Wyprawa na sandacza-jaki sprzęt zabrać?

/ 7 odpowiedzi
Witam wędkarzy !
Jestem tutaj nowy i chciałem sie dowiedzieć od was jak najlepiej przygotować sie na sandacza czyli na jaką wędke jaki przynęty , o jakiej porze ,  . Łowię w porcie w krzyżu wlkp a dokładniej przy wpływie Noteci do portu . Łowię w miejcu gdzie woda jest spokojna a kawałek dalej już jest duzy prąd .
mlotek2222


Witam  nowego kolegę jak bendziesz polować na sandacza spining czy moze na fileta .Z lądu czy z łodki lub pontonu.Pozdrawiam (2010/11/06 10:10)

jarek30


jak chcesz z spiningiem to twistery najlepiej białe rzucaj w wiry misie dzisiaj udało    (2010/11/06 11:26)

Domingo


generalnie, to duzo zalezy od samego lowiska - tj np dna, czy jest muliste, czy tez piaskowe. na piaskowym, kamienistym dobrym rozwiazaniem jest kogutek, czyli wg mnie przyneta typowo sandaczowa. Generalnie to ja sandacze lapie na gumki ( co jest raczej skutkiem, nie przyczyna, bo duzo na nie po prostu lowie ;> ) z opadu, czy tez jigowaniem..
Zdarzalo sie jednak, ze na boleniowa, szybko zwijana blasze 20cm pod powierzchnia lapaly sie 45,50tki.. Tak wiec obserwuj wode. Jesli nie widzisz pobic na powierzchnii, to duze prawdopodobienstwo, ze dzis zeruja przy glebszych rejonach wody.
Co do nurtu - to nie wiesz, jaki jest nurt przy dnie, gdzie siedza sandalki. Uzyj ciezkiej gumki, by znalezc zaglebienia, gdzie nurt jest spokojny, a na pewno bedzie tam jakis morderca siedzial ;) pozdrawiam! (2010/11/06 19:36)

Domingo


a no i zapomnialem dodac. Jesli chodzi o pore, to na moim odcinku Wisly, to najlepsze pory, to 5-7 rano, 12-13 oraz pol godziny przed zachodem. Wtedy najlatwiej o sandalka. A jesli chodzi o kopytka, to 7-12cm. Z tym, ze to tylko moja opinia, mam nadzieje, ze inni opisza swoje doswiadczenia, aabys mial zroznicowany poglad na te sprawy :) (2010/11/06 19:38)

pstragkrzyzwlkp


dno   100 % małże i lekkie zarosty (2010/11/06 19:58)