem ze do zimy wody nie będzie wcale a nawet jeśli będzie to woda zamarznie na tyle ze ryby popadają
[2012-09-05 21:20]

lynx

Moja porada bedzie trochę inna
Zorientuj się jak wysoko są wody gruntowe.
W sklepach są pompki do stawików o dosyc dużej wydajności, wysokosci podnoszenia do 3m a nawet wyżej i poborze mocy 9-15 W.
Wywierć studnię o takiej średnicy aby pompka weszła /wyrzuć obudowę/.
To wszystko mozesz zrobić sam.
I masz problem rozwiązany.
 Taki stawik to skarb. Wielu chciałoby go mieć i patrzenie jak wysycha nie jest przyjemne.
Życzę powodzenia.
[2012-09-05 22:30]

Z dostępnych danych wynika że ten staw to tzw. deszczownia . Jak mokry rok to i woda w nim jest. Wiosną jest pełny ale że brak dopływu to wysycha. Ryb przenosić do wód PZW nie wolno,do prywatnych stawów jedynie za zgodą właściciela. Ratunkiem dla stawu - nie ryb . Jest jego pogłębienie. Dłużej woda będzie go napełniać ale i dłużej w nim postoi. Można też pogłębić na dwa razy bez odłowu ryb. Pół na pół.
Pozdrawiam hoplita. [2012-09-05 22:38]