Zaloguj się do konta

Wyprawa nad rzekę a opłaty

utworzono: 2014/08/29 16:57
sumradek

witam wszystkich forumowiczów,

mam zamiar wybrać się powędkować w ten weekend. interesuje mnie głównie mniejsza rzeka podgórska taka jak np. Skawa, Soła. posiadam feeder c.w. 120 g i chciałbym przechytrzyć klenia, leszcza, może jakąś małą świnkę.

i tu pojawia się moje pytanie. nie jestem członkiem PZW, kiedyś jak byłem dzieckiem miałem kartę wędkarską ale to było kilkanaście lat temu, w dodatku w innym województwie (małopolskim, teraz mieszkam w Katowicach). próbowałem poszukać czegoś odnośnie opłat 1-dniowych dla niezrzeszonych. czy jeśli zapłacę za jeden dzień, pojadę powędkować to czy to jest w ogóle możliwe? nie chcę złamać żadnego prawa. co w przypadku kontroli straży? czego potrzebuję do okazania, żeby wszystko było zgodnie z prawem?

pozdrawiam
[2014-08-29 16:57]

Panczo

Witaj kolego , sprawa wyglada nastepujaca musisz posiadac karte wedkarska lub byc obcokrajowcem wtedy uiszczasz oplate jako nie zrzeszony cennik i wszystko masz na stronie pzw do danego przynalezacego ci okregu  i lowisz :) [2014-08-29 17:14]

Grzesiu321

opłaty dla  dla niezrzeszonych są duże idziesz do koła swojego i tam jest skarbnik i ci powie ile to kosztuje . zresztą myślę ze jeżeli miałeś kartę jesteś w bazie danych bo u mnie odbiera się kartę w urzędzie miasta .  [2014-08-29 17:15]

MASTINO

Jesli masz Kartę wędkarską wydaną Tobie jako dziecku, to dokument może być już nieaktualny i straż rybacka może Ci go zakwestionować.  [2014-08-29 17:26]

Artur z Ketrzyna

Jesli masz Kartę wędkarską wydaną Tobie jako dziecku, to dokument może być już nieaktualny i straż rybacka może Ci go zakwestionować. 

Sory, ale chyba coś mi tu nie gra.
Kartę Wędkarską wydaje się raz na całe życie. Jest to dokument państwowy który nie traci ważności.
Kolega jeśli ją zgubił to ma pecha i mus sobie nową wyrobić. To znaczy ze swego starego koła do którego przynależał wybrać zaświadczenie że posiadał kartę, i udać się do starostwa by wyrobić nową.
Ale to będzie zbyt kłopotliwe. Więc będzie musiał iść do najbliższego koła PZW lub innego organizacji która przeprowadza egzaminy na kartę i zdać taki egzamin. Po czym z zaświadczeniem do starostwa i wyrobić sobie nowiutka Kartę wędkarską.

czy jeśli zapłacę za jeden dzień, pojadę powędkować to czy to jest w ogóle możliwe?
Tak ale musisz mieć kartę wędkarską, potem możesz opłacić dniówkę i łowić zgodnie z regulaminem łowiska.
Oczywiście na wodach PZW są 2 opcje. Dla zrzeszonych i nie zrzeszonych.
[2014-08-29 22:11]