Zaloguj się do konta

Wyprawa na węgorze

utworzono: 2013/06/29 10:15
kamil11269

Witam. Zamierzam jutro pojechać na swoją pierwszą w życiu wyprawę na węgorza. Będę łowił n nad Bartoszowem(staw, średnia głębokość 3 metry). Ma kilka pytań:
1.Jak skonstruować zestaw?
2. Na co łowić?
3. Czy nęcić?
4. W jakiej odległości od brzegu łowić? Na płytkiej czy głębokiej wodzie?
5. Jakie są ulubione stanowiska węgorzy (przy trzcinach, czy raczej otwarta woda)?
[2013-06-29 10:15]

cousin12

nie mam pojęcia czy tam gdzie jedziesz to łowisko komercyjne, jeśli nie to musisz się wstrzymać do 15 lipca (okres ochronny) [2013-06-29 10:29]

dariuszdyl

Kamil pamiętaj tylko że jeżeli jedziesz na wodę PZW to węgorz ma tam okres ochronny od 15 czerwca do 15 lipca.
Ja zawsze węgorza szukałem w dwóch miejscach, na rzece w zatokach z wolnym prądem i przy zielskach, a na jeziorach w okolicach trzcin.
Dobrą przynętą był trupek ukleiki oraz pęczek rosówek. [2013-06-29 10:34]

michal17

Witam. Węgorz ma teraz okres ochronny do 15 lipca.Jeśli już tak bardzo chce Pan łapać to każdego złowionego węgorza wypadało by wypuścić.Proponował bym zestaw taki:duży hak na rosówki naplecionce a druga wędka trupek najlepiej by było założyc ukleje na haka. [2013-06-29 11:55]

catrinna

Od 15 czerwca do 15 lipca węgorki mają okres ochronny wiec trzeba pamiętać, że trzeba je wypuścić ;-)

Węgorze łowi się i na spławik i na grunt, i na martwe rybki, rosówki i pellet, wybór należy do Ciebie ;-)

Polecam film " Sposób na węgorze" - idealny dla początkujących, film WMH ;-)

[2013-06-29 14:03]

kamil11269

Łowisko komercyjne. I tak nie zamierzam brać tych ryb :)
[2013-06-29 14:05]

dunster35

Węgorz dobrze bierze na rasówki i filet.
Zarzucaj na głęboką wodę. węgorz nie lubi płycizn .
Więcej niestety nie wiem .
Pozdro, pamiętaj że teraz jest okres ochronny.
[2013-06-29 14:34]

Węgorz dobrze bierze na rasówki i filet.
Zarzucaj na głęboką wodę. węgorz nie lubi płycizn .
Więcej niestety nie wiem .
Pozdro, pamiętaj że teraz jest okres ochronny.


RASÓWKI, PRZEPON, gdzieś ty się chłopie tych nazw nauczył, bo na pewno nie nad wodą...
Doradzasz innym a sam potrzebujesz pomocy. Ciekawostka : "węgorz nie lubi płycizn" ....
A co, jak  jezioro lub inny akwen - jest w całości płytki? A co się dzieje z węgorzem , gdy drobnica kąpie się wieczorem przy brzegu lub krąpoik czy uklejka( względnie wzdrążka) - trze się na płyciznach? Gdzie, przebywa węgorz w czasie największych upałów - bo na tak gloryfikowanych głębinach jezior mezotroficznych ( jeden z typów troficznych jezior)- akurat brakuje tlenu - na korzyść siarkowodoru? NA METROWYM GRUNCIE!
Dlaczego węgorz lubi miejsca muliste lub iłowo - muliste i to wcale niegłębokie?
Bo tam ma dobrą kryjówkę i żer!
Na głębinach dobrze się łowi węgorze od września do listopada.
[2013-06-29 18:11]

catrinna

Ja owi na spadzie około 4 metry.. Ostatnio przypadkiem złowiłam 2 węgorki :D

Oczywiście C&R ;-)

[2013-07-02 14:00]

catrinna

Ja owi na spadzie około 4 metry.. Ostatnio przypadkiem złowiłam 2 węgorki :D

Oczywiście C&R ;-)

[2013-07-02 14:00]

catrinna

Ja owi na spadzie około 4 metry.. Ostatnio przypadkiem złowiłam 2 węgorki :D

Oczywiście C&R ;-)

[2013-07-02 14:00]