Zaloguj się do konta

Wyprawa na ryby

utworzono: 2014/08/15 20:03
Bartexx

Chciałbym się doradzić gdzie iść na ryby. Mieszkam w okolicy Dukla - Krosno. Proszę o odpowiedź i o pomoc "z czym tam iść". Z góry dzięki!
[2014-08-15 20:03]

Truflarz

Pojedź tam po prostu i sam wypróbuj...!
[2014-08-16 08:15]

Przemkovsky

Rozsądnie będzie, gdy obierzesz łowisko, przejedziesz się tam, porozmawiasz z wędkarzami oraz dowiesz się sporo na temat technik łapania na nim oraz jego historii. To wszystko przyda Ci się do tego, aby zadecydować jak powinieneś przygotować się przed zasiadką. [2014-08-16 10:18]

Artur z Ketrzyna

Chciałbym się doradzić gdzie iść na ryby. Mieszkam w okolicy Dukla - Krosno. Proszę o odpowiedź i o pomoc "z czym tam iść". Z góry dzięki!

Jak to z czym z wędkami i zezwoleniem w kieszeni.
ja na spławik weź na początek jakąś zanętę uniwersalną i kukurydzę, dzikuny i czerwone robaki.

Nad wodą pogadasz z wędkarzami co i jak i będziesz wiedział co wziąć następnym razem...
[2014-08-16 11:56]

norbertjaslowski

Być może jeszcze aktualne... ;)Jeśli chodzi o dukle to masz tam przełom jasiołki - most jest ta granicą, między górskim a nizinnym odcinkiem jasiołki. Jeśli chcesz chodzić na ryby kilka kilometrów powyzej tego mostu to musisz opłacić oprócz składek nizinnych, rownież górskie. W rejonach dukli występuje bardzo dużo (często dużego) klenia i trochę mniej (ale też dużo w porównaniu do rejonów bliżej krosna). Możesz tam również liczyc na okonie (rzadko przekraczające 25cm) i rzadko,  ale jednak, możesz liczyć na przyłów szczupaka. Ja głównie nastawiałbym się na pstrąga, klenia bo są to dosyć waleczne ryby i potrafią ucieszyć człowieka :). Co do przynęt: obrotówki od 00 do 1, wahadłówki raczej te najmniejsze, twisterki i kopytka do 4cm (gramatura 1 - 5g w zależnosci od miejsca), lecz według mnie killerem na te ryby są małe (do 3.5cm) woblerki płytko i czasem głębiej schodzące przypominające różne owady i małe rybki. Rejon dukli - równego, jest również świetnym łowiskiem dla wędkarzy muchowych, lecz na temat much się nie wypowiem, gdyż nie wędkuje ta metodą (widzę tylko, że jest tam dużo terenu do machania na muchę). Na odcinku nizinnym możesz wędkować również na spławik i grunt. Spławik 1-2g, żyłka 0.16 i haczyk 10 a na nim czerwony lub biały robak i możesz się też pobawić z rybkami. Pamiętaj jednak, że na odcinku górskim jest ZAKAZ UŻYWANIA HAKÓW Z ZADZIOREM!! Musisz więc zagnieść zadziory lub kupić inne haki / kotwice. Jeśli chodzi o łowiska bliżej krosna, to dobrym wyborem będzie wybranie się na wisłok (nizinny), gdzie możesz również połowić przyzwoite klenie, czasem pstrąg się trafi a czasem (dużo częściej niż na jasiołce) szczupak i to dorodny szczupak. Jesli interesują cie łowiska komercyjne to znam jedynie stawy bodajże w rymanowie (ludzie z moich okolic jeżdzą tam na karpie, bo podobno jest to dobre łowisko), w okolicach krosna - stawy w polance i turaszówce, co do przynęt na takich łowiskach to niestety nie pomogę ci, gdyż nie łowie na tego typu łowiskach.
 Mam nadzieje, że pomogłem :) [2015-01-10 18:07]

pakul1206

Ja zawsze zwracam uwagę na tych wędkarzy którzy przyjechali rowerami bądz przyszli pieszo bo zazwyczaj są to miejscowi i teoretycznie powinni najlepiej wiedzieć co w wodzie piszcy i gdzie :) [2015-01-10 22:19]