Wyprawa na pstrąga w Polsce

/ 6 odpowiedzi
Witam,
Mam zamiar z kolegą wyruszyć ( gdzieś w Polske :) ) aby spróbować swoich sił na rzeczkach górskich w wedkarstwie spiningowym. Chcieli byśmy połowić na male paproszki / woblerki / owady...przegladamy fora, czytamy opinie odnosnie tego gdzie sie kierować / w który rejon / nad jaką rzaczke - lecz niestety wszedzie stare tematy... moze koledzy coś poradzą, gdzie sie cokolwiek dzieje, głownie chodzi nam o połow pstrąga/lipienia lecz jak kazdemu spiningiscie łowienie kleników/jazi również sprawia przyjemnosc :)
Z góry dziekuje za porady / pomoc
Z wedkarskim pozdrowieniem Piotrek
wojtekzkiw


,,lecz niestety wszedzie stare tematy... ,, ale raczej rzeczki w których tam piszą raczej nie znikły . (2013/07/17 21:09)

Vrk4


Rzeki nie znikły, ale jako wedkarz zapewne wiesz jak bardzo sie zmienia woda z roku na rok, a co za tym idzie - żerowanie / obecność rybek...stad to pytanie, czekam na jakies porady... :) (2013/07/18 09:44)

pienio81


Cześć. Nie wiem jak daleko w Polskę chcecie wyruszać, bo daleko ale naprawdę warto wybrać się w Bieszczady nad San, w bliskiej okolicy płynie jeszcze sporo mniejszych rzeczek z rybkami o których piszesz, można również liczyć na brzanę lub świnkę, a w samym Sanie głowacicę. W Pieninach warto połowic na Dunajcu, można odwiedzić OS ale tylko ze sztuczną muchą. Ryb naprawdę dużo i piękne okazy. Wracając w stronę Dolnego Śląska jest jeszcze sporo rzek których nie sposób wymienić, ale warto odwiedzić w Kotlinie Kłodzkiej : Nysę Kłodzką, Dziką Orlicę(teraz chyba niska woda) i Białą Lądecką, a u nas na Dolnym Śląsku Kaczawę.pozdrawiam

 

 

 

 

 

 

 

k   

(2013/07/18 15:34)

pienio81


jeszcze oczywiście Bóbr i Kwisę. (2013/07/19 15:09)

PrzemoSpin


Witam, też zajmuję sie takim łowieniem, a raczej zajmowałem, bo ostatnio  przerzuciłem się na muchę i szczerze do takich rybek muchówka jest idealna i moim zdaniem bardziej skuteczniejsza .
A rzeki a niekiedy pstrągowe cieki które mogę Ci polecić to :
- Soła w Bielanach (kleń-pstrąg)
- Mała Panaw w okolicach Opola (pstrągi, lipienie)
- Koszarawa (Na odcinku spinningowym)
- Biała w Bielsku-Białej (gównie kleń a wyżej pstrągi)
- Wisła w górnym odcinku, ale nie wszędzie można spinningować (pstrąg-lipień-kleń)
i to tyle :)
PrzemoSpin
-----------
C&R !!! (2013/07/25 09:53)

grzesiu92


Zapraszam nad radomke :) Wiecej info PW. (2013/07/25 10:15)