Wyprawa na leszcze

/ 14 odpowiedzi
Witam :) Łowiłem na Warcie na koszyczki z 15 m od brzegu i 0 leszcza a na  spławik  przy samym brzegu gdzie jest  1,3 -1,5 m  wziął mi leszcz około 2 kg ale się zerwał.
czy    zamiast  dalekiego łowienia  mogę    dużego leszcza  zwabić  do brzegu? widziałem jak niektórzy  tak łowili leszcze :)
Mam zamiar nęcić     grubą zanętą jak kukurydza  pszenica    makaron itp.
Proszę o szybką pomoc dzięki :)))
dawid73132


Dodam że     moi znajomi mówią że  większe ryby nie podejdą  pod brzegi :) 
Brzegi są strome i jest od 1,5 m  do  2 nawet 3 m  głębokości więc powinny się zjawić :) 
Starsze osoby tak łowią okazy 4 kg :) (2013/07/22 20:46)

marcinkurzepa


Dodam że     moi znajomi mówią że  większe ryby nie podejdą  pod brzegi :) 
Brzegi są strome i jest od 1,5 m  do  2 nawet 3 m  głębokości więc powinny się zjawić :) 
Starsze osoby tak łowią okazy 4 kg :)



Sam sobie odpowiedziałeś na swoje pytanie. :)Jak tak łowią inni wędkarze to Ty również poszukaj swojego szczęścia. Kombinuj, a duże leszcze będą kwestią czasu. (2013/07/22 21:14)

pioter94


Jak są strome spady to powinien wejść ładny leszcz w przygotowaną zanętę. Ja tak łowię i na efekty nie narzekam. (2013/07/22 21:22)

dawid73132


Bo mi  tu     koledzy  odradzają  spławik z brzegu.Mówią że  większe okazy    nie podejdą do brzegu :) (2013/07/22 22:13)

marcinkurzepa


Nie przekonasz ich jak nie zobaczą na własne oczy :) (2013/07/22 22:22)

dawid73132


Dobrze mówisz. :))) a wiecie czym nęcić? Bo nie wiem czy dobrze robię :)  (2013/07/22 23:13)

marcinkurzepa


Zastosuj jakąś swoją sprawdzoną mieszankę. Tylko nie zapomnij dociążyć jej glinami rzecznymi i jeżeli masz dostęp do żwiru to z pewnością nie zaszkodzi. Blisko brzegu nie ma tak dużego uciągu jak na środku koryta, więc nie musisz od razu wrzucać "kamieni zanętowych" :).  (2013/07/23 00:00)

dawid73132


wszystko   mam juz  sprawdzone i przygotowane :) glina i wszystko jest ale  myślę nęcic    grubą zanętą jak ziemniaki makaron kukurydza :) (2013/07/23 00:04)

marcinkurzepa


Zapewne większość wędkarzy napisało by, że tak. Ale w moim przekonaniu takie nęcenie w rzece nie ma najmniejszego sensu ze względu na uciąg który nam porwie wszystko co rzucimy luzem. Chyba, że chcesz dodać do dociążonej zanęty, nie powinno wtedy zaszkodzić.  (2013/07/23 00:17)

hub


Witam.
Kolego ja na leszcza używam zanęty w której skład wchodzi 10 l biszkopta melasa ziemia i glina w zależności od uciągu łowiska efekt gwarantowany.
Pozdrowionka (2013/07/23 08:07)

dawid73132


uciąg wody jest strasznie maly w tym miejscu :)
jak sypiesz  pszenice  to widac jak   idzie na dno :)  a   na drugi dzien ryba bierze   z 2 m   w lewo  bo tam  zostaly zabrane ziarenka więc myślę ze jest  dobrze :) (2013/07/23 10:35)

andrzejgarbe1


Jeżeli chcesz łowić duże leszcze to musisz ''grubo nęcić''(makaron-kolanka,kukurydza,groch z dodatkiem melasy bream.Życze połamania kija.

Jako przynęty używaj makaronu+białe robaki(tzw.kanapka)

 

 

 

(2013/07/24 12:26)

andrzejgarbe1


Ogólnie sprawa wygląda tak,co wędkarz to inna szkoła,nie ma reguły.Zarówno na głębokiej wodzie

jak i na płytszej spotkasz duże leszcze.

Ja osobiście najczęściej duże łapię w miejscach gdzie kończy się w miarę spokojna tafla wody

a bliżej głównego nurtu.Najwięcej brań z reguły ma miejsce między 4 a 7 rano.

Chociaż z tym też nigdy nie wiadomo.

Jeszcze bardzo ważnym szczegółem jest koszyczek zanętowy,moim zdaniem koniecznie

z denkiem ponieważ wtedy nurt będzie wolniej wypłukiwał zanęte co wiąże się

z lepszą częstotliwością brań.

Ostanio też wystrzegam się kupnych,gotowych zanęt i sam we własnym zakresie kombinuję

różne mieszanki np.;płatki owsiane 1 paczka,otręby pszenne 400gr,małe opakowanie bułki tartej,białe robaki,kasza manna.

Wode dodajemy z łowiska.

Jako przynętę używam najczęściej białych i czerwonych robaków.

Mam nadzieję,że moje porady w jakimś stopniu się Tobie przydadzą.

(2013/07/24 14:26)

dawid73132


Bardzo mi pomogłeś :) Koszyk mam taki jak mówisz :) zanęty i gliny ze sklepu ale    chce właśnie tańszy sposób i zastosuję twoją mieszankę :) łowię na warcie i      staram sie  przy brzegu na splawik  bo    i tak jest stromy brzeg i   gleboki a     dalej    to mam problem z neceniem :)    brzeg latwo necic :) (2013/07/24 23:24)