Wysoki stan wody a brania

/ 5 odpowiedzi
warto się wybrać na ryby gdy stan wody podnusł się w rzece i się dalej podnosi ? jaki stosować sprzęt ?? na stopa czy ciężka przepływanka ??? czy grunt ??
fabis


ja wędkuje na feedera i wczesną wiosną gdy poziom rzeki jest wysoki to szukam miejsc spokojnych. Najlepiej starorzecza ale i miejsca gdzie nurt płynie wolniej. Wiosną ryba szuka cieplejszej wody . Na logikę patrzeć to od razu wiadomo że zlokalizować rybę gdy poziom rzeki po roztopach jest wysoki, jest bardzo trudno . Dlatego jeśli chcesz wiosną wędkować w rzece to proponuje wyżej wymienione miejsca.Pozdrawiam. (2009/02/23 18:15)

u?ytkownik8233


Ja proponuję przystawkę ze spławikiem blisko brzegu na spokojnej wodzie i oczywiście czerwony robaczek.(najczęściej wypłukiwany z brzegów) (2009/02/23 18:28)

u?ytkownik7463


gdy woda na wiosnę jest spora i się podnosi ja wybieram się nad Wisłę. to jest bardzo dobra pora na klenie jazie leszcze i kąpie a nawet certy. podniesiona woda wymywa brzegi i wszystko robactwo z nich dlatego łowię blisko brzegu na lekki grunt cięzarek 20 d0 30 gram na rosówki. dobrze jest jeżeli to miejsce jest w pobliżu dopływu innej rzeczki lub zalanej łąki gdzie woda szybciej się nagrzewa (2009/02/23 19:07)

u?ytkownik7474


tak jak opisał to ja1kuba. to jest skuteczna sprawa dodam że nie może być to zbyt głębokie łowisko. (2009/02/23 22:35)

dawson23


dzięki z porady (2009/02/24 15:59)