Wyprawy na Fraser (Kanada)

/ 4 odpowiedzi

  • konto usunięte

Jesiotr
Witam, Czy ktoś wie coś o wyprawach na Fraser do Kanady??(oczywiście na jesiotry) Jestem szczególnie ciekawy kiedy są takie wyprawy organizowane i w jakich cenach. Pozdrawiam
u?ytkownik1805


Albo wejdż na stronę biura turystycznego Eventur fishing! Sa jeszcze WW z końca ubiegłego roku właśnie poświęcone rzece Frasier w Kolumbii Brytyjskiej. I na blogu kol Łysego węża! (2010/01/22 23:26)

łysy wąż


Z tego co wiem, sezon jesiotrowy trwa niemal cały rok, jednak najlepszym okresem są miesiące jesienne. Ja byłem we wrześniu, ale bardzo dobry jest też październik. Dlaczego te miesiące? A no dlatego, że wtedy najłatwiej o złowienie naprawdę dużego jesiotra. Do Fraser wchodzą różne gatunki łososi ciągnących na tarło, a za nimi olbrzymie jesiotry.
Przy okazji łowiąc tam w tych miesiącach, będziesz miał okazję połowić łososi. Ja trafiłem na miesiąc, gdy do rzeki weszły łososie pink ( dorastające do około 2,5 - 3 kg ), ale w październiku wchodzą kinkgi - średnia ( !!! ) masa kinga wynosi ... 15 kg !!!

Jak masz ochotę poczytać więcej o jesiotrach i łososiach, to podaję dwa linki

Więcej zdjęć w mojej galerii pt " wrzesień 2009 ".

Co do samej organizacji wyjazdu, to polecam raczej skorzystać z usług firmy turystycznej. Samemu raczej trudno byłoby zorganizować taki wypad - przynajmniej za pierwszym razem. Przygotuj się też na bardzo duże koszty. Jeżeli chcesz wiedzieć ile dokładnie " zabuliłem ", to daj znać na priv.
A jeżeli się zdecydujesz na taki " wypadzik " do Kanady, nie zapomnisz go do końca życia..........

pozdr. (2010/01/23 13:59)

Wybierzsobie


http://oldorchardrv.com/

wybieram się, moze jeszcze w tym roku:)

a to z bierzących wypraw http://www.youtube.com/watch?v=68uZHB08iwA&feature=youtu.be (2012/09/14 08:33)