Wyprawa na nockę Wasze rady.

/ 75 odpowiedzi

Wybieram się na noc na ryby i chciałbym się spytać jakie ryby mogę złapać?

Co założyć na hak?

Jaką rzućci zanęte w trakcie łowienia?

FriQ

Co założyć na hak?

Ja bym proponował wizytę u wróżki, jasnowidza lub ostatecznie miejscowej wyroczni. (2011/06/29 13:49)

użytkownik57785

Praktycznie wszystkie ryby możesz złowić, a zwłaszcza leszcze, płocie, karpie, a od 1 lipca sumy, po 15 lipca węgorze. Przynęta ta sama co w dzień na daną rybę. (2011/06/29 14:38)

endzi63

przede wszystkim na nockę to dobre towarzystwo , samemu trochę ryzykowne , choc nie raz mi się zdarzało w nocy być samemu, ale z doświadczenia mogę powiedzieć że będąc kilka razy samemu nad wodą miałem przykre zdarzenia, teraz jeśli sam to pod warunkiem że mam, jak to się mówi pod ręką samochód i kluczyki w pogotowiu, w razie czego zostawiam sprzęcik i spieprzam z łowiska po pomoc.
POZDROWIENIA (2011/06/29 14:51)

laskaa1990

a na co chchesz lowic wrzuc watrobe :) mozesz dostac klenia suma wegorza i inne brzydenne drapiezne rybki :)  (2011/06/29 18:21)

Przemol34

Nie zapomnij o jakiejś porządnej pałce i jakiś gazik może. (2011/06/29 18:23)

bilu0101

kolego ja samemu na nocke bez noża i racy nigdzie nie wyjeżdzam pozdrawiam (2011/06/30 07:59)

bobus86

Co założyć na hak?

napewno ciepla nieprzemakalna odziez,termos z kawa niezbedny latarka plus zapasowe baterie,jakies kanapki,cos na komary polecam brosa w zelu,przynety zecz oczywista no i najwazniesze to pozytywne nastawienie.najlepiej jesli bedziesz mial towarzysza.w nocy roznie bywa. (2011/06/30 17:56)

gruby12345

uwazam jak kolega powyzej zawsze szukam odludnych miejsc by nie miec dziwnych przygod w nocy no i do tego zawsze mam pod reka maczete ok metra dlugosci bardzo uniwersalne ma zastosowania pozdrawiam (2011/06/30 20:52)

przemo1980

glupoty jakieś tu wypisujecie !  Co wam da maczeta,nóż,czy tego typu sprawy ? Podejdzie ze dwóch gosci i obsranie, wiekszość nawet nie pomyśli żeby użyć te wasze maczety... (2011/06/30 21:09)

perwer

Mi sie wydaje że w pierwszej kolejności musisz zamaskowaC twarz,pomaluj na ciemny kolor.Po tem ubranie ,ciepłe,wygodne buty i pas..wieeelki pas.Za pas można wsadzić siekierę ,nóż,tasak,maczetę i dobrze jak byś miał takie metalowe gwiazdki do rzucania  jak ninja.
 Do tego plecak,duży ,wygodny ;a w plecaku kawa,kilka pałek trotylu ,granatniki gazowe i dymne ,oraz bułke z czymś dobrym jak byś zgłodniał .....
Przyda sie śpiwór i wiatrówka z celownikiem na podczerwień.tak przygotowany możesz iść na ryby.....
Lecz najważniejsze -po przyjeździe wskakujesz w krzaki dla bezpieczeństwa i czatujesz. jak bedzie cisza wrzucasz zanęte ,a jak żaby umilkną- cos sie dzieje -musisz wtedy byc przygotowany na najgorsze.
Jak bedzie świtać  wychodzisz z krzaków i zaczynasz łowienie ..

Ten post tak dla uprzedzenia dalszych pomysłów co zabrać na nocke.

..Nie zapomnij ciepło sie ubrac-poranki bardzo zimne i dalej jak zwykle.Na nockę ja polecam założyć pęk rosówek ....jak nocka jutro..a jak nie to ochotka,biały itd... (2011/06/30 21:27)

gruby12345

jak narazie nic mi nie zabrano choc juz kilka razy kto sprubowal i ogulnie mam wyjebane na konsekwencje jej uzycia i napewno nie bede sie cackac nawet jakby podeszlo 3 gosci a tak to sluzy mi jako siekiera czesciej pozdrawiam (2011/06/30 21:29)

przemo1980

Mi sie wydaje że w pierwszej kolejności musisz zamaskowaC twarz,pomaluj na ciemny kolor.Po tem ubranie ,ciepłe,wygodne buty i pas..wieeelki pas.Za pas można wsadzić siekierę ,nóż,tasak,maczetę i dobrze jak byś miał takie metalowe gwiazdki do rzucania  jak ninja.
 Do tego plecak,duży ,wygodny ;a w plecaku kawa,kilka pałek trotylu ,granatniki gazowe i dymne ,oraz bułke z czymś dobrym jak byś zgłodniał .....
Przyda sie śpiwór i wiatrówka z celownikiem na podczerwień.tak przygotowany możesz iść na ryby.....
Lecz najważniejsze -po przyjeździe wskakujesz w krzaki dla bezpieczeństwa i czatujesz. jak bedzie cisza wrzucasz zanęte ,a jak żaby umilkną- cos sie dzieje -musisz wtedy byc przygotowany na najgorsze.
Jak bedzie świtać  wychodzisz z krzaków i zaczynasz łowienie ..

Ten post tak dla uprzedzenia dalszych pomysłów co zabrać na nocke.

..Nie zapomnij ciepło sie ubrac-poranki bardzo zimne i dalej jak zwykle.Na nockę ja polecam założyć pęk rosówek ....jak nocka jutro..a jak nie to ochotka,biały itd...

:) .....
(2011/06/30 21:30)

użytkownik57785

glupoty jakieś tu wypisujecie !  Co wam da maczeta,nóż,czy tego typu sprawy ? Podejdzie ze dwóch gosci i obsranie, wiekszość nawet nie pomyśli żeby użyć te wasze maczety...

Tak jest! Żadnych pał, maczet, kos, i innych pierdół do ataków, bo z tego mogą być tylko kłopoty. Nie dla potencjalnych zbirów, ale dla Was. W razie sytuacji ekstremalnej, telefon komórkowy i w długą. Kozaczenie pogorszy tylko Waszą sytuację jak jesteście sami. Piszecie niektórzy tak, jakby wyprawa na ryby równała się z misją w Bośni. Kozaków potrzebują, ale w balecie moskiewskim.  (2011/06/30 21:35)

gruby12345

tez bym chcial pojechac na nocke ale obiecalem dziewczynie ze teraz sobie daruje a rosowki siedza sobie w wiaderku a pijawki w skrzynce i czekaja a mialem ciezki tydz i bym sobie odpoczol od tego wszystkiego (2011/06/30 21:38)

użytkownik57785

tez bym chcial pojechac na nocke ale obiecalem dziewczynie ze teraz sobie daruje a rosowki siedza sobie w wiaderku a pijawki w skrzynce i czekaja a mialem ciezki tydz i bym sobie odpoczol od tego wszystkiego

To pakuj dziewuchę, namiot i zafunduj jej romantyczną noc pod gwiazdami z wędkami :) (2011/06/30 21:47)

gruby12345

przez taka nocke wlasnie teraz jestem tata i mamy problem z imieniem bo bylo to na wisle i nie da sie namowic bo sie boi ze cos tam bedzie nie tak choc caly czas cos kabinuje (2011/06/30 21:50)

gruby12345

na nocke jak idziesz z dziewczyna tonapewno gumki pozdrawiam (2011/06/30 21:51)

użytkownik57785

To oprócz gumek, zabieraj też głowę i wędki i łów ryby, a nie za laską ganiasz :)  (2011/06/30 21:56)

gruby12345

to nie moja wina ze nic nie bralo i nie bylo co robic w nocy ciekawszego jaktylko to ale w sumie ja sie ciesze bede mial z kim sie wybrac na rybki za pare lat pozdrawiam (2011/06/30 22:03)

rurekk44444

Nie zapomnij o winie. Powodzenia (2011/06/30 22:03)

Domann

panowie wybieram sie na suma na noc i zamierzam lowic na watrobke. wymyslilem ze do ponczochy ze watrobka wloze kawalek styropianu aby ja unosil nad woda. co o tym myslicie? nie bedzie przeszkadzalo to sumowi?  (2012/07/03 14:49)

użytkownik39933

glupoty jakieś tu wypisujecie !  Co wam da maczeta,nóż,czy tego typu sprawy ? Podejdzie ze dwóch gosci i obsranie, wiekszość nawet nie pomyśli żeby użyć te wasze maczety...

Tak jest! Żadnych pał, maczet, kos, i innych pierdół do ataków, bo z tego mogą być tylko kłopoty. Nie dla potencjalnych zbirów, ale dla Was. W razie sytuacji ekstremalnej, telefon komórkowy i w długą. Kozaczenie pogorszy tylko Waszą sytuację jak jesteście sami. Piszecie niektórzy tak, jakby wyprawa na ryby równała się z misją w Bośni. Kozaków potrzebują, ale w balecie moskiewskim. 

telefon komórkowy i w długą powiadasz ,nie no spoko  rada tylko ze na brzegu czesto zostaje sprzet za kilka lub kilkanascie tysiecy zł.:)
(2012/07/03 15:00)

JKarp

Tak jest! Żadnych pał, maczet, kos, i innych pierdół do ataków, bo z tego mogą być tylko kłopoty. Nie dla potencjalnych zbirów, ale dla Was. W razie sytuacji ekstremalnej, telefon komórkowy i w długą. Kozaczenie pogorszy tylko Waszą sytuację jak jesteście sami. Piszecie niektórzy tak, jakby wyprawa na ryby równała się z misją w Bośni. Kozaków potrzebują, ale w balecie moskiewskim. 

telefon komórkowy i w długą powiadasz ,nie no spoko  rada tylko ze na brzegu czesto zostaje sprzet za kilka lub kilkanascie tysiecy zł.:)

Cześć
Dlatego nigdy nie jeżdżę sam - to jest moja rada.
Zawsze przynajmniej we dwóch - po pierwsze raźniej a po drugie łatwiej podebrać dużą rybę. Jeden obsługuje wędkę drugi podbierak. A i fotkę zrobi bo samemu ciężka sprawa nocą.
Zapasowe ubranie, odzież p-deszczowa, coś do jedzenia, do picia, środki higieniczne, woda do mycia, woda do jedzenia, chusteczki do wytarcia rąk, czapka, latarka, coś na komary a z resztą :-)Podstawowe wyposażenie KARPIARZA na noc:
Sprzęt i akcesoria do połowu:wędkikołowrotkipudełko z akcesoriami (haczyki, krętliki, gumki, klipsy, igła, rurki antysplątaniowe, backleady)statyw (tripod, rodpod)podpórkisygnalizatory mechaniczne i elektronicznezapasowe szpulepokrowiecmarkerrakieta zanętowałyżka zanętowamateriały pvaprocarura wyrzutowawiadro zanętowe na suwakwiadro lub miskaportfel z przyponamispodniobutyzanęta i przynęty (kulki, ziarna, pellet)dipy i boosterytorba z ciężarkamiponton i pompka do pontonułódka zdalnie sterowanaSprzęt do ochrony karpi:mataworki do przetrzymywania karpipodbierakśrodek do odkażaniawiadro do polewania karpiaSprzęt biwakowy:namiot lub brollyparasolłóżko karpiowefotelśpiwórstolikparasolbutla gazowakubek metalowy / termicznytermosgarnek do gotowanianóż, widelec, łyżkaotwieracz do konserwlampka do namiotutalerzArtykuły higieniczne:szczoteczka i pasta do zębówmydłoręcznikpłyn dezynfekujący do rąkpapier toaletowy w modnym kolorze Camoudezodorantmaszynka do goleniagrzebieńProwiant:butla z wodągotowe dania w słoikachpiwo kanapkiherbata, kawakonserwyciastka, batonyzupki chińskieInneaparat fotograficznystatywwagalatarkalatarka czołowazapasowe baterieubrania (ciepłe na noc, zapasowe w przypadku przemoczenia, buty wysokie, adidasy na noc, klapki, ubranie przeciwdeszczowe, czapka, rękawiczki)lornetkaokulary przeciwsłonecznezapałkiworek na śmieciżel / spray na komaryfiltr UVśrodki opatrunkowedodatkowa bateria do telefonu lub ładowarka solarnaszmata do rąkgaz, pałka, czujnik ruchusaperkasiatka do suszenia kulekwózek do przewiezienia bagażuplecak, torby, w tym izotermiczneExtra wyposażenie (czasami widuje się takich mistrzów, którym brakuje jedynie anteny satelitarnej)lodówka turystycznaradiotelewizoreklaptopdvdakumulator 
JK
(2012/07/03 15:24)

przemasdhw

Ja proponuje najpierw pojechać w to miejsce gdzieś na 18 i posiedzieć do 23 wtedy zobaczysz ile osób i w których miejscach łowią. Ja tak zrobiłem i później się wybrałem sam na nockę i łowiliśmy w około 6 osób w odstępach mniej więcej 20 metrów. Dobrze też zagadać do kogoś jak widno więc jak będzie coś się działo to wtedy jesteście razem. Po dwóch nockach na trzecią zabrałem swoja piękną i była zachwycona i teraz chce ze mną jeździć. Proponuje w ogóle jak jedziesz na nowe łowisko to nie brać kobiety tylko zobaczyć czy takie łowisko w nocy nie zmienia się w dyskotekę z grilem i pojebami :)

Ja zabieram na ryby:
wędki + sprzęt
ciepłe ubranie + kaptur i czapka "dzokejka"
jedzenie i koniecznie termos z herbatką albo kawą
krzesełko + kocyk
świetliki

Na nockę jadę na 18 i łowię do 8 rano następnego dnia :)

Pozdrawiam (2012/07/03 18:10)

mastifff

Ja tam zawsze biorę na nockę jakąś dupeczkę. Jak nic nie bierze to chociaż ona bierze ;-) (2012/07/03 18:32)