Wyrobiska pożwirowe Szumowo

/ 4 odpowiedzi
Czy jest ktoś na forum kto może opisać te wyrobiska. Szumowo leży przy trasie z Ostrowi Mazowieckiej do Białegostoku. Kto jest właścicielem i czy można tam łowić. Jeżeli można łowić to jakie są zasady otrzymania zezwolenia na łowienie?
dariuszdyl

Podbijam temat do góry. Czyżby nikt tam jeszcze nie łowił. (2010/06/16 08:49)

dariuszdyl

Podbijam do góry.
Naprawdę nikt tam nie wędkuje.  (2010/08/07 09:17)

MarcinN1992

Te stawy są już prze łowione , raczej były bo właściciel stworzył ze stawów "ogólnodostępnych " i swoich prywatnych jeden wielki staw ( nie przesadzę jak powiem ze ten Nowy staw ma wymiary miej więcej 800m x 1000m i nie jestem pewny czy do tej pory nie został połączony z innymi dwoma sporo mniejszymi) . z tych stawów wyciągano karpie po 10-15 kg, a nawet niedawno bo 3-4 lata temu wędkarz z Zambrowa wyciągnął szczupaka prawie 20 kg , pisało nawet o tym w Wiadomościach wędkarskich.

http://www.ww.media.pl/?page=Structure&id=5&nid=18 ( w połowie strony)

z tego co sie orientuje właściciel stworzył a raczej chce stworzyć tam super łowisko. roczny koszt łowienia tam oszacował na 400 zł !!!!! mnie na łowienie tam po prostu nie stać. właściciel zarybił wode mnóstwem ryb, wliczając te  które przetrwały przez te wszystkie lata to można przypuszczać ze pływa tam kilka rekordowych ryb (głównie karasi , linów , szczupaków , karpi i okoni)

z czasów jak każdy mógł tam łapać to pamiętam ze wiosną każdy wędkujący łowił komplet szczupaków i to ładnych , nikt nie kontrolował wędkujących , nie było limitów , wymiarów i okresów ochronnych. jedyną zasadą było nie stosowanie siatek i prądu do "upolowania ryby", no i oczywiście zakaz kąpieli ( kilka osób tam utonęło) . wiaderko kilogramowych karasi nikogo nie dziwiło. z roku na rok stawy zarastały i ryby było coraz mniej (nikt nie zarybiał).

Stawy należą do właściciela żwirowni. próbowałem kontaktować się prze e-maila z "biurem" żwirowni co do wykupienia pozwolenia np na 1-2 dni ale moje maile były ignorowane...

Pozdrawiam. (2011/02/15 11:21)

kossakowski95

Stawy już nie są ogólnodostępne, nie każdy może łowić. Ryby są i to spore. Sam tam łowie i wyciągam spore sztuki. Ludzie nie umieli się zachowywać to i właściciel zmienił postawę do ludzi (2014/02/05 23:26)