Zaloguj się do konta

Wypuszczanie ryb-RAPR

utworzono: 2012/01/12 21:17
ryukon1975

W poprzednim roku powróciłem do wędkarstwa po 20-stu latach, praca na to pozwoliła. Z paroma wyjątkami spiningowania, nastawiam się na białą rybę. Tak kolego, złapanie wymiarowego szczupaka by było moją życiówką, bo jedyny szczupak jakiego złapałem w życiu nawinął się na białe robaki, malutki pistolet. Koleżanko, znam wymiary ochronne ryb na które z którymi mogę się spotkać na "moim" łowisku. Dziękuję Tobie za "normalne" podejście do moich postów.



Skoro chcesz złowić szczupaka,załóż na hak płotkę 15- 18 cm,bo niestety na taką 10 cm najprawdopodobniejszą zdobyczą będzie niewymiarowy szczupaczek.Użycie większego żywca wyeliminuje takie brania a wymiarowy szczupak 50+ cm bez problemu poradzi sobie z rybką 20 cm.
Jeśli zaś chodzi o wymiary,limity i okresy ochronne to tylko lekko się sugeruj RAPR bo wymiary ochronne,limity itp. różnią się teraz na terenie kraju.
Pisząc co chcesz złowić na płoć 10 cm wcale nie miałem na myśli wymiaru ochronnego,bo u mnie płoć nie ma żadnego wymiaru ochronnego.Chciałem tylko dać Ci do zrozumienia że żywiec na szczupaka to ma być żywiec nie maleństwo.

[2012-01-15 13:02]

Wachta

Dzięki, fajnie mi wszystko wyjaśniacie. Połamania życzę...
[2012-01-17 17:06]