Zaloguj się do konta

Wyprawa na nockę. Wasze rady.

utworzono: 2011/06/29 13:44
spira123

Wybieram się na noc na ryby i chciałbym się spytać jakie ryby mogę złapać?Co założyć na hak?Jaką rzucić zanętę w trakcie łowienia? [2011-06-29 13:44]

Praktycznie wszystkie ryby możesz złowić, a zwłaszcza leszcze, płocie, karpie, a od 1 lipca sumy, po 15 lipca węgorze. Przynęta ta sama co w dzień na daną rybę. [2011-06-29 14:38]

laskaa1990

a na co chchesz lowic wrzuc watrobe :) mozesz dostac klenia suma wegorza i inne brzydenne drapiezne rybki :)  [2011-06-29 18:21]

Przemol34

Nie zapomnij o jakiejś porządnej pałce i jakiś gazik może.
[2011-06-29 18:23]

bilu0101

kolego ja samemu na nocke bez noża i racy nigdzie nie wyjeżdzam pozdrawiam
[2011-06-30 07:59]

bobus86

Wybieram się na noc na ryby i chciałbym się spytać jakie ryby mogę złapać?

Co założyć na hak?

Jaką rzućci zanęte w trakcie łowienia?


napewno ciepla nieprzemakalna odziez,termos z kawa niezbedny latarka plus zapasowe baterie,jakies kanapki,cos na komary polecam brosa w zelu,przynety zecz oczywista no i najwazniesze to pozytywne nastawienie.najlepiej jesli bedziesz mial towarzysza.w nocy roznie bywa. [2011-06-30 17:56]

gruby12345

uwazam jak kolega powyzej zawsze szukam odludnych miejsc by nie miec dziwnych przygod w nocy no i do tego zawsze mam pod reka maczete ok metra dlugosci bardzo uniwersalne ma zastosowania pozdrawiam
[2011-06-30 20:52]

przemo1980

glupoty jakieś tu wypisujecie !  Co wam da maczeta,nóż,czy tego typu sprawy ? Podejdzie ze dwóch gosci i obsranie, wiekszość nawet nie pomyśli żeby użyć te wasze maczety... [2011-06-30 21:09]

perwer

Mi sie wydaje że w pierwszej kolejności musisz zamaskowaC twarz,pomaluj na ciemny kolor.Po tem ubranie ,ciepłe,wygodne buty i pas..wieeelki pas.Za pas można wsadzić siekierę ,nóż,tasak,maczetę i dobrze jak byś miał takie metalowe gwiazdki do rzucania  jak ninja.
 Do tego plecak,duży ,wygodny ;a w plecaku kawa,kilka pałek trotylu ,granatniki gazowe i dymne ,oraz bułke z czymś dobrym jak byś zgłodniał .....
Przyda sie śpiwór i wiatrówka z celownikiem na podczerwień.tak przygotowany możesz iść na ryby.....
Lecz najważniejsze -po przyjeździe wskakujesz w krzaki dla bezpieczeństwa i czatujesz. jak bedzie cisza wrzucasz zanęte ,a jak żaby umilkną- cos sie dzieje -musisz wtedy byc przygotowany na najgorsze.
Jak bedzie świtać  wychodzisz z krzaków i zaczynasz łowienie ..

  Ten post tak dla uprzedzenia dalszych pomysłów co zabrać na nocke.

..Nie zapomnij ciepło sie ubrac-poranki bardzo zimne i dalej jak zwykle.Na nockę ja polecam założyć pęk rosówek ....jak nocka jutro..a jak nie to ochotka,biały itd...


[2011-06-30 21:27]

gruby12345

jak narazie nic mi nie zabrano choc juz kilka razy kto sprubowal i ogulnie mam wyjebane na konsekwencje jej uzycia i napewno nie bede sie cackac nawet jakby podeszlo 3 gosci a tak to sluzy mi jako siekiera czesciej pozdrawiam
[2011-06-30 21:29]

przemo1980

Mi sie wydaje że w pierwszej kolejności musisz zamaskowaC twarz,pomaluj na ciemny kolor.Po tem ubranie ,ciepłe,wygodne buty i pas..wieeelki pas.Za pas można wsadzić siekierę ,nóż,tasak,maczetę i dobrze jak byś miał takie metalowe gwiazdki do rzucania  jak ninja.
 Do tego plecak,duży ,wygodny ;a w plecaku kawa,kilka pałek trotylu ,granatniki gazowe i dymne ,oraz bułke z czymś dobrym jak byś zgłodniał .....
Przyda sie śpiwór i wiatrówka z celownikiem na podczerwień.tak przygotowany możesz iść na ryby.....
Lecz najważniejsze -po przyjeździe wskakujesz w krzaki dla bezpieczeństwa i czatujesz. jak bedzie cisza wrzucasz zanęte ,a jak żaby umilkną- cos sie dzieje -musisz wtedy byc przygotowany na najgorsze.
Jak bedzie świtać  wychodzisz z krzaków i zaczynasz łowienie ..

  Ten post tak dla uprzedzenia dalszych pomysłów co zabrać na nocke.

..Nie zapomnij ciepło sie ubrac-poranki bardzo zimne i dalej jak zwykle.Na nockę ja polecam założyć pęk rosówek ....jak nocka jutro..a jak nie to ochotka,biały itd...

:) .....


[2011-06-30 21:30]

glupoty jakieś tu wypisujecie !  Co wam da maczeta,nóż,czy tego typu sprawy ? Podejdzie ze dwóch gosci i obsranie, wiekszość nawet nie pomyśli żeby użyć te wasze maczety...




Tak jest! Żadnych pał, maczet, kos, i innych pierdół do ataków, bo z tego mogą być tylko kłopoty. Nie dla potencjalnych zbirów, ale dla Was. W razie sytuacji ekstremalnej, telefon komórkowy i w długą. Kozaczenie pogorszy tylko Waszą sytuację jak jesteście sami. Piszecie niektórzy tak, jakby wyprawa na ryby równała się z misją w Bośni. Kozaków potrzebują, ale w balecie moskiewskim. 

[2011-06-30 21:35]

gruby12345

tez bym chcial pojechac na nocke ale obiecalem dziewczynie ze teraz sobie daruje a rosowki siedza sobie w wiaderku a pijawki w skrzynce i czekaja a mialem ciezki tydz i bym sobie odpoczol od tego wszystkiego
[2011-06-30 21:38]

tez bym chcial pojechac na nocke ale obiecalem dziewczynie ze teraz sobie daruje a rosowki siedza sobie w wiaderku a pijawki w skrzynce i czekaja a mialem ciezki tydz i bym sobie odpoczol od tego wszystkiego





To pakuj dziewuchę, namiot i zafunduj jej romantyczną noc pod gwiazdami z wędkami :)

[2011-06-30 21:47]

gruby12345

przez taka nocke wlasnie teraz jestem tata i mamy problem z imieniem bo bylo to na wisle i nie da sie namowic bo sie boi ze cos tam bedzie nie tak choc caly czas cos kabinuje
[2011-06-30 21:50]

gruby12345

na nocke jak idziesz z dziewczyna tonapewno gumki pozdrawiam
[2011-06-30 21:51]

To oprócz gumek, zabieraj też głowę i wędki i łów ryby, a nie za laską ganiasz :)  [2011-06-30 21:56]

gruby12345

to nie moja wina ze nic nie bralo i nie bylo co robic w nocy ciekawszego jaktylko to ale w sumie ja sie ciesze bede mial z kim sie wybrac na rybki za pare lat pozdrawiam
[2011-06-30 22:03]

rurekk44444

Nie zapomnij o winie. Powodzenia
[2011-06-30 22:03]

Domann

panowie wybieram sie na suma na noc i zamierzam lowic na watrobke. wymyslilem ze do ponczochy ze watrobka wloze kawalek styropianu aby ja unosil nad woda. co o tym myslicie? nie bedzie przeszkadzalo to sumowi?  [2012-07-03 14:49]

glupoty jakieś tu wypisujecie !  Co wam da maczeta,nóż,czy tego typu sprawy ? Podejdzie ze dwóch gosci i obsranie, wiekszość nawet nie pomyśli żeby użyć te wasze maczety...




Tak jest! Żadnych pał, maczet, kos, i innych pierdół do ataków, bo z tego mogą być tylko kłopoty. Nie dla potencjalnych zbirów, ale dla Was. W razie sytuacji ekstremalnej, telefon komórkowy i w długą. Kozaczenie pogorszy tylko Waszą sytuację jak jesteście sami. Piszecie niektórzy tak, jakby wyprawa na ryby równała się z misją w Bośni. Kozaków potrzebują, ale w balecie moskiewskim. 

telefon komórkowy i w długą powiadasz ,nie no spoko  rada tylko ze na brzegu czesto zostaje sprzet za kilka lub kilkanascie tysiecy zł.:)


[2012-07-03 15:00]

JKarp

glupoty jakieś tu wypisujecie !  Co wam da maczeta,nóż,czy tego typu sprawy ? Podejdzie ze dwóch gosci i obsranie, wiekszość nawet nie pomyśli żeby użyć te wasze maczety...




Tak jest! Żadnych pał, maczet, kos, i innych pierdół do ataków, bo z tego mogą być tylko kłopoty. Nie dla potencjalnych zbirów, ale dla Was. W razie sytuacji ekstremalnej, telefon komórkowy i w długą. Kozaczenie pogorszy tylko Waszą sytuację jak jesteście sami. Piszecie niektórzy tak, jakby wyprawa na ryby równała się z misją w Bośni. Kozaków potrzebują, ale w balecie moskiewskim. 

telefon komórkowy i w długą powiadasz ,nie no spoko  rada tylko ze na brzegu czesto zostaje sprzet za kilka lub kilkanascie tysiecy zł.:)



CześćDlatego nigdy nie jeżdżę sam - to jest moja rada.Zawsze przynajmniej we dwóch - po pierwsze raźniej a po drugie łatwiej podebrać dużą rybę. Jeden obsługuje wędkę drugi podbierak. A i fotkę zrobi bo samemu ciężka sprawa nocą.Zapasowe ubranie, odzież p-deszczowa, coś do jedzenia, do picia, środki higieniczne, woda do mycia, woda do jedzenia, chusteczki do wytarcia rąk, czapka, latarka, coś na komary a z resztą :-) Podstawowe wyposażenie KARPIARZA na noc:
Sprzęt i akcesoria do połowu: wędki kołowrotki pudełko z akcesoriami (haczyki, krętliki, gumki, klipsy, igła, rurki antysplątaniowe, backleady) statyw (tripod, rodpod) podpórki sygnalizatory mechaniczne i elektroniczne zapasowe szpule pokrowiec marker rakieta zanętowa łyżka zanętowa materiały pva proca rura wyrzutowa wiadro zanętowe na suwak wiadro lub miska portfel z przyponami spodniobuty zanęta i przynęty (kulki, ziarna, pellet) dipy i boostery torba z ciężarkami ponton i pompka do pontonu łódka zdalnie sterowana Sprzęt do ochrony karpi: mata worki do przetrzymywania karpi podbierak środek do odkażania wiadro do polewania karpia Sprzęt biwakowy: namiot lub brolly parasol łóżko karpiowe fotel śpiwór stolik parasol butla gazowa kubek metalowy / termiczny termos garnek do gotowania nóż, widelec, łyżka otwieracz do konserw lampka do namiotu talerz Artykuły higieniczne: szczoteczka i pasta do zębów mydło ręcznik płyn dezynfekujący do rąk papier toaletowy w modnym kolorze Camou dezodorant maszynka do golenia grzebień Prowiant: butla z wodą gotowe dania w słoikach piwo  kanapki herbata, kawa konserwy ciastka, batony zupki chińskie Inne aparat fotograficzny statyw waga latarka latarka czołowa zapasowe baterie ubrania (ciepłe na noc, zapasowe w przypadku przemoczenia, buty wysokie, adidasy na noc, klapki, ubranie przeciwdeszczowe, czapka, rękawiczki) lornetka okulary przeciwsłoneczne zapałki worek na śmieci żel / spray na komary filtr UV środki opatrunkowe dodatkowa bateria do telefonu lub ładowarka solarna szmata do rąk gaz, pałka, czujnik ruchu saperka siatka do suszenia kulek wózek do przewiezienia bagażu plecak, torby, w tym izotermiczne Extra wyposażenie (czasami widuje się takich mistrzów, którym brakuje jedynie anteny satelitarnej) lodówka turystyczna radio telewizorek laptop dvd akumulator 
JK
[2012-07-03 15:24]

przemasdhw

Ja proponuje najpierw pojechać w to miejsce gdzieś na 18 i posiedzieć do 23 wtedy zobaczysz ile osób i w których miejscach łowią. Ja tak zrobiłem i później się wybrałem sam na nockę i łowiliśmy w około 6 osób w odstępach mniej więcej 20 metrów. Dobrze też zagadać do kogoś jak widno więc jak będzie coś się działo to wtedy jesteście razem. Po dwóch nockach na trzecią zabrałem swoja piękną i była zachwycona i teraz chce ze mną jeździć. Proponuje w ogóle jak jedziesz na nowe łowisko to nie brać kobiety tylko zobaczyć czy takie łowisko w nocy nie zmienia się w dyskotekę z grilem i pojebami :)

Ja zabieram na ryby:
wędki + sprzęt
ciepłe ubranie + kaptur i czapka "dzokejka"
jedzenie i koniecznie termos z herbatką albo kawą
krzesełko + kocyk
świetliki


Na nockę jadę na 18 i łowię do 8 rano następnego dnia :)

Pozdrawiam
[2012-07-03 18:10]

mastifff

Ja tam zawsze biorę na nockę jakąś dupeczkę. Jak nic nie bierze to chociaż ona bierze ;-) [2012-07-03 18:32]

mastifff

JKarp...jesteś niemożliwy :-)

Super!!!!!!

[2012-07-03 18:33]

JKarp

CześćMożliwy jeszcze ponoć ;-)JK [2012-07-03 18:48]