Wyprawa na żywca i ciekawoska.Co to za ryba?

/ 50 odpowiedzi / 2 zdjęć
Witam kolegów wędkarzy.Wybrałem sie wczoraj nałapac kilka karasi i kiełbi i ku mojemu zaskoczeniu zamiast żywca złapałem coś?he he tak to nazwie.Ryby łowiłem na żabich dołach woj.Śląskie.Jest to od lat 90tych rezerwat ptaków ,na którym to jest kilka zbiorników wodnych.2 zbiorniki PZW,5 zbiorników tzw,,dzikich,,.Ja łowiłem na dzikim.W sumie szkoda że nie sa one w zasięgu zainteresowania PZW ,ale to inny temat.Rybke nad woda ogladało około 7 wędkarzy i nikt sie ze soba w opini nie zgadzał.Ja tez nie moge określic,bo to anni sandzacz ani okon,ani jazgarz,nie wiem co to jest.Ryba ta ,co nie wiem czy widac na zdięciu z dwóch stron ma taka linie boczna jakby ktos to kiedyś nozem nacioł równo .Ciekawy jestem waszych opini.Pozdrawiam

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

jacenty75

Jazgarz a raczej jazgarzycho  trochę wyrośnięte. Takiej charakterystycznej płetwy grzbietowej i łba nie ma żadna inna ryba. Notabene całkiem niezła przyneta na żywca. (2010/10/13 13:02)

u?ytkownik24522

Zgadzam się z przedmówcą , to jest Jazgarz................ (2010/10/13 13:41)

wedkarz2309

O kurde!:)

Ten Twój jazgarz kol. perwer, wygląda, jakby żerował cały czas na ochotce!:)

Jest niesamowicie wygarbiony i "przypakowany"!:)

(2010/10/13 15:46)

przemo1980

Jazgarz. Czytając tytuł już myślałem że będzie coś o jakimś potworze złowionym na żywca,a tu nic. To tylko Wypraw PO żywca. (2010/10/13 17:54)

perwer

Przemo jeśli to jazgarz to żeczywiscie będzie potwór.Kurcze szkoda ze nie idzie go lepiej poakac,garbus jak okazały okon i te dziwne pregi po bokach,może i jazgarz ale jakiś zmutowany (2010/10/13 22:37)

mielec

Pamiętam piękne jazgarze lat 7 czy 8 temu na jednym z naszych zbiorników. Rozmnażał się pięknieco roku że hoho i okazy były również. Lecz wpuszczono karpia i wyżarł cały narybek nie pozwolił się rozmnożyć i reszta padła sama lub łupem drapieżników i nie ma jazgarza na ty zbionriku. (2010/10/13 22:45)

perwer

Sprawa z rybką wyjaśniona.Po przeanalizowaniu jazgarza bliżej ,przyznaje że to własnie ten okaz.Mutancik bo mutancik ,ale jazgarzek,choc nad wodą rózne opinie były.Dzieks wszystkim i nic innego tylko trza zamknąc temacik. (2010/10/13 23:09)

fretek

Moim zdaniem wygląda trochę na bassa wielkogębowego

http://forum.przyroda.org/files/thumbs/t_largemouth_20bass_107.jpg
(2010/10/15 18:08)

la0000

kolego to tak jak przedmówcy piszą to jazgacz mutant (super żywiec) pozdro (2010/10/16 23:39)

perwer

Proponuje zamknąc temacik juz dawno bo jak pójdziemy tropem bassa to wyjdzie zaraz że jest to,żarłacz karłowaty ......problemik rozwiązany i do następnej ciekawostki (2010/10/17 10:26)

siwy2934

Na pewno Jazgarz, na moim odcinku Odry jest tego pełno i to o wiele okazalsze sztuki się trafiały nawet takie koło 15 cm. (2010/10/18 22:04)

piliczanin

Witam kolegów wędkarzy.Wybrałem sie wczoraj nałapac kilka karasi i kiełbi i ku mojemu zaskoczeniu zamiast żywca złapałem coś?he he tak to nazwie.Ryby łowiłem na żabich dołach woj.Śląskie.Jest to od lat 90tych rezerwat ptaków ,na którym to jest kilka zbiorników wodnych.2 zbiorniki PZW,5 zbiorników tzw,,dzikich,,.Ja łowiłem na dzikim.W sumie szkoda że nie sa one w zasięgu zainteresowania PZW ,ale to inny temat.Rybke nad woda ogladało około 7 wędkarzy i nikt sie ze soba w opini nie zgadzał.Ja tez nie moge określic,bo to anni sandzacz ani okon,ani jazgarz,nie wiem co to jest.Ryba ta ,co nie wiem czy widac na zdięciu z dwóch stron ma taka linie boczna jakby ktos to kiedyś nozem nacioł równo .Ciekawy jestem waszych opini.Pozdrawiam
(2010/10/20 10:55)

drapierzca

jazgarz-skodnik,żywi się ikrą innych ryb,podobno dobry żywiec ja osobiście latem łapałem po 10-... sztuk jak myślicie z tym żywcem (2010/12/31 13:59)

bluehornet

Typowy jazgarz , tylko wygląda , jakby był futrowany karmą GMO !!! (2010/12/31 15:00)

kumak1970

pamiętaj że to jazgarz z żabich dołów śląski to inny niema to tamto pozdro hahahaha dzisiaj takich nałowiłem z 50 sztuk na poraju na mormyszke z ochotką (2010/12/31 18:15)

perwer

Kumak,obiła Ci sie o ucho czasem wiadomośc,czy będzie dopłata do Poraju dla Katowickiego,czy może jest zgoda? (2010/12/31 18:30)

u?ytkownik55974

Bardzo ciekawa teza ,co do tego pytania, to się okaże jak będzie,i myślę że nas mogą wykiwać jak zwykle , (2010/12/31 18:58)

perwer

mogą,mogą ,tak włąśnie zrobili w tym roku.Mi praktycznie chodzi tylko o Poraj i ewentualnie Zieloną.Po co to wszystko i komu to ma służyc.... (2010/12/31 19:28)

plotka97

Dokładnie to jazgarz kiedyś złapałem takiego18cm (2010/12/31 19:37)

kopciu

RAZ UDAŁO MI SIĘ ZŁAPAĆ ŁADNEGO JAZGARZA . A CO DO SZKODNIKA TO BYM ZA BARDZO SIĘ NIE ROZPĘDZAŁ BO W NASZYCH WODACH PŁYWAJĄ JESZCZE WIĘKSZE SZKODNIKI  JAK BOLEŃ KTÓRY NA NYSIE KŁODZKIEJ  I JEJ ZBIORNIKACH. ROBI CZYSTKĘ Z NARYBKIEM WSZYSTKICH GATUNKÓW RYB JAKIE TAM PŁYWAJĄ OD KIEDY ZOSTAŁ WPUSZCZONY ZUPEŁNIE ,BEZ POMYŚLUNKU .PRZY BRZEGACH NIE WIDAĆ ŻADNYCH MAŁYCH RYBEK A JAK SIĘ POKARZĄ ZARAZ ZJAWIAJĄ SIĘ TE SZKODNIKI (2011/01/02 20:02)

Diablo

Boleń - szkodnik?
Jazgarz - szkodnik ?
Chyba na stawach bo raczej nie w ich naturalnym środowisku. Niedługo lin i leszcz będzie szkodnikiem bo karpiowi kuku wyjada. (2011/01/02 20:42)

kopciu

TRZEBA ZACZĄĆ OD TEGO,ŻE TO KARPIA NIE POWINNO BYĆ W NASZYCH WODACH,A JEGO MIEJSCE ZAJĄĆ POWINNY NASZE RODZIME GATUNKI .CO ROKU SŁYSZY SIĘ CZY TO NA MAŁYCH CZY DUŻYCH ZBIORNIKACH ZARYBIENIEM KARPIEM ,A GDZIE SĄ SUMY ,SZCZUPAKI,SANDACZE ,LINY .........NA WPUSZCZAJĄ TEGO KARPIA TYLKO DLA MIĘSIARZY.PARĘ TYGODNI PO WPUSZCZENIU HWALĄ SIĘ ŻE TEN MA JUŻ 30.TAMTEN ŻE GDYBY NIE POGODA MIAŁBY KOŁO SETKI.A NAJWIĘKSZYM SZKODNIKIEM JEST  PZW (2011/01/02 21:07)