Zaloguj się do konta

Wyprawa na pstrąga w Polsce

utworzono: 2013/07/17 16:06
Vrk4

Witam,
Mam zamiar z kolegą wyruszyć ( gdzieś w Polske :) ) aby spróbować swoich sił na rzeczkach górskich w wedkarstwie spiningowym. Chcieli byśmy połowić na male paproszki / woblerki / owady...przegladamy fora, czytamy opinie odnosnie tego gdzie sie kierować / w który rejon / nad jaką rzaczke - lecz niestety wszedzie stare tematy... moze koledzy coś poradzą, gdzie sie cokolwiek dzieje, głownie chodzi nam o połow pstrąga/lipienia lecz jak kazdemu spiningiscie łowienie kleników/jazi również sprawia przyjemnosc :)
Z góry dziekuje za porady / pomoc
Z wedkarskim pozdrowieniem Piotrek [2013-07-17 16:06]

wojtekzkiw

,, lecz niestety wszedzie stare tematy... ,, ale raczej rzeczki w których tam piszą raczej nie znikły . [2013-07-17 21:09]

Vrk4

Rzeki nie znikły, ale jako wedkarz zapewne wiesz jak bardzo sie zmienia woda z roku na rok, a co za tym idzie - żerowanie / obecność rybek...stad to pytanie, czekam na jakies porady... :) [2013-07-18 09:44]

pienio81

Cześć. Nie wiem jak daleko w Polskę chcecie wyruszać, bo daleko ale naprawdę warto wybrać się w Bieszczady nad San, w bliskiej okolicy płynie jeszcze sporo mniejszych rzeczek z rybkami o których piszesz, można również liczyć na brzanę lub świnkę, a w samym Sanie głowacicę. W Pieninach warto połowic na Dunajcu, można odwiedzić OS ale tylko ze sztuczną muchą. Ryb naprawdę dużo i piękne okazy. Wracając w stronę Dolnego Śląska jest jeszcze sporo rzek których nie sposób wymienić, ale warto odwiedzić w Kotlinie Kłodzkiej : Nysę Kłodzką, Dziką Orlicę(teraz chyba niska woda) i Białą Lądecką, a u nas na Dolnym Śląsku Kaczawę.pozdrawiam

k   

[2013-07-18 15:34]

pienio81

jeszcze oczywiście Bóbr i Kwisę. [2013-07-19 15:09]

PrzemoSpin

Witam, też zajmuję sie takim łowieniem, a raczej zajmowałem, bo ostatnio  przerzuciłem się na muchę i szczerze do takich rybek muchówka jest idealna i moim zdaniem bardziej skuteczniejsza .
A rzeki a niekiedy pstrągowe cieki które mogę Ci polecić to :
- Soła w Bielanach (kleń-pstrąg)
- Mała Panaw w okolicach Opola (pstrągi, lipienie)
- Koszarawa (Na odcinku spinningowym)
- Biała w Bielsku-Białej (gównie kleń a wyżej pstrągi)
- Wisła w górnym odcinku, ale nie wszędzie można spinningować (pstrąg-lipień-kleń)
i to tyle :)
PrzemoSpin
-----------
C&R !!!

[2013-07-25 09:53]

grzesiu92

Zapraszam nad radomke :) Wiecej info PW.
[2013-07-25 10:15]