Zaloguj się do konta

Wyrobienie Karty Wędkarskiej-procedury,koszty

utworzono: 2016/01/18 17:25
Blusik

Witam,
Zamierzam zacząć przygodę z łowieniem na wodach PZW. Dotychczas łowiłem na terenie gospodarstwa rybackiego śniardwy. Nie posiadam karty wędkarskiej.
Pytanie 1:Czy wyrabiając kartę wędkarską w danym okręgu muszę wykupić też pozwolenie na połów dla danego okręgu?
Pytanie 2:Czy mogę sobie wyrobić kartę wędkarską gdziekolwiek chcę?
Pytanie 3:Przyjmijmy, że planuję wykupić sobie pozwolenie na okręg sieradzki (mimo, że jestem z Łodzi). Na stronie PZW jest napisane, że okręg sieradzki i piotrkowski to ziomeczki :), ale łowienie w okręgu sieradzkim wymaga pozwolenia okręgu piotrkowskiego. Czy takie pozwolenie jest darmowe? I na jakich zasadach się takiego pozwolenia udziela? http://www.pzw.org.pl/home/mapa_porozumien/47
Pytanie 4: Jeśli w porozumieniach nie ma nic o dodatkowych pozwoleniach to mogę sobie tak po prostu łowić na terenie okręgu z którym jest porozumienie?
Pytanie 5: Chcąc podliczyć całość wydatków (przyjmuję okręg sieradz, żadnych zniżek) wychodzi mi następujący bilans: - Egzamin na kartę wędkarską 20 PLN (Chyba, nigdzie się nie chwalą) - Wydanie karty 10 PLN- Podstawowa składka członkowska 75 PLN- Pozwolenie 106 PLN  Razem wychodzi 211 PLNCzy coś pominąłem? http://www.wedkuje.pl/wedkarstwo,skladki-pzw-na-2016-rok-wszystkie-okregi,87338 [2016-01-18 17:25]

Blusik

Pytanie 3:Przyjmijmy, że planuję wykupić sobie pozwolenie na okręg sieradzki (mimo, że jestem z Łodzi). Na stronie PZW jest napisane, że okręg sieradzki i piotrkowski to ziomeczki :), ale łowienie w okręgu sieradzkim wymaga pozwolenia okręgu piotrkowskiego. Czy takie pozwolenie jest darmowe? I na jakich zasadach się takiego pozwolenia udziela?
http://www.pzw.org.pl/home/mapa_porozumien/47

Zamotałem w "ale łowienie w okręgu sieradzkim wymaga pozwolenia okręgu piotrkowskiego". Chodzi mi o to, że łowienie w okręgu Piotrkowskim mając kwit z sieradzkiego wymaga dodatkowego pozwolenia.
[2016-01-18 17:34]

wobler55

Hej Kolego
Pytanie dość zagmatwane :) Aby wyrobić karte do łowiectwa na akwenach PZW musisz zdać egzamin na kartę w najbliższym PZW. Czekają cię znajomości z regulaminu PZW i to chyba tyle. Następna kwestia to opłaty które robią wrażenie :) Gdzie chcesz łowić tam płacisz chociaż ostatnio weszła informacja że na wszystkich wodach ogólnodostępnych możesz łowić tylko po składce okręgowej w swoim macierzystym PZW:) Największym złodziejstwem są czyny społeczne dla kół gdzie w KTW biorą 35  a np w Jastrżebiu Zdroju 50 a w Kielcach 5zł. Generalnie polecam uważać i zastanowić się gdzie chcesz należeć.!! Pozdrawiam Kolego i zniechęcam do wybijania 5cm płoci do octu!! :))
[2016-01-19 22:04]

charonio

Dobra, poświęcę się i napisze, bo kolega trochę źle odpowiedział, a nikt się nie kwapi pisać informacji, które sa w google i na forum do uzyskania w 5 minut.
Robisz tak:1. Idziesz na egzamin do najbliższego koła PZW, zazwyczaj płacisz 30 zł i masz, zazwyczaj pytają z RAPR, ale czasem to tylko miła pogawędka, a regulaminu masz się uczyć nad wodą, czy w końcu sam ogarniesz sprawdzając wymiar każdej ryby w jakiejś aplikacji na telefon.2. Z kwitem o zdanym egzaminie, zdjęciu jak do dowodu 3x4cm i potwierdzeniu przelewu (zrób przez net, bo na miejscu policzą sobie prowizję, czasem to nawet 17 zł...) na 10 złotych idziesz do Starostwa Powiatowego w zależności od miejsca zamieszkania. Tam wyrabiasz kartę wypełniając wniosek, robią to od ręki.3. Teraz musisz wybrać okręg i koło wędkarskie, posprawdzaj sobie na stronach internetowych jak koło dba o ludzi, czy ma jakieś łowiska specjalne, czy organizuje zawody itp. itd. To już decyzja wiążąca na rok co najmniej, w wybranym kole opłacasz składki oraz wyrabiasz legitymację członkowską koszt to 5 zł za legitkę i wpisowe około 25 zł. Dopiero teraz płacisz członkowskiej 75 zł i okręgową jak to napisałeś 106 zł. Wypełnisz też kartę ewidencyjną, że jesteś w kole i tyle.Co istotne dostaniesz też prawdopodobnie rejestr połowów, gdzie wpisujesz się za każdym razem jak zaczynasz łowienie, po łowieniu wpisujesz zabrane ryby i rejestr oddaje się w następnym roku lub jak skończy się miejsce, by dostać nowy.
Także, odpowiadając na pytanie - egzamin zdajesz gdzie chcesz, kartę wyrabiasz w starostwie powiatowym, kartę opłacasz gdzie chcesz, ale domyślnie w swoim kole.Co do porozumień, to nie wiem dokładnie, dopłat nie ma, za zezwolenie pewno policzą około 10 złotych, zazwyczaj takie zezwolenia są do odbioru u skarbników koła. Zresztą jak klikniesz na tą mapę porozumień na piotrkowski to masz pod sieradzkim tekst "Porozumienie na wody nizinne i górskie w opcji tzw. „0". Wykaz wód udostępnionych w ramach porozumienia wyszczególniony jest w zezwoleniu Okręgu PZW uprawnionego do rybactwa w obwodzie rybackim. Zezwolenie do pobrania u skarbnika koła macierzystego okręgu.". [2016-01-19 22:50]

Blusik

Witam,

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi :) [2016-01-21 07:56]

ryukon1975

Wszelkie przepisy i regulaminy PZW są warte tyle co ten przepis na fotce niżej i "produkowane" na tym samym poziomie, może już czas to zmienić?

https://wedkarskiswiat.pl/karta-wedkarska-relikt-przeszlosci,n,349
[2016-01-24 11:09]

Artur z Ketrzyna

https://wedkarskiswiat.pl/karta-wedkarska-relikt-przeszlosci,n,349

Moim zdaniem, karta wędkarska, jest oki. Tylko by egzaminy i przygotowania do ich zdania były oki.
Czyli uczyły wędkarza tego co go obowiązuje podczas wędkowania, jak i etyki. A nie zwykła formalnością....
[2016-01-25 07:27]

kacper-stoczkowski

Witam,
Chciałem zapytać czy kartę wędkarską (bez oplacania skladek) można wyrobić sobie kiedy tylko się chce, czy tylko na początku roku? Na przyklad czy mógłbym teraz sobie wyrobić?

Pozdrawiam [2017-11-11 19:56]

jabberwokie86

Witam,
Chciałem zapytać czy kartę wędkarską (bez oplacania skladek) można wyrobić sobie kiedy tylko się chce, czy tylko na początku roku? Na przyklad czy mógłbym teraz sobie wyrobić?

Pozdrawiam
W zasadzie tak, jedynym ograniczeniem są dni i godziny, w których zbierają się komisje egzaminacyjne - w praktyce zapewne władze danego koła PZW;) Przeważnie koła są czynne przez kilka godzin w określonym dniu tygodnia. [2017-11-11 20:17]

kacper-stoczkowski

A koledzy powiedzcie mi czy na egzamin trzeba znać tylko RAPR czy jeszcze "Ustawę o rybactwie śródlądowym" i "Rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w sprawie połowu ryb oraz warunków chowu, hodowli i połowu innych organizmów żyjących w wodzie"?  [2017-11-12 13:59]

osa12

Witam,
Karta Wędkarska to dokument państwowy  umożliwiający uprawianie ustawowego Amatorskiego Połowu Ryb na śródlądowych publicznych wodach państwa polskiego.
Na egzaminie nie obowiązuje RAPR PZW czy inny regulamin jakiejkolwiek organizacji wędkarskiej.
Obowiązują zasady Amatorskiego Połowu Ryb zawarte w ustawach i rozporządzeniach państwa polskiego.
RAPR to wewnętrzny regulamin stowarzyszenia PZW, to nie jest dokument państwowy i nie ma znaczenia na egzaminie.

PZW nie jest jedyną organizacją przeprowadzającą egzaminy na Kartę Wędkarską.
Karta Wędkarska pozwala na Amatorski Połów Ryb na stojących wodach publicznych bez jakichkolwiek opłat a w wodach obwodów rybackich dodatkowo trzeba wykupić zezwolenie od uprawnionego do rybactwa.
PZW nie jest jedynym użytkownikiem obwodów rybackich. Użytkowników obwodów rybackich jest tysiące.

[2017-11-12 16:47]

Artur z Ketrzyna

A koledzy powiedzcie mi czy na egzamin trzeba znać tylko RAPR czy jeszcze "Ustawę o rybactwie śródlądowym" i "Rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w sprawie połowu ryb oraz warunków chowu, hodowli i połowu innych organizmów żyjących w wodzie"? 

W zależności gdzie będziesz zdawał egzamin. Jak na razie głównym monopolista jest PZW, pomijając inne organizacje powołane do ochrony środowiska. Wykaz gdzie możesz zdać egzamin na Kartę Wędkarską znajdziesz w Starostwie które to wydaje owy dokument po okazaniu im zaświadczenia o zdaniu karty wędkarskiej. Opłata skarbowa to 10 zł i musisz do wniosku dołączyć 2 zdjęcia. Kartę Wędkarską wyrabiasz raz na całe życie. Po zniszczeniu czy zagubieniu możesz wyrobić sobie wtórnik (najlepiej jak będziesz wtedy pamiętał nr swej karty, by odnaleźli wpis w swych dokumentach)
Jako że zazwyczaj tylko PZW robi egzaminy (bo inne stowarzyszenia raczej nie zrzeszają aż 200 osób) to pewnie będziesz zdawał u nich. Mimo że z 2-3 lata temu ZG PZW wystosował pisma i oświadczenie że egzaminy nie mogą się opierać na RAPR PZW, a na ogólnych przepisach dotyczących uprawiania amatorskiego połowu ryb na terenie Polski. To jednak dla świętego spokoju zapoznaj się i z nim, bo pewnie i z niego padną pytania (bo egzaminatorzy PZW sami nie znają dobrze rozpogodzeń ani ustawy o rybactwie śródlądowym). Co niektórzy nawet zadają pytania z zasad obowiązujących na zawodach wędkarskich PZW.
Ale nie przejmuj się to jest raczej formalność, zwłaszcza jak zadeklarujesz że potem się do nich zapiszesz (nie musisz).
Karta wędkarska upoważni ciebie do łowienia ryb na wędkę zgodnie z zasadami zawartymi w ustawie i rozporządzeniach na wszystkich wodach Państwowych. A jeśli ona (woda: jezioro, rzeka czy inny akwen) posiada użytkownika rybackiego (PGRyb, łowiska Komercyjne, inne osoby prawne, np. stowarzyszenia) musisz posiadać jego zezwolenie na połów ryb, jak też przestrzegać regulaminu łowiska jaki on określa (on może obostrzyć warunki uprawiania APR, i nie może znieść tych narzuconych przez Państwo Polskie)
Byś się nie męczył zapodam ci linka, do wypisek z rozporządzenia i ustawy. Powinno Ci to wystarczyć. ;-)
http://okon.wedkuje.pl/media/kolo,klub-mlodego-wedkarza-okon,0,10394,800.html [2017-11-12 18:44]

Artur z Ketrzyna

Witam,

Pozdrawiam

kacper-stoczkowski, jak by robili Ci jakieś problemy co do egzaminu itd. To opisz je tu.
Bądź napisz mi na priw. Przyda mi się.... [2017-11-12 19:35]

Romuald55

Egzamin na kartę wędkarską możesz zdać praktycznie w każdym kole PZW lub w biurze Okręgu o każdej porze roku, po wcześniejszym ustaleniu terminu.Musisz znać RAPR oraz rozpoznać gatunki ryb.Koszt egzaminu to 25 zł,bynajmniej w moim okręgu.Kartę wędkarską wydaje starostwo stosowne do miejsca stałego pobytu. [2017-11-12 19:55]

osa12

Kolego Romuald55 wprowadza Cię w błąd.
Najpierw pisze iż:
"Mimo że z 2-3 lata temu ZG PZW wystosował pisma i oświadczenie że egzaminy nie mogą się opierać na RAPR PZW, a na ogólnych przepisach dotyczących uprawiania amatorskiego połowu ryb na terenie Polski."
Co jest prawdą, sam do takiego stanu doprowadziłem walcząc z PZW i Ministerstwem Rolnictwa.

Później przyznaje, iż PZW to nieetyczna organizacja łamiąca prawo:
" (bo egzaminatorzy PZW sami nie znają dobrze rozpogodzeń ani ustawy o rybactwie śródlądowym). "
co faktycznie jest prawdą, PZW od wielu lat zatrzymało się na prawie obowiązującym przed zmianą Konstytucji w 1997 r. i od tego czasu łamie polskie prawo w różnych aspektach dotyczących wędkarstwa na publicznych wodach państwa polskiego.

Następnie przyznaje, iż nieważna jest wiedza i egzamin a chęć przystąpienia do danego koła :
"Ale nie przejmuj się to jest raczej formalność, zwłaszcza jak zadeklarujesz że potem się do nich zapiszesz (nie musisz)."
To typowe "zakłamanie" większości środowiska "działaczy" PZW i hipokryzja:
od członków wymagają przestrzegania prawa, (PSR pomaga im w tym karając za najmniejszą głupotę), sami stoją ponad prawem.

Jeszcze raz powtarzam:

Zaden RAPR żadnej organizacji (nawet tej przeprowadzającej egzamin) nie obowiązuje na egzaminie na kartę wędkarską.

Jeśli będzie inaczej, zgłoś to do Starostwa oraz napisz na tym forum podając nazwę Koła PZW i nazwiska egzaminatorów.
Ja się tym zajmę ...

Czy ktoś opiekujący się tym działem mógłby zwrócić uwagę P. Romuald55 o nie wprowadzanie w błąd ludzi potrzebujących pomocy w prawnych aspektach uprawiania Amatorskiegi Połowu Ryb ? [2017-11-13 07:55]

Artur z Ketrzyna

Osa co ty pogubiłeś się?
Piszesz do Romualda cytując mnie?
Gdzie widzisz w mojej wypowiedzi zakłamanie?
Napewno nie w mojej wypowiedzi. Bo tylko napisałem jak jest.
"Sam do takiego stanu doprowadziłem" O nie Osa, nie przypisuj sobie wszystkich zasług :-)

II.
Co do PZW tak tam jest. Bo nie liczy się co masz w głowie itd. A to z kim przystajesz, bądź czy nie zagrozisz czyjemuś stołkowi. :-(
Tak więc wielu ludzi sprawujących jakieś funkcje jest tam bo kolega go prosił, bo ma ambicje na stołek i korzyści z tego płynące. A dzieje się tak bo zwykły Kowalski nie idzie i nie oddaje głosu na człowieka który coś wie i wie jak zadbać o wody i interesy koła.

Przykładem jest: Adolf Kiepura, komendant Społecznej Straży Rybackiej w Gryfinie. (Osa masz możesz się wykazać :-)  )
Według Niego w poprzednich przepisach "okres ochronny na szczupaka obowiązywał od 1 stycznia do dnia 30 kwietnia ale tylko na wodach PZW i Odra Regalica, a na innych kanałach nie" i "Rybak mógł na jeziorach RGZW łowić do końca marca" (a było że do 1 marca)
https://ono24.info/zmiany-w-przepisach-ochronnych-polowu-suma-szczupaka-i-wegorza,a4062 [2017-11-13 09:05]

Boniard

Temat wątku to procedury wyrobienia kart wędkarskiej.

Panie Artur- co ma do tego tematu Komendant SSR w Gryfinie Adolf Kiepura ?

W jakim celu informuje Pan pytającego o wyrobienie karty wędkarskiej o okresie ochronnym szczupaka?  

[2017-11-13 11:36]

Artur z Ketrzyna

Temat wątku to procedurywyrobienia kart wętkarskiej.
Panie Artur- co ma do tego tematu Komendant SSR w Gryfinie Adolf kiepura ?
                   w jakim celu informuje Pan pytajacego o wyrobienie karty wedkarskiej o okresie   
                   ochronnym szczupaka?

Informuję np. o okresie ochronnym szczupaka. Bo to jest najczęstsze pytanie na egzaminie.
Głównie pytają się z wymiarów i okresów ochronnych. Często w oparciu o RAPR bo takowy głównie znają, jak już wcześniej wspominałem. (Tym razem jednakowo brzmi w RAPR jak i w rozporządzeniu, jedynie wymiary inne RAPR -50 cm, a rozp. -45 cm)

Co ma komendant do tego. Tak jak pisałem większość to ludzie podobnego pokroju. I podałem tylko jako przykład, że jednak nie do końca oni znają ustawę i rozporządzenia dotyczące Amatorskiego Połowu Ryb na wędkę. [2017-11-13 12:37]

osa12

Ok. Przepraszam Artura, pomyliłem piszących.
Przyznaję rację Panu Arturowi, często zdarza się tak jak napisał.
Nie zmienia to faktu, iż Pan Romuald55 wprowadza pytających w błąd.
Nie zmienia to moich słów o łamaniu przez PZW prawa przy przyzwoleniu PSR.

Nie zmienia to faktu, iż żaden RAPR nie obowiązuje na egzaminie.

.
  [2017-11-13 12:49]

Artur z Ketrzyna

Tak OSA, nie powinni pytać z RAPR a z tego co zamieściłem w linku.
Ale co poradzisz, jak oni raczej sami tego nie znają?

http://www.wedkuje.pl/_shared/_redirect_url.php?ItemID=https://ono24.info/zmiany-w-przepisach-ochronnych-polowu-suma-szczupaka-i-wegorza,a4062

Tyle lat są egzaminy, biorą za to kasę. A ktoś widział jakiś samouczek o zasadach wędkowania z atlasem ryb?
O ile jakiś atlas mają, czy też jakiś poradnik wędkarski. To zbioru zapisów z ustawy i rozporządzeń dotyczących zasad APR już nie. Jedynie ten RAPR.

O ile on jest ważny na wodach PZW, o tyle jeśli młody adept wędkarstwa będzie chciał gdzie indziej powędkować, to już problem, bo tam co nieco jest inaczej.
No i kto przed wydaniem zaświadczenia o zdaniu egzaminu na Kartę Wędkarską omówi z nimi dlaczego są okresy i wymiary ochronne, limity, dlaczego jest tak ważna równowaga w bioróżnorodności gatunkowej ryb. [2017-11-13 18:58]

Romuald55

Kolego osa,nie bądz naiwny.Żaden członek PZW NIE MA OBOWIĄZKU znać ustawy o rybactwie ani rozporządzeń ministrów.Ma natomiast obowiązek znać RAPR.Członkowie komisji egzaminacyjnej są członkami PZW i też nie mają obowiązku znać innych przepisów.A co do rozporządzeń ZG PZW to jest ich tak dużo a często bezsensownych,że nikt nimi sobie głowy nie zawraca. [2017-11-13 20:22]

Artur z Ketrzyna

Kolego osa,nie bądz naiwny.Żaden członek PZW NIE MA OBOWIĄZKU znać ustawy o rybactwie ani rozporządzeń ministrów.Ma natomiast obowiązek znać RAPR.Członkowie komisji egzaminacyjnej są członkami PZW i też nie mają obowiązku znać innych przepisów.A co do rozporządzeń ZG PZW to jest ich tak dużo a często bezsensownych,że nikt nimi sobie głowy nie zawraca.
Jak ma egzaminować na dokument Państwowy, to ma znać przepisy z których ma pytać. A jak nie chce, to niech się na ten stołek nie pcha.
Po drugie nie tylko uchwała ZG PZW o tym mówi a samo prawo które to nadaje możliwość przeprwoadzania tych egzaminów takiemu stowarzyszeniu jak PZW itd.
Tak samo się tyczy uchwał organów zwierzchnich. Ma obowiązek je przestrzegać. I jeśli ZO wnosi takiego delikwenta na listę egzaminatorów, to ma obowiązek zapoznać ich z czego mają pytać i jak mają poprawnie wykonywać swoje obowiązki.
Zresztą nawet jak ZO pisze ze uczniów zwalnia się z opłaty a taki egzaminator jak Edmund Młotkowski każe mu płacić jak dorosłemu. Kobiecie zadaje pytanie "jaka dopuszczalna długość wędki dla kobiet."
To o czym my tu gadamy?

Czy PZW nie może z naszych składek opracować materiały i testy. Poradniki wydają, czasopismo też. A tego juz nie mogą? Luknij w mój link, masz gotowca :-D
http://okon.wedkuje.pl/media/kolo,klub-mlodego-wedkarza-okon,0,10394,800.html
  [2017-11-13 21:39]

Jakub Woś

Kolego osa,nie bądz naiwny.Żaden członek PZW NIE MA OBOWIĄZKU znać ustawy o rybactwie ani rozporządzeń ministrów.Ma natomiast obowiązek znać RAPR.Członkowie komisji egzaminacyjnej są członkami PZW i też nie mają obowiązku znać innych przepisów.A co do rozporządzeń ZG PZW to jest ich tak dużo a często bezsensownych,że nikt nimi sobie głowy nie zawraca.

Co za bzdury. Mając kartę wędkarską możesz łowić na wodach nie należących do PZW. Musisz więc znać przepisy na tych wodach obowiązujące. Jak może mnie ktoś z tych przepisów egzaminować jeśli sam ich nie zna? [2017-11-13 21:58]

pawelz

A czlowiek ktory nie chce nalezec do PZW a chce wedkowac na innych wodach niz PZW na obowiazek znac RAPR ? No ale karte wedkarska MUSI posiadac.
  [2017-11-14 08:36]

Romuald55

Nie ma żadnych przepisów wykonawczych do ustawy jak ma być przeprowadzony egzamin na kartę wędkarską.Tyle w temacie. [2017-11-14 18:28]

JKarp

" A) Przyswoić sobie przepisy zawarte w Ustawie o rybactwie śródlądowym oraz rozporządzeniach wykonawczych Ministertwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi."
https://ompzw.pl/artykul/karta-wedkarska

Nie są to co prawda przepisy wykonawcze ale PZW już od dawna jako organizacja mówi tak:
" Egzamin obejmuje znajomość przepisów określonych w Ustawie o rybactwie śródlądowym oraz w Rozporządzeniu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w sprawie połowu ryb oraz warunków chowu, hodowli i połowu innych organizmów żyjących w wodzie."
http://www.pzw.org.pl/home/cms/3353/karta_wedkarska

Poza tym logicznie rzecz biorąc egzamin na KW jest państwowy to niby dlaczego miałby się odbywać na podstawie regulaminu wewnętrznego PZW ?
Poza tym jaki jest sens uczenia się wymiarów ochronnych wg RAPR skoro w Pcimiu te wymiary zostały zmienione na wyższe? 
JKarp

[2017-11-14 20:14]

25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez wedkuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Hoblo Sp z o.o.,Warszawa 02-761, ul. Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia