Zaloguj się do konta

Wysokość kar za łamanie przepisów PZW

utworzono: 2010/09/05 21:14
sauber

czy ktoś wie jaki obowiązuje cennik tzn.ile można dostać kary za np.nieposiadanie dokumentu,zakaz brodzenia,przekroczenie limitów ilosciowich itp proszę o informacje  [2010-09-05 21:14]

czy ktoś wie jaki obowiązuje cennik tzn.ile można dostać kary za np.nieposiadanie dokumentu,zakaz brodzenia,przekroczenie limitów ilosciowich itp proszę o informacje 



Nie ma czegoś takiego jak cennik wykroczeń.

Przepisy RAPR to przepisy statutowe czyli sąd koleżeński plus Rozporządzenie Ministra
Za nie posiadanie tzn.  zapomniałeś czy wogóle nie masz. Jeżeli to drugie to już jest kłusownictwo i nie PZW lecz zgodnie z prawem i przepisami Ministra Rolnictwa jesteś traktowany jako kłusownik, to samo za przekroczenie limitów + kara koła.

Za zapomnienie dokumentów to teoretycznie nie powinieneś ponosić kar pieniężnych, to jak z prawkiem. Jak masz, a zapomniałeś po prostu spisanie i papier na donos ważnego dokumentu w danym terminie inaczej mandat i przeważnie konfiskuje sie w takich przypadkach sprzęt wedkarski, odbiór po okazaniu dokumentu.


Nie powinieneś łamać żadnych przepisów i bez sensu jest pytanie o stawki itd bo za błahy przepis dla Ciebie może sie okazać że stracisz prawo do połowu + możesz zaliczyć sporawy mandat obiciem sie o sąd i nie musi to być koleżeński, lecz wyższej instancji.


Nie łammy żadnych przepisów, chociaż są czasami kretyńskie, lecz to świadczy o tych którzy je tworzyli. Jeżeli chcemy je łamać bo kretyn je ustanowił to zniżamy się do poziomu autorów tychże przepisów.

Pozdrawiam

Łamiący przepisy od czasu do czasu
 
[2010-09-05 21:43]

sauber

to ze pytam się czy istnieje cennik łamania  przepisów wędkarskich nie oznacza ze je mam zamiar łamać to pytanie jest czysto teoretyczne pozdrawiam [2010-09-05 22:07]

 Wysokość kar i ich rodzaj  zależy od stopnia przewinienia, jego konsekwencji np. dla środowiska, człowieka, nie ukrywam że też od zachowania podczas kontroli i ustosunkowania się do próśb i poleceń kontrolującego. Podobnie jak z Policją na drogach czy ulicach miast. Nie ma całkiem "sztywnego" taryfikatora mandatów jak w Policji. To co przedstawił kolega w poście powyżej, niekoniecznie jest stosowane w każdym województwie, ale w większości się zgadza. Bywają małe róznice w tych kwotach kar PSR za poszczególne przewinienia w różnych województwach.  [2010-09-06 12:55]

kch65

wysokość mandatu za niektóre wykroczenia wędkarzy jest okreslona w taryfikatorze mandatów karnych [2010-09-07 12:08]

wysokość mandatu za niektóre wykroczenia wędkarzy jest okreslona w taryfikatorze mandatów karnych


Zgadza się, ale nie jest on tak sztywno i konsekwentnie stosowany wobec większości przewinień wędkarzy. Są okoliczności łagodzące, oczywiście nie wobec kłusowników. 


[2010-09-08 09:11]

krapiotr69

Taryfikator jest rozporządzeniem, które nijak ma się do przepisów kodeksu wykroczeń i orzecznictwa w tym zakresie. Kara musi być adekwatna do szkodliwości czynu, postawy obwinionego, jego zachowania podczas kontroli jak i po popełnieniu wykroczenia. Nakładający grzywnę w drodze mandatu karnego biorąc pod uwagę powyższe przesłanki ustala wysokość grzywny. Nikt nikomu głowy nie urwie jak nie zastosuje przepisów rozporządzenia ( taryfikator) w wymiarze kary. Praktycznie tylko w niektórych jednostkach Policji przełożeni policjantów wymagają sztywnego trzymania się taryfikatora.
[2010-09-08 15:56]

Artur z Ketrzyna

Po drugie, Janek nie wierzę że taki porządny karkiarz jak Ty, nie ogarnia swojej miejscówki i wędkuję w syfie.
I tyle dni siedzi w chlewie jak świnia.
Ciekawi mnie też gdzie trzymasz swoje opakowania po kulkach i zanętach, a tego mało nie jest.
:-) [2016-09-09 17:36]

Jędrula

Artek, o co normalnie kaman? [2016-09-09 18:10]

Romuald55

PSR nakłada mandaty 50-200 zł za i w zależności od wykroczenia.Maksymalnie łącznie 500 zł.Ma też prawo udzielić pouczenia.Za każde złamanie ustawy 200zł,za złamanie RAPR i innych przepisów uprawnionego do rybactwa,najczęściej poniżej 200 zł.Za inne wykroczenia mandat jest wysokości ustalonej przez inne ustawy czy rozporządzenia.Np. za wjazd do lasu bez zezwolenia,palenie ognia,zaśmiecanie itd.W przypadku odmowy zapłacenia mandatu oraz gdy kary za wykroczenia przekroczą 500 zł sprawa trafia do sądu.Wtedy oprócz kosztów postępowania grzywna wynosi minimum 500 zł plus ewentualne roszczenia za poniesione straty przez uprawnionego do rybactwa. [2016-09-09 18:47]

JKarp

Może ja się nie znam ale jak PSR może nałożyć mandat z RAPR skoro taryfikator przewiduje tylko mandaty z Ustawy o rybactwie.
JK [2016-09-09 19:14]

Artur z Ketrzyna

Może ja się nie znam ale jak PSR może nałożyć mandat z RAPR skoro taryfikator przewiduje tylko mandaty z Ustawy o rybactwie.
JK

Jak nie może jeśli ma ujęte to w taryfikatorze?
Kto ten taryfikator uchwala?
Sam podałeś mi wcześniej link do takiego.
Właśnie próbowałem ten wątek znaleźć by Ci zacytować zapisy z niego i linka i z ustawy, dlatego tu omyłkowo dałem odpowiedź do innego wątku.
Tak więc podstawowe pytanie Ci zadam, czemu tu piszesz nie zgodnie ze swoją wiedzą, no chyba że masz pamięć ulotną. ;-) [2016-09-09 20:14]

JKarp

Nie wiem o co kaman ale to zdanie zabija :
"Tak więc podstawowe pytanie Ci zadam, czemu tu piszesz nie zgodnie ze swoją wiedzą, no chyba że masz pamięć ulotną. ;-)"
Nie wiem o co chodzi ;-)
A tu taryfikator:
http://www.pzw.org.pl/pliki/prezentacje/3035/cms/szablony/9802/pliki/taryfikator.pdf
JK [2016-09-09 21:26]

Jędrula

Może ja się nie znam ale jak PSR może nałożyć mandat z RAPR skoro taryfikator przewiduje tylko mandaty z Ustawy o rybactwie.
JK

Jak nie może jeśli ma ujęte to w taryfikatorze?
Kto ten taryfikator uchwala?
Sam podałeś mi wcześniej link do takiego.
Właśnie próbowałem ten wątek znaleźć by Ci zacytować zapisy z niego i linka i z ustawy, dlatego tu omyłkowo dałem odpowiedź do innego wątku.
Tak więc podstawowe pytanie Ci zadam, czemu tu piszesz nie zgodnie ze swoją wiedzą, no chyba że masz pamięć ulotną. ;-)


hahaha Artek jesteś wielki!!!
  [2016-09-09 21:33]

ryukon1975

Wolałbym w nocy z zamkniętymi oczami po lesie biegać jak dochodzić o co tu w tym wątku biega.:) Może nawet wątkach bo został już zespolony z kolejnym. :) [2016-09-09 21:38]

Artur z Ketrzyna

Nie wiem o co kaman ale to zdanie zabija :
"Tak więc podstawowe pytanie Ci zadam, czemu tu piszesz nie zgodnie ze swoją wiedzą, no chyba że masz pamięć ulotną. ;-)"
Nie wiem o co chodzi ;-)
A tu taryfikator:
http://www.pzw.org.pl/pliki/prezentacje/3035/cms/szablony/9802/pliki/taryfikator.pdf
JK

Może ja się nie znam ale jak PSR może nałożyć mandat z RAPR skoro taryfikator przewiduje tylko mandaty z Ustawy o rybactwie.
JK
Twoje słowa?
a w tym taryfikatorze mas jak wół Technika połowu niezgodna z R.A.P.R
i inne zapisy dotyczace łamania regulaminu i stawki 50 i wiecej [2016-09-09 22:29]

JKarp

A czy Ty wiesz co oznacza technika połowu ? Np zastosowanie drugiego haczyka łowiąc z gruntu - zakładasz dwa odzielne, niezależne  przypony. Używasz światła żeby zwabić ryby. Łowisz w nocy z lodu, w woblerze masz trzy kotwice, łowisz na spławik używając sztucznej kukurydzy lub sztucznych ochotek - to są techniki niezgodne z RAPR.
JK
  [2016-09-10 09:19]

Artur z Ketrzyna

A czy Ty wiesz co oznacza technika połowu ? Np zastosowanie drugiego haczyka łowiąc z gruntu - zakładasz dwa odzielne, niezależne  przypony. Używasz światła żeby zwabić ryby. Łowisz w nocy z lodu, w woblerze masz trzy kotwice, łowisz na spławik używając sztucznej kukurydzy lub sztucznych ochotek - to są techniki niezgodne z RAPR.
JK
 
Po za techniką nie zgodną RAPR, są tam zapisy wymiarach, okresach i limitach regulaminowych. itd
Po za tym, są inne zapisy które są ujęte w RAPR i są za czerpane z ustawy i rozporządzeń MRiRW o rybactwie.

  [2016-09-10 18:38]

bluehornet

Poza techniką niezgodną z RAPR....
Poza tym są inne zapisy zaczerpnięte z ustawy.... [2016-09-10 23:30]

Iras1975

PSR nakłada mandaty 50-200 zł za i w zależności od wykroczenia.Maksymalnie łącznie 500 zł.Ma też prawo udzielić pouczenia.Za każde złamanie ustawy 200zł,za złamanie RAPR i innych przepisów uprawnionego do rybactwa,najczęściej poniżej 200 zł.Za inne wykroczenia mandat jest wysokości ustalonej przez inne ustawy czy rozporządzenia.Np. za wjazd do lasu bez zezwolenia,palenie ognia,zaśmiecanie itd.W przypadku odmowy zapłacenia mandatu oraz gdy kary za wykroczenia przekroczą 500 zł sprawa trafia do sądu.Wtedy oprócz kosztów postępowania grzywna wynosi minimum 500 zł plus ewentualne roszczenia za poniesione straty przez uprawnionego do rybactwa.

Mogą sobie nakładać mandaty na czoło.. ja im poślinię i będą lepiej trzymać się płaskiej powierzchni. [2016-09-10 23:58]

Iras1975

 Zacznijmy od tego, że takie sytuacje to abstrakcja, prędzej kosmici pojawią się nad wodą. :) Gdyby jednak komuś się poszczęściło, to nie przyjmować żadnych mandatów. 
  [2016-09-11 11:44]

Artur z Ketrzyna

PSR nakłada mandaty 50-200 zł za i w zależności od wykroczenia.Maksymalnie łącznie 500 zł.Ma też prawo udzielić pouczenia.Za każde złamanie ustawy 200zł,za złamanie RAPR i innych przepisów uprawnionego do rybactwa,najczęściej poniżej 200 zł.Za inne wykroczenia mandat jest wysokości ustalonej przez inne ustawy czy rozporządzenia.Np. za wjazd do lasu bez zezwolenia,palenie ognia,zaśmiecanie itd.W przypadku odmowy zapłacenia mandatu oraz gdy kary za wykroczenia przekroczą 500 zł sprawa trafia do sądu.Wtedy oprócz kosztów postępowania grzywna wynosi minimum 500 zł plus ewentualne roszczenia za poniesione straty przez uprawnionego do rybactwa.

Mogą sobie nakładać mandaty na czoło.. ja im poślinię i będą lepiej trzymać się płaskiej powierzchni.

Zacznijmy od tego, że takie sytuacje to abstrakcja, prędzej kosmici pojawią się nad wodą. :) Gdyby jednak komuś się poszczęściło, to nie przyjmować żadnych mandatów.
Dobre dobre :-)



Pan Iras odmówi przyjęcia mandatu od PSR?
No i jeszcze im w czółko przyłoży.

PSR to funkcjonariusz publiczny, za naruszenie jego godności sprawa z urzędu i tylko 2 tys kary
do tego jeszcze za wykroczenia, to ładna sumka się nazbiera i możliwość utraty zezwolenia i karty wędkarskiej..
To się przeżuci na rybki akwariowe ;-)
  [2016-09-11 12:12]

Iras1975

Nigdzie nie napisałem, że komuś na czoło przyłożę, tylko poślinię :) Czytaj uważnie. 
A co do reszty, to mało jeszcze w życiu widziałeś.. Pojawiaj się częściej nad wodą, a nie kotlety z 2010 odkopujesz.  [2016-09-11 19:56]

zielony401

W świetle prawa i obowiązujących przepisów wygląda to ładnie i składnie:) W rzeczywistości  w myśl zasady: KARAĆ, J...Ć NIE ŻAŁOWAĆ !!! Pilnujmy przepisów a przede wszystkim samych siebie to nie bedziemy sie martwić ile wyniesie wysokość mandatu. To chyba najprostsze rozwiązanie ze wszystkich isniejących. Pozdrawiam Hey Przygodo!!! [2016-09-11 21:05]

Artur z Ketrzyna

Nigdzie nie napisałem, że komuś na czoło przyłożę, tylko poślinię :) Czytaj uważnie. 
A co do reszty, to mało jeszcze w życiu widziałeś.. Pojawiaj się częściej nad wodą, a nie kotlety z 2010 odkopujesz. 

"naślinię" można to odebrać splunę czy nawet ręcznie naniosę swoją ślinę. = obraza, zniewaga 2000 zł
Nad wodą pojawiam się na tyle na ile mam czasu. Czasami 2-3 razy w tygodniu czasami w miesiącu.
Co do odśnieżania kotletów z 2010 to zapoznaj sie z regulaminem wędkuje pl. Nie wolno dublować wątków. :-) [2016-09-12 06:50]