Wyprawa na ryby Norwegia - Wędkowanie w Norwegii

/ 1 odpowiedzi
Witam serdecznie!

Jeszcze nigdy nie łpałem w Norweii z tym bardzo proszę o porady dotyczące planowanych połowów w norweskim morzu.

Zamierzam łowić z łodzi w środkowejNorwegii (okolice Bodo ). Zamierzam lapać czarniaki, dorsze, brosmy, karmazyny i zębacze.

Teraz chciałbym przedstawić kilka pytań i wątpliwości. Kwestie, w których mam pytania są naprawdę podstawowe, dlatego proszę o wyrozumiałość.

1. Jakie wędzisko wybrać ? - długość, ciężar wyrzutu
2. Kołowrotek, żyłka - jakie parametry ? Może polecacie konkretnych producentów?
4. Przynęta - jaka przynęta powinna byc uzyta (jaki cieżar kolor itp.)
Ufff, dużo tego... z góry dziękuję za wszelkie rady, bo brakuje mi podstawowych wiadomości. W Szkocji łapalem już kilka azy z kutra ale nie takie ryby jak w Norwegii.

Pozdrawiam
sand1acz


witam serdecznie
jezdze od 3 lat z kolegami do norwegi w okolice tronhaim proponuje ci kij do 200g plecionka 2,0 300m,kołowrotek odradzam ci multiplikator, pikiery od 250g-400g jednak najlepsze okazuja sie glowki 200g-250g szukaj na glebokosciach od 70m-120m ,lanki zebacze rekiny sledziowe karmazyny i wiele innych ryb] bieze na fileta bardzo dobra przyneta na plamiaki jest krewetka bardzo dobre efekty daje przewieszka z dwoma hakami na ktora zaklada sie krewetke lub fileta natomiast na czerniaki i makrele sa w norweskich sklepach przewieszki w koloze niebieskim lub czerwonym wyglada jak u nas na sledzia 5 hakow kij dl210m-240 kolory pikierow srebrno-czerwony, srebrno- czarny,czarno-zloty na plytkie wody gdzie mozesz zlapac czarniaki i makrele pikier 100g-120g jak przerobie zdjecia na maly format to podesle polamania kija (na rybie) (2010/03/07 21:58)