Zaloguj się do konta

Wyprawa do Szwecji - sprzęt ?

utworzono: 2011/04/27 18:34
gelosmok

Witam szanownych forumowiczów.

 

Wędkuję weekendowo - głównie metodą spinningową i proszę o pomoc w doborze sprzętu.

Pracujemy w 5-ciu w oddziale firmy i w nagrodę za wyniki zafundowali nam wyjazd do Szwecji -

trzech kolegów jedzie na bezkrwawe łowy z aparatami, a ja z kolegą wykupiliśmy pakiet wędkarski.

Proszę o pomoc w doborze sprzętu - wędkowanie z łodzi - jezioro Viken.

Oczywiście trochę tego mam, ale to przecierz Szwecja... (budżet osobisty ok 1000 PLN na sprzęt)

Wędka - 2,40 - 2,70 / cw max 40 - 50 gr - budżet ok. 200 - 250 zł.

Kołowrotek - myślę o Spro Red Arc lub Black Arc ? - coś do 300 zł.

Plecionka - PowerPro, Berkley ?

- no i do tego jakie główki, gumy, przypony, woblery, blaszki (proszę o konkretne rozmiary, wagi, modele...)

Będę bardzo wdzięczny za pomoc

(i proszę bez złośliwych komentarzy typu "że 1000 zł. to tylko na kołowrotek..." - budżet każdy ma taki na jaki go stać i muszę się w tym zmieścić)

 

gelosmok

 

 

 

[2011-04-27 18:34]

obcy91

Mogę Ci poradzić co do przynęt, Dragona nie są drogie a oglądając filmy dragonowskie spisywały się całkiem nieźle na szweckich akwenach. (Choć pewnie te filmy kręcone w miesiąc a nie w krótkim wypadzie.). Ale są różne rozmiary jak i kolorystyka i rodzaje. Na pewno coś wybierzesz i na szczupaka i na garbuska.
Co do główek to najprościej Ci napiszę że trochę ciężkich trochę lekkich na obstukiwanie trzcinowisk.
[2011-04-27 19:04]

obcy91

Najlepiej jednak będzie jeśli wypowiedzą się osoby które łowiły już w Szwecji.
[2011-04-27 19:06]

Koper94

Z takim budzetem śmiało można wyruszyć na zakupy.

Wędkę mogę ci zaproponować - Dragon milenium HD Pike 10-35g ok.210zł

Kołowrotek - team dragon fd 1200 iST ok 290zł

Na plecionkach się nie znam więc nie będę wprowadzał w błąd

Zaopatrz się w dużo główek od 10g do 30/35g(polecam firmę Mustad).
Jeśli chodzi o przynęty to już twoja osobista sprawa kup to na co lubisz łowić, ja mogę polecić Dragon v-lures lunatic, hak przymierzam do przedostatniego wypustka na grzbiecie przynęty.
Kup też parę jerków (skuteczne są 15cm'owe Glidin Rapy)
[2011-04-27 19:07]

celkowski

Kolego proponuje ci zestaw Castingowy,czyli mutiplikator "okrąglak"
np. Okuma San Juan S- 250LX(270zł) Wędkę z "pazurem" dł. 198cm.-210cm. c.w 30gr.-100gr.
Ja używam  JAXON Eternum Speed Jerk 198/30gr.-100gr.gr(134zł) i pewnie zaraz się narażę kolegą,a powiem że spisuje się nieźle;)

Do tego plecionka 200 m. Power PRO 0,32 (20kg) (110zł-120zł),przypon stalowy BIG GAME Dragona,albo specjalny przypon z drutu stalowego do dżerków.(9-10zł)

Co do przynęt,to będę monotematyczny Salmo

A dokładnie 4 kategorie jerków o różnej pracy:

Salmo Slider 12 cm płotka,okoń,tiger (pływające,tonące) (35zł-40zł za sztukę)
Salmo Jack 18 cm. real (pływający,tonący) (40-50zł)
Salmo Skinner 15cm. kolor płotka,ulej.
Salmo Fatso 14 cm. 95gr. naturalny okoń,płoć

Od razu uprzedzam kolego,nie bój się tak dużych rozmiarów woblerów.Jest technika wręcz stworzona na wiosenne obławianie płycizn,gdzie bytuje wiosną szczupak.

Wielu moich kolegów wędkarzy na te olbrzymie przynęty złapali masę szczupaków na Szweckich jeziorach.Dodam kolego że nawet często sie zdarza że na Salmo Jacka udeża o parę centymetrów większy szczupak "pistolecik".


A z klasycznych przynęt nie zapomnij o starych poczciwych wahadłowkach.
Polecam ci tanie dobre wahadła firmy POLSPING model Alga nr.3 , Gnom nr.3 Srebrne
Popytaj bo są wersje z cieńszą blachą,ważą 15gr. Bo te standardowe mają 30gr.
A na płyciznach do opadu 30gr. to nieco za dużo.

Pozdrawiam i połamania kija na Szweckich wodach.
Ja jadę 28 maja - 4 Czerwca do Szwecji. :)
 
[2011-04-28 02:28]

gelosmok

Dzięki za pomoc - jednak pozostanę przy klasycznym kiju - na jeden wyjazd nie opłaca mi się kupować, a w Polsce łowię głównie z brzegu.

Może w przyszłym roku bo przymierzam się z kolegą do kupna łodzi...

My jedziemy w dn. 18.06 - 25.06.

Za pozostałe pomocne uwagi bardzo dziękuję i pozdrawiam.

[2011-04-28 10:54]