Wyprawa na węgorze

/ 10 odpowiedzi
Witam. Zamierzam jutro pojechać na swoją pierwszą w życiu wyprawę na węgorza. Będę łowił n nad Bartoszowem(staw, średnia głębokość 3 metry). Ma kilka pytań:
1.Jak skonstruować zestaw?
2. Na co łowić?
3. Czy nęcić?
4. W jakiej odległości od brzegu łowić? Na płytkiej czy głębokiej wodzie?
5. Jakie są ulubione stanowiska węgorzy (przy trzcinach, czy raczej otwarta woda)?
cousin12

nie mam pojęcia czy tam gdzie jedziesz to łowisko komercyjne, jeśli nie to musisz się wstrzymać do 15 lipca (okres ochronny) (2013/06/29 10:29)

dariuszdyl

Kamil pamiętaj tylko że jeżeli jedziesz na wodę PZW to węgorz ma tam okres ochronny od 15 czerwca do 15 lipca.
Ja zawsze węgorza szukałem w dwóch miejscach, na rzece w zatokach z wolnym prądem i przy zielskach, a na jeziorach w okolicach trzcin.
Dobrą przynętą był trupek ukleiki oraz pęczek rosówek. (2013/06/29 10:34)

michal17

Witam. Węgorz ma teraz okres ochronny do 15 lipca.Jeśli już tak bardzo chce Pan łapać to każdego złowionego węgorza wypadało by wypuścić.Proponował bym zestaw taki:duży hak na rosówki naplecionce a druga wędka trupek najlepiej by było założyc ukleje na haka. (2013/06/29 11:55)

catrinna

Od 15 czerwca do 15 lipca węgorki mają okres ochronny wiec trzeba pamiętać, że trzeba je wypuścić ;-)

Węgorze łowi się i na spławik i na grunt, i na martwe rybki, rosówki i pellet, wybór należy do Ciebie ;-)

Polecam film " Sposób na węgorze" - idealny dla początkujących, film WMH ;-)

(2013/06/29 14:03)

kamil11269

Łowisko komercyjne. I tak nie zamierzam brać tych ryb :) (2013/06/29 14:05)

dunster35

Węgorz dobrze bierze na rasówki i filet.
Zarzucaj na głęboką wodę. węgorz nie lubi płycizn .
Więcej niestety nie wiem .
Pozdro, pamiętaj że teraz jest okres ochronny. (2013/06/29 14:34)

u?ytkownik149822

Węgorz dobrze bierze na rasówki i filet.
Zarzucaj na głęboką wodę. węgorz nie lubi płycizn .
Więcej niestety nie wiem .
Pozdro, pamiętaj że teraz jest okres ochronny.

RASÓWKI, PRZEPON, gdzieś ty się chłopie tych nazw nauczył, bo na pewno nie nad wodą...
Doradzasz innym a sam potrzebujesz pomocy. Ciekawostka : "węgorz nie lubi płycizn" ....
A co, jak  jezioro lub inny akwen - jest w całości płytki? A co się dzieje z węgorzem , gdy drobnica kąpie się wieczorem przy brzegu lub krąpoik czy uklejka( względnie wzdrążka) - trze się na płyciznach? Gdzie, przebywa węgorz w czasie największych upałów - bo na tak gloryfikowanych głębinach jezior mezotroficznych ( jeden z typów troficznych jezior)- akurat brakuje tlenu - na korzyść siarkowodoru? NA METROWYM GRUNCIE!
Dlaczego węgorz lubi miejsca muliste lub iłowo - muliste i to wcale niegłębokie?
Bo tam ma dobrą kryjówkę i żer!
Na głębinach dobrze się łowi węgorze od września do listopada. (2013/06/29 18:11)

catrinna

Ja owi na spadzie około 4 metry.. Ostatnio przypadkiem złowiłam 2 węgorki :D

Oczywiście C&R ;-)

(2013/07/02 14:00)

catrinna

Oczywiście C&R ;-)

catrinna

Oczywiście C&R ;-)