Zaloguj się do konta

Wystosujmy prośbę do redakcji

utworzono: 2012/01/10 11:24

Witam.Nie uważacie że na tym forum jest zdecydowanie za dużo "podwójnych kont" , "klonów" ,userów wracających jak bumerangi.Kiedyś sie zastanawiałem nad tym co zrobić aby te "klony" zlikwidować co odbiło by sie poprawą w merytorycznych dyskusjach na forum.
Może wreszcie redakcja wprowadziła by możliwość banowania kont po adresie ip komputera?Może wreszcie skończyły by sie głupie personalne wycieczki , kłótnie itp.Jak myślicie?? [2012-01-10 11:24]

ryukon1975

A jest to możliwe?
Jestem kompletnie zielony w temacie informatyki,ale jak popatrzę na swój ip to się zmienia bardzo często.
[2012-01-10 11:34]

Uważam,że Redakcja powinna po utworzeniu nowego regulaminu forum zaznaczyć w nim,że z jednego IP można utworzyć np.2 konta od chwili wejścia w życie regulaminu bo w obecnym nie widzę zapisu w tym temacie. [2012-01-10 11:35]

Jędrula

Witam. Nie uważacie że na tym forum jest zdecydowanie za dużo "podwójnych kont" , "klonów" ,userów wracających jak bumerangi.Kiedyś sie zastanawiałem nad tym co zrobić aby te "klony" zlikwidować co odbiło by sie poprawą w merytorycznych dyskusjach na forum.
Może wreszcie redakcja wprowadziła by możliwość banowania kont po adresie ip komputera? Może wreszcie skończyły by sie głupie personalne wycieczki , kłótnie itp. Jak myślicie??

 

 

 

 

 

 

*****



[2012-01-10 11:35]

Diablo

Pany,
Teraz zmienne IP to nie nowość na dodatek  internety w komórkach
[2012-01-10 11:40]

Podejrzewam @Heefe8 że masz neostradę, a u nich występuje zmienne IP.
[2012-01-10 11:44]

pawelz

Po IP niestety to niezbyt dobry pomysl.
Dla chcacych latwy do ominiecia, a mogacy uczciwym userom narobic klopotu,

Niestety , poki co w praktyce internet jest anonimowy. Mozna w teorii namierzyc klienta, ale to zmudny i nie zawsze oplacalny proces.
[2012-01-10 11:45]

Ale zawsze można zastosować jakieś sprytne rozwiązanie... dla identyfikacji usera. Tajemnica danych osobowych jest przecież gwarantowana.
[2012-01-10 11:46]

Artur z Ketrzyna

Witam.Nie uważacie że na tym forum jest zdecydowanie za dużo "podwójnych kont" , "klonów" ,userów wracających jak bumerangi.Kiedyś sie zastanawiałem nad tym co zrobić aby te "klony" zlikwidować co odbiło by sie poprawą w merytorycznych dyskusjach na forum.
Może wreszcie redakcja wprowadziła by możliwość banowania kont po adresie ip komputera?Może wreszcie skończyły by sie głupie personalne wycieczki , kłótnie itp.Jak myślicie??

Jak będą przestrzegać regulaminu to poco zaraz banować bo był banowany?
Jedno max 3 upomnienia i leci, bez zbędnych dyskusji. Z którymś razem gostkowi się znudzi bo nie będzie widział rezultatu jego knowań.
 A jak nie ma rezurtatu to poco pisać, i do tego jeszcze co rusz wymyślać nowe nicki, adresy e-meila. Działanie długo planowe, ale najskuteczniejsze.

"Teraz zmienne IP to nie nowość na dodatek  internety w komórkach"
Diablo ma rację, no i te kawiarenki, komputer kolegi, można wymyślać źródła nowych JP, bo nawet wyszukiwarka go zmienia...

[2012-01-10 11:52]

jurek

Poczekajcie do 15 stycznie , Redakcja na pewno wypracuje dobry regulamin
[2012-01-10 11:55]

A jest to możliwe?
Jestem kompletnie zielony w temacie informatyki,ale jak popatrzę na swój ip to się zmienia bardzo często.

To co ci wyświetla to adres podsieci (internetowy) Mi chodzi o adres ip komputera . [2012-01-10 12:03]

ryukon1975

A jest to możliwe?
Jestem kompletnie zielony w temacie informatyki,ale jak popatrzę na swój ip to się zmienia bardzo często.

To co ci wyświetla to adres podsieci (internetowy) Mi chodzi o adres ip komputera .


To jestem za.Niech każdy mówi co myśli z jednego konta.
Z drugiej strony mi się już znudziło dochodzić kto jest kim,piszę co myślę.Dzięki temu mam kolegów ale wrogów też mi nie brakuje.Przeżyję,nie każdy musi mnie lubić.:)))
[2012-01-10 12:15]

pawelz

A jest to możliwe?
Jestem kompletnie zielony w temacie informatyki,ale jak popatrzę na swój ip to się zmienia bardzo często.

To co ci wyświetla to adres podsieci (internetowy) Mi chodzi o adres ip komputera .

?????
To co mu sie wyswietla to jego adres IP.
Ma dwa rodzaje adresow:
publiczne i prywatne
Jesli jest to siec firmowa za jakim routerem to na 90% (choc nie musi tak byc) ma adres prywatny (najpewnie 192.168.xxx.xxx). Natomiast to co widac w internecie to w takim przypadku adres bramki przez jaki wychodzi na zewnatrz. Jesli mamy siec np 100 komputerow stojacych za NAT'em to wszyscy na zewnatrz maja ten sam adres IP (mimo ze fizycznie kazdy komputer ma unikatowe IP - niestety niewidoczne z zewnatrz). Kiedys probowalem przeanalizowac dane w protokole IP ale nie znalazlem info o prywatnym adresie. O tym gdzie ma wrocic pakiet odpowiada NAT a nie serwer odpytywany z sieci prywatnej.
[2012-01-10 12:21]

Hefeed, w myśl zasłyszanego powiedzenia "mając takich  "przyjaciół", po co mi wrogowie?" to faktycznie, po jakimś czasie można z grupy znajomych wyselekcjonować "przyjaciół".
[2012-01-10 12:25]

jurek

Zgadza się Zbyszku
[2012-01-10 12:46]

:) [2012-01-10 13:01]

Diablo

Ale zawsze można zastosować jakieś sprytne rozwiązanie... dla identyfikacji usera. Tajemnica danych osobowych jest przecież gwarantowana.

Jedynie nr pesel ewentualnie karty wedkarskiej
[2012-01-10 13:07]

covent

Uważam,że Redakcja powinna po utworzeniu nowego regulaminu forum zaznaczyć w nim,że z jednego IP można utworzyć np.2 konta od chwili wejścia w życie regulaminu bo w obecnym nie widzę zapisu w tym temacie.


8 lat siędzę na innym forum (zupelnie inna dziedzina) tam od zawsze jest ban nr ip komputera i nie ma mowy o podwójnych kontach. Nie wiem jak to możliwe, że na tym forum tego nie ma -przez to jst bajzel i klótnie. Może technicznie tu sie nie da bo tam jest standartowe forum php by przemo


[2012-01-10 13:10]

przy korzystaniu z modemu neostrady  np. nr. IP się zmienia-tak mnie poinformował informatyk komputerowy... ustalić można jeżeli jest łącze ADSL... nie znam się na tym do końca ale informatyk ma o tym pojęcie [2012-01-10 13:11]

monsterfishing

Blokada po IP nic nie da dla w miarę ogarniętego,  nie ważne czy ma zmienne czy stałe IP, dla stałego IP żaden problem bo 5 minut i widziany jest na świat z innego IP, a na poziomie takiego forum ciężko to filtrować... a z drugiej strony ten co ma zmienne miał by kłopot z logowaniem.
Jedynym rozwiązaniem to weryfikacja po adresie zamieszkania, czyli ktoś zakłada konto i w ciągu 14 dni musi dajmy na to potwierdzić adres coś jak na allegro że w kopercie dostaje unikatowy kod. Ale tu pojawia się problem danych osobowych i ich zabezpieczenia bo to już oddzielne przepisy i pewnie redakcja nie zgodzi się na takie coś, zabezpieczania baz danych itp.... ludzie to tylko forum wiec.... zawsze było tak że ktoś coś odwala :)
[2012-01-10 13:27]

pawelz

Ale wtedy wystarczy serwer PROXY (setki tego jest w sieci) i juz za kazdym razem mamy inne IP :)

To co napisal Diablo byloby OK (karta wedkarska) gdyby byla mozliwosc jej weryfikacji (gdyby byl dostep do jakiejs ogolnopolskiej bazy danych wydanych kart). Ale i w tym wypadku odcielibysmy bogu ducha winnych ludzi ktorzy lowia na prywatnych stawach wiec nie musza miec karty.
Myslalem o NIP (tam mozna kontrolowac sumy kontrolne  - jest na to prosty algorytm) ale nie wszyscy beda chcieli go podac przy rejestracji. Poza tym taka baza musialaby byc zarejestrowana w GIODO
[2012-01-10 13:28]

jarekk

Klonujących się tutaj userów jest zaledwie kilku. Mimo, że nie jestem tutaj częstym gościem, to bez trudu mogę dwóch wskazać. Myślę, że redakcja znakomicie wie, kto idzie na wojenki z armią swoich klonów :) Trzeba usunąć przyczynę - a przyczyna takiego zachowania to niskia samoocena i małe poparcie. Może trzeba tym userom grupy zamkniętej, takiego kółka wzajemnej adoracji ? ;) [2012-01-10 14:12]

Adam01

Jest jeden minus z IP - ja z mojego komputera moge wchodzić ja ale znajomy już nie. I osobiście często korzystam z internetu w telefonie np. na wyjazdach. Ale idea z banowaniem jest dobra, na wszystko jest sposób! [2012-01-10 14:21]

cierpliwy1

Pomysł dobry nie powinien user działać pod różnymi kontami ,ale moim zdaniem zero szans na zablokowanie ip,po prostu jest to nie możliwe.
[2012-01-10 15:44]

Witam.Nie uważacie że na tym forum jest zdecydowanie za dużo "podwójnych kont" , "klonów" ,userów wracających jak bumerangi.Kiedyś sie zastanawiałem nad tym co zrobić aby te "klony" zlikwidować co odbiło by sie poprawą w merytorycznych dyskusjach na forum.
Może wreszcie redakcja wprowadziła by możliwość banowania kont po adresie ip komputera?Może wreszcie skończyły by sie głupie personalne wycieczki , kłótnie itp.Jak myślicie??

Pomysł świetny ale z tego co wiem można było by to zrobić tylko w jeden sposób: ban na IP danego kompa. Oczywiście to do końca nie rozwiąże problemu bo taki troll może korzystać z innego ale jest to bardzo duże utrudnienie dla niego. A z tym IP kompa wyczytałem kiedyś na innym forum lecz nie mam zielonego pojęcia jak to zrobić-brak wiedzy informatycznej;) No i dwie osoby by nie mogły mieć dwóch kont na jednym komputerze. Ale to akurat można było by przeżyć. Przynajmniej nie zalewała by mnie krew widząc co wątek jakiegoś ciubakę, linke, wszę łonową czy banuj. A to tylko kilka nicków jednego trolla.
[2012-01-10 18:06]

Ostatni nick to bodajże "Arcyczystepoliczki", ale i one z czasem zostaną przysłonięte ...
[2012-01-10 18:28]