Wystawa - piranie i ryby egzotyczne

/ 2 odpowiedzi
Na lokalnym portalu informacyjnym znalazłem coś, co może zainteresuje miłośników ryb, różnego rodzaju ryb. 
W Strumieniu 20 stycznia rozpocznie się bardzo ciekawa wystawa ryb egzotycznych. W sali Miejskiego-Gminnego Ośrodka Kultury przy rynku będzie można oglądać piranie, rybokrokodyle i inne osobliwości.
Wystawa będzie miała zdecydowanie ponadlokalny charakter, prezentowane będą niespotykane gatunki ryb, głownie endemitów, czyli spotykanych tylko w jednym miejscu świata. Zachwycający podwodny świat czterech kontynentów, oczaruje z pewnością również ludzi nie mających na co dzień styczności z akwarystyką. 

Jest to okazja zobaczyć rybę - krokodyla, żarłoczne piranie i setki cudnie kolorowych, niespotykanych okazów. Jest to nawiązanie do niezwykle bogatej tradycji polskiej akwarystyki i powrót do pomysłu organizowania wystaw, które przyciągną nie tylko pasjonatów.

Dzięki przygotowanej prezentacji multimedialnej oraz dokładnym opisom wszystkich gatunków, będzie to również okazja poszerzenia wiedzy, a dla grup przedszkolnych i szkolnych przygotowany zostanie specjalny program edukacyjny. Dla zainteresowanych istnieje możliwość zorganizowania spotkania dotyczącego zakładania akwarium "krok po kroku".

Przenieść się w oszałamiająco kolorowy świat mórz i oceanów będziemy mogli się od 20 stycznia do 23 marca. Wystawa będzie czynna codziennie w godzinach od 10.00 do 20.00.

Bilety są w cenach 5 zł oraz 3 zł dla grup zorganizowanych (min. 15 osób, po wcześniejszym umówieniu - tel. 33 857-01-74, mgokstrumien@interia.pl). 

Organizatorami wystawy są Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu oraz Aqua-Tech z Rybnika.

Może ktoś będzie zainteresowany, może ktoś lubi oglądać takie rybki.