Wyprawa na nockę Wasze rady.

/ 75 odpowiedzi
mastifff

JKarp...jesteś niemożliwy :-)

Super!!!!!!

(2012/07/03 18:33)

JKarp

CześćMożliwy jeszcze ponoć ;-)JK (2012/07/03 18:48)

lynx

glupoty jakieś tu wypisujecie !  Co wam da maczeta,nóż,czy tego typu sprawy ? Podejdzie ze dwóch gosci i obsranie, wiekszość nawet nie pomyśli żeby użyć te wasze maczety...

Oj Przemo. Nie każdy zaraz się osra ale jak masz dobry ,, sprzęt" w  ręku to przynajmniej masz szansę. Stare polskie przysłowie mówi kto pracuje w nocy, ku..a, bandzior i złodziej. (2012/07/03 22:53)

lynx

glupoty jakieś tu wypisujecie !  Co wam da maczeta,nóż,czy tego typu sprawy ? Podejdzie ze dwóch gosci i obsranie, wiekszość nawet nie pomyśli żeby użyć te wasze maczety...

Tak jest! Żadnych pał, maczet, kos, i innych pierdół do ataków, bo z tego mogą być tylko kłopoty. Nie dla potencjalnych zbirów, ale dla Was. W razie sytuacji ekstremalnej, telefon komórkowy i w długą. Kozaczenie pogorszy tylko Waszą sytuację jak jesteście sami. Piszecie niektórzy tak, jakby wyprawa na ryby równała się z misją w Bośni. Kozaków potrzebują, ale w balecie moskiewskim. 

telefon komórkowy i w długą powiadasz ,nie no spoko  rada tylko ze na brzegu czesto zostaje sprzet za kilka lub kilkanascie tysiecy zł.:)

Cześć
Dlatego nigdy nie jeżdżę sam - to jest moja rada.
Zawsze przynajmniej we dwóch - po pierwsze raźniej a po drugie łatwiej podebrać dużą rybę. Jeden obsługuje wędkę drugi podbierak. A i fotkę zrobi bo samemu ciężka sprawa nocą.
Zapasowe ubranie, odzież p-deszczowa, coś do jedzenia, do picia, środki higieniczne, woda do mycia, woda do jedzenia, chusteczki do wytarcia rąk, czapka, latarka, coś na komary a z resztą :-)Podstawowe wyposażenie KARPIARZA na noc:
Sprzęt i akcesoria do połowu:wędkikołowrotkipudełko z akcesoriami (haczyki, krętliki, gumki, klipsy, igła, rurki antysplątaniowe, backleady)statyw (tripod, rodpod)podpórkisygnalizatory mechaniczne i elektronicznezapasowe szpulepokrowiecmarkerrakieta zanętowałyżka zanętowamateriały pvaprocarura wyrzutowawiadro zanętowe na suwakwiadro lub miskaportfel z przyponamispodniobutyzanęta i przynęty (kulki, ziarna, pellet)dipy i boosterytorba z ciężarkamiponton i pompka do pontonułódka zdalnie sterowanaSprzęt do ochrony karpi:mataworki do przetrzymywania karpipodbierakśrodek do odkażaniawiadro do polewania karpiaSprzęt biwakowy:namiot lub brollyparasolłóżko karpiowefotelśpiwórstolikparasolbutla gazowakubek metalowy / termicznytermosgarnek do gotowanianóż, widelec, łyżkaotwieracz do konserwlampka do namiotutalerzArtykuły higieniczne:szczoteczka i pasta do zębówmydłoręcznikpłyn dezynfekujący do rąkpapier toaletowy w modnym kolorze Camoudezodorantmaszynka do goleniagrzebieńProwiant:butla z wodągotowe dania w słoikachpiwo kanapkiherbata, kawakonserwyciastka, batonyzupki chińskieInneaparat fotograficznystatywwagalatarkalatarka czołowazapasowe baterieubrania (ciepłe na noc, zapasowe w przypadku przemoczenia, buty wysokie, adidasy na noc, klapki, ubranie przeciwdeszczowe, czapka, rękawiczki)lornetkaokulary przeciwsłonecznezapałkiworek na śmieciżel / spray na komaryfiltr UVśrodki opatrunkowedodatkowa bateria do telefonu lub ładowarka solarnaszmata do rąkgaz, pałka, czujnik ruchusaperkasiatka do suszenia kulekwózek do przewiezienia bagażuplecak, torby, w tym izotermiczneExtra wyposażenie (czasami widuje się takich mistrzów, którym brakuje jedynie anteny satelitarnej)lodówka turystycznaradiotelewizoreklaptopdvdakumulator 
JK

I brzegówkę. Brzegówkę zapomniałeś wymienić. (2012/07/03 23:02)

Samosia

Norma a babeczka to juz zapomnieliscie,a suszarka do włosow, prostownica , kosmetyki znaczy sie mam na mysli podstawowy zestaw do szybkiego tapetowania, sredniej wielkosci lustereczko,lakiery do paznokci w odblaskowych kolorach by widziec ze łapie sie wędkę a nie cos innego:)a no i najwazniejsze wysoki szpilki na wypadek gdyby ryba chciała nas zabrac na przejażdzke po stawiku:) to chyba juz wszystko jak dla mnie :)JKapr widac ze musisz miec albo duzoooo krzepe ze tyle zabierasz albo jezdzisz cięzarówka , supcio lista :)Ha ha (2012/07/04 10:39)

kick

Tak jest! Żadnych pał, maczet, kos, i innych pierdół do ataków, bo z tego mogą być tylko kłopoty. Nie dla potencjalnych zbirów, ale dla Was. W razie sytuacji ekstremalnej, telefon komórkowy i w długą. Kozaczenie pogorszy tylko Waszą sytuację jak jesteście sami. Piszecie niektórzy tak, jakby wyprawa na ryby równała się z misją w Bośni. Kozaków potrzebują, ale w balecie moskiewskim. 

telefon komórkowy i w długą powiadasz ,nie no spoko  rada tylko ze na brzegu czesto zostaje sprzet za kilka lub kilkanascie tysiecy zł.: 

Cześć
Dlatego nigdy nie jeżdżę sam - to jest moja rada.
Zawsze przynajmniej we dwóch - po pierwsze raźniej a po drugie łatwiej podebrać dużą rybę. Jeden obsługuje wędkę drugi podbierak. A i fotkę zrobi bo samemu ciężka sprawa nocą.
Zapasowe ubranie, odzież p-deszczowa, coś do jedzenia, do picia, środki higieniczne, woda do mycia, woda do jedzenia, chusteczki do wytarcia rąk, czapka, latarka, coś na komary a z resztą :-)Podstawowe wyposażenie KARPIARZA na noc:
Sprzęt i akcesoria do połowu:wędkikołowrotkipudełko z akcesoriami (haczyki, krętliki, gumki, klipsy, igła, rurki antysplątaniowe, backleady)statyw (tripod, rodpod)podpórkisygnalizatory mechaniczne i elektronicznezapasowe szpulepokrowiecmarkerrakieta zanętowałyżka zanętowamateriały pvaprocarura wyrzutowawiadro zanętowe na suwakwiadro lub miskaportfel z przyponamispodniobutyzanęta i przynęty (kulki, ziarna, pellet)dipy i boosterytorba z ciężarkamiponton i pompka do pontonułódka zdalnie sterowanaSprzęt do ochrony karpi:mataworki do przetrzymywania karpipodbierakśrodek do odkażaniawiadro do polewania karpiaSprzęt biwakowy:namiot lub brollyparasolłóżko karpiowefotelśpiwórstolikparasolbutla gazowakubek metalowy / termicznytermosgarnek do gotowanianóż, widelec, łyżkaotwieracz do konserwlampka do namiotutalerzArtykuły higieniczne:szczoteczka i pasta do zębówmydłoręcznikpłyn dezynfekujący do rąkpapier toaletowy w modnym kolorze Camoudezodorantmaszynka do goleniagrzebieńProwiant:butla z wodągotowe dania w słoikachpiwo kanapkiherbata, kawakonserwyciastka, batonyzupki chińskieInneaparat fotograficznystatywwagalatarkalatarka czołowazapasowe baterieubrania (ciepłe na noc, zapasowe w przypadku przemoczenia, buty wysokie, adidasy na noc, klapki, ubranie przeciwdeszczowe, czapka, rękawiczki)lornetkaokulary przeciwsłonecznezapałkiworek na śmieciżel / spray na komaryfiltr UVśrodki opatrunkowedodatkowa bateria do telefonu lub ładowarka solarnaszmata do rąkgaz, pałka, czujnik ruchusaperkasiatka do suszenia kulekwózek do przewiezienia bagażuplecak, torby, w tym izotermiczneExtra wyposażenie (czasami widuje się takich mistrzów, którym brakuje jedynie anteny satelitarnej)lodówka turystycznaradiotelewizoreklaptopdvdakumulator 
JK

żeś się rozpisał hehe ;-D

(2012/07/04 11:20)

JKarp

Norma a babeczka to juz zapomnieliscie,a suszarka do włosow, prostownica , kosmetyki znaczy sie mam na mysli podstawowy zestaw do szybkiego tapetowania, sredniej wielkosci lustereczko,lakiery do paznokci w odblaskowych kolorach by widziec ze łapie sie wędkę a nie cos innego:)a no i najwazniejsze wysoki szpilki na wypadek gdyby ryba chciała nas zabrac na przejażdzke po stawiku:) to chyba juz wszystko jak dla mnie :)JKapr widac ze musisz miec albo duzoooo krzepe ze tyle zabierasz albo jezdzisz cięzarówka , supcio lista :)Ha ha

CześćWielu rzecz z tej list nie mam i mieć nie zamierzam.A to nasz karpiowóz :-)Zasiadka testerów Gold Carp Baits na Zalewie ZegrzyńskimMi suszarka do włosów i lakier do włosów raczej nie jest potrzebny ;-) Prostownica też zbędna...https://wedkuje.pl/n/zasiadka-testerow/48476/7JK (2012/07/04 11:35)

mopsik

Witam.Wszyscy straszycie młodzież :)...a nocki to piękna sprawa.Nawet samemu...bo jeżdżę sam...ale w takie miejsca gdzie nikogo nie ma ,oprócz wędkarzy...Po prostu trawa wysoka i jak deszczyk popada to nikt nie dojdzie bo byłby mokry...do cna.Nocki to super klimat...biegające lisy,fretki,sarny...przy brzegu pojawiają się foki...bobry..w dzień zwierzątka takie się chowają...Co do przynent...Najbardziej uniwersalna jest rosówka...nie jakaś tam dendrobena a rosówka...nie zapomnij o świetlikach i małym radyjku żeby ktoś do Ciebie gadał w nocy...a jak dobrze ustawisz radio to Ci nawet zaśpiewają.Powodzenia .Aha ...i termos z kawką lub rosołkiem,latarka...najlepiej w daszku. (2012/07/16 22:27)

trebor123

idealna lista nic dodać nic ująć (2012/07/17 18:54)

lysywedkowicz

Jednak na nockę zawsze choć we dwóch - nawet jak ktoś będzie próbował Cię oskubać ze sprzętu - a na pewno ten ktoś nie będzie sam - to w razie jakiegoś poważnego zajścia macie wyrównane szanse na policji, albo w sądzie.Jeśli jesteś sam, to gwarantuję Ci, że jeśli nawet będziesz się bronił przed dwoma zbirami to skończysz na komendzie jako agresor, bo tamci stwierdzą, że chcieli tylko pogadać, a Ty ryje poobijałeś.Taka Polska rzeczywistość ...Pozdrowienia. (2012/07/27 21:26)

Uki80

oprocz calego sprzetu to jeszcze 3 bluzki, 2 latarki, 2 zapalniczki i rozpalke do grila bo jak bedzie rosa to zapalniczkami cobie oczy z nerwow wydlubiesz. no i piwo (2013/02/08 00:03)

lord232

jak jedziesz sam to dobry jest pistolet gazowy potencjalny złodziej lub oprawca w nocy nie widzi co to jest i się przestraszy i pójdzie w długą. A pistolet gazowy niewiel różni się od prawdziwego na ostrą jedynie ci co się posługują pistoletami na ostrą są w stanie rozpoznac (2013/02/08 11:10)

JKarp

Cześć@lord32E tam pistolet ;-)Ja proponuję czołg. 
Czy Ty zastanawiasz się co piszesz?Owszem pójdzie sobie " złodziej lub oprawca " tylko problem się zrobi jak wrócą w pięciu. 
Bardzo długo jeżdżę na zasiadki. Tylko raz zdarzyło się, że jakieś " super gieroje " co wyszły na przepustkę z pobliskiej jednostki wojskowej mieli problem po nocnej dyskusji. Obyło się bez pistoletów, noży czy innych granatów ;-)
JK (2013/02/08 11:28)

lord232

wiadomo że lepiej najpierw porozmawiać i wszystko załagodzić ale wiesz jak jest w życiu różnie bywa, i jak masz gaz pieprzowy lub pistolet gazowy w zanadrzu to jesteś bardziej spokojniejszy, mi na szczęście nic sie takiego nie prztrafiło jak tobie (2013/02/08 11:39)

marekzalewski

gaz? pałki? broń? to chyba pomyliłem forum:) proponuję przed zasiadką wykopać głęboki dół nakryć siatką a jak w nocy pojawią się zbiry to powiedzieć, że tu zaraz schowałeś mnóstwo piwa i gorzałkę i możesz oddać i wskazać stronę tego dołka :) potem możesz ich bezpiecznie zasypać i dalej łowić:) ale żeby od razu przemoc stosować ??? :) (2013/02/08 16:16)

użytkownik125241

Alkochol zawsze załagodzi sprawę. Widzisz 2 niepewnych gości i pytasz

-Panowie po kielichu walniecie?

-Co nie, no pewno

-No to zdrówko

-no dzięki cześć,polecamy się na przyszłosć

(2013/02/08 20:05)

Uki80

ja tam jezdze od 2 sezonow na nocki i jakos nigdy nikt sie nie przyczepil. moze dlatego, ze miejscowki bezpieczne. chociaz raz mi pod nogi wpadla wydra i wystraszyl mnie jelen we wrzesniu jak sie zaczelo rykowisko, ale w 3 sekundy bylem w aucie :) (2013/02/08 20:19)

marexx

Ja jak jadę sam to zabieram:czyjnik ruchu i mój ulubiony Bokken jeden w aucie i jeden przed ale jak na razie to sie jeszcze (buraczki)nie od warzyły. (2013/02/09 00:27)

marexx

Psa rozmowa: jestem byłym Ubkiem i mam na Pani rodzinę teczkę. Kundlu czasy się zmieniły

(2013/02/09 01:15)

Uki80

ale w razie czego to dobrze mieć jakiś nożyk. tak na wszelki wypadek (2013/02/09 15:14)

MASTINO

ale w razie czego to dobrze mieć jakiś nożyk. tak na wszelki wypadek

A jeździ ktoś na ryby bez nożyka?

(2013/02/09 20:47)