Zaloguj się do konta

Wyprawy na dorsza - ogłoszenia

utworzono: 2010/11/04 19:37

Może ktoś chętny na fajną przygodę ? :)) [2010-11-04 19:37]

Ja w lipcu po 18 bo kaska będzie hihihi =) [2010-11-04 19:39]

mienta

Mirku jo jade ino dej znać kiedy
[2010-11-04 19:41]

withanight88

Ja o takiej wyprawie marze od zeszłego roku, przeraża mnie jednak myśl o chorobie morskiej. Miru jaki termin? [2010-11-04 19:43]

Ja o takiej wyprawie marze od zeszłego roku, przeraża mnie jednak myśl o chorobie morskiej. Miru jaki termin?

Podejzewam że kazdy zagospodarował by jakis weekend w styczniu, a fachowae informacji udzieliłby Nam kol @bolonstyl gdyż On ma znajomego ( kapitan jednostki) i bardzo często z Nim jeżdzi na dorsze i myślę że to byłoby wiarygodne zródło ......

Pozdrawiam....

[2010-11-04 19:49]

dołanczam jak mie mirku do auta przygarniesz [2010-11-04 20:04]

dołanczam jak mie mirku do auta przygarniesz

Artur nie ma problemu............

[2010-11-04 20:05]

pogadamy w sobotę kolo [2010-11-04 20:08]

Sniper64

Może ktoś chętny na fajną przygodę ? :))

Z takimi ludźmi to nawet jak bym w kółko jeździł to jest fajna przygoda...:))
[2010-11-04 20:13]

spines21

może się uda jakiś termin złapać,ty;tylko jakiś sprzęt by trzeba było mieć na te dorsze.                                                                                                                                                                          [2010-11-04 20:23]

baloonstyle

Witam serdecznie.
co do dorszy to mam zaprzyjaźnionego kolegę który kasuje 100 zł za wypad 8h i kazda kolejna godzina to 10 zł od głowy.
Sprzęt można wypożyczyć więc nie ma potrzeby inwestycji.
Jednostka wypływa z Gdyni  koło ORP Błyskawicy.
Pływamy po zatoce Gdańskiej, myślę że jest to idealne miejsce na początki z dorszem ponieważ człowiek może się przyzwyczaić do morza.
Rejs jest tańszy niż np. z Władysławowa ponieważ na łodzi nie ma wyżywienia ( płyniemy na rybki a nie do restauracji na kolacje).
Ktoś pisał o lipcu... Nie polecam ciepłych miesięcy ponieważ dużego dorsza nie ma w tych okresach na Polskich wodach i łapiemy tylko bolki w małych ilościach.Co prawda miło się stoi na łodzi w krótkich spodenkach i bez koszulki ale samo wędkowanie może rozczarować :))
Z Władysławowa mogę tez zaklepać jakiś duży kuter ale potrzeba 12-18 osób na sztywno i nie było by problemu.Kwestia przyzwyczajenia się do otwartego morza i koszt 150-180 zł ale to już z wyżywieniem i 10 h się pływa ponieważ łowiska na otwartym morzu są bardziej oddalone niż te na Zatoce :))
Zastanówcie się bo w okresie zimowym dorsza jest sporo a ludzi odstrasza pogoda ( nie mnie :))  )
[2010-11-05 07:41]

baloonstyle

Zapomniałem dodać , że dziś na zatoce wyciągają po 10 - 15 dorszy a na otwartym morzu z Władysławowa czy Ustki wyciągają po 30-45 dorszy.Jest tez różnica w koszcie wyprawy ale jeżeli jesteście zainteresowani wyprawa na otwarte morze to mogę pochodzić przy temacie i załatwić coś takiego :))
[2010-11-05 07:55]

Kolego a w styczniu też biorom ???
[2010-11-05 07:59]

baloonstyle

okres jesienno zimowy jest najlepszy na dorsze, ponieważ śledź, tubis ma tarło i dużo żyjątek się rozmnaża a dorsze je uwielbia.Obecnie dorsza da się nawet złapać z brzegu w ujściach Wisły bo śledź ma tarło.
[2010-11-05 08:06]

baloonstyle

Jest jeszcze jedna opcja na która się poważnie czaje na początku następnego roku.
Mianowicie dwa dni na kutrze i płyniemy pod Szwecję i cały czas łapiemy dorsze.Na Szweckich wodach dorsz 7-9kg to normalka u nas to już okaz.Pomyślcie też nad czymś takim bo był bym w stanie coś takiego zorganizować :))
Na takim wypadzie jest większa integracja i duzo łapania, poświęcamy jeden week a wspomnienia na całe życie zostają :))
[2010-11-05 08:10]

Jest jeszcze jedna opcja na która się poważnie czaje na początku następnego roku.
Mianowicie dwa dni na kutrze i płyniemy pod Szwecję i cały czas łapiemy dorsze.Na Szweckich wodach dorsz 7-9kg to normalka u nas to już okaz.Pomyślcie też nad czymś takim bo był bym w stanie coś takiego zorganizować :))
Na takim wypadzie jest większa integracja i duzo łapania, poświęcamy jeden week a wspomnienia na całe życie zostają :))

Jakie koszta są takiego wyjazdu i czy w styczniu da radę nailepiej zaraz po sylwestrze i czy osoba na wuzku inwalidzkim też może łowić z kutra
[2010-11-05 08:14]

baloonstyle

Z tego co się orientowałem to koszt od 250- do 450 zł ale jeszcze się upewnię.Co do osoby na wózku to tez jutro na kutrze się zapytam i będę dokładnie wiedział jak to wygląda :))
Co do terminu to im szybciej ludzie się zdeklarują tym mamy większe szanse na taki termin , w zaklepywaniu terminów niestety jest kto pierwszy ten lepszy .
[2010-11-05 08:18]

baloonstyle

sprzęt zawsze można wypożyczyć ale jeżeli chcieli byście sami zakupić sprzęt to mam kilka zestawów za które dużo nie zapłacicie w sensie maks 200 zł a sprzęt wytrzyma prawie wszystko :))
[2010-11-05 08:19]

Z tego co się orientowałem to koszt od 250- do 450 zł ale jeszcze się upewnię.Co do osoby na wózku to tez jutro na kutrze się zapytam i będę dokładnie wiedział jak to wygląda :))
Co do terminu to im szybciej ludzie się zdeklarują tym mamy większe szanse na taki termin , w zaklepywaniu terminów niestety jest kto pierwszy ten lepszy .

ile osub by musiało się zadeklarować????
[2010-11-05 08:20]

baloonstyle

12 powinno być.. Na wypad dwóch dniowy mam jeszcze dwóch kolegów co tylko czekają na hasło i płyną więc na starcie razem ze mną są trzy osoby.
[2010-11-05 08:23]

baloonstyle

http://www.na-dorsza.com.pl/

tu jest przykładowy link kutra z Kołobrzegu, jest on drogi widziałem tańsze podaję tylko żebyście byli świadomi że coś takiego się odbywa :))
[2010-11-05 08:25]

12 powinno być.. Na wypad dwóch dniowy mam jeszcze dwóch kolegów co tylko czekają na hasło i płyną więc na starcie razem ze mną są trzy osoby.

To ja i Paweł to będzie 5 osób tylko się dowiedz czy Paweł na wuzku może łowić ,nigdy nie łowiłem z kutra to nie wiem jakie jest doiście do burty ,masz może jaką fotę kutra w środku jak wyglądają burty???
[2010-11-05 08:27]

baloonstyle

http://katalog.pf.pl/W%C5%82adys%C5%82awowo/Jednostki-W%C4%99dkarskie-Sztorm-V-Athena-F9324960G0B805-m19.html

Tu z Władysławowa bardzo polecana jednostka.
[2010-11-05 08:28]

baloonstyle

To ja i Paweł to będzie 5 osób tylko się dowiedz czy Paweł na wuzku może łowić ,nigdy nie łowiłem z kutra to nie wiem jakie jest doiście do burty ,masz może jaką fotę kutra w środku jak wyglądają burty???

W drugim linku co podałem powinny być zdjęcia.
Jeżeli będzie brakowało chętnych to ja zawsze mogę poszukać pośród znajomymi :))

[2010-11-05 08:32]

Słabo widać burty ale wygląda na to że przy niewielkiej pomocy Kolega na wuzku też by połowił ,a co robisz z taką ilością dorsza??
[2010-11-05 08:35]

baloonstyle

Słuchaj ja nie jadam ryb ogólnie ja tylko je łapie.Dorsze z reguły oddaje rodzicom bądź na kutrze ludziom co chcą :)) Ale wiem że ludzie zamrażają i do świąt trzymają :))
Ja ogólnie ryb nie zabieram po za węgorzami tylko je zabieram bo zona lubi je pojeść :))
[2010-11-05 08:40]