Zaloguj się do konta

Wyposażenie łodzi dla komfortu wędkowania

utworzono: 2011/09/18 19:43
maciej0727

Witam miłosników wedkowania z łodzi. Szukam porad na temat zamontowania krzesełka na łodzi, chcialem takie zamontowac ale zupelnie nie wiem jak sie do tego zabrac. Bo tak 1. Jak przykrece podstawe obrotową do podłoża to sie przebije przez dno łodzi, z kolei klej chyba nie wchodzi w rachube bo nie wytrzyma. Jezeli macie jakies pomysły to z chęcią was wysłucham.Pozdrawiam [2011-09-18 19:43]

roman76

ja zabieram ze sobą poduchę i jakoś daję radę,też kombinowałem z krzesełkami,potem z jakimś oparciem ,ale w praktyce to nie zdawało egzaminu
[2011-09-18 20:05]

maciej0727

Cały dzien na skurczonego to troche pod koniec wedkowania boli w krzyżu :-) dlatego myslałem o oparciu. [2011-09-18 21:47]

roman76

ja sobie nawet takie zrobiłem,ale wędkując w poprzek łodzi i opierając się o nie krypa za bardzo odchylała się do tyłu i o ile przy spokojnej wodzie uszło by w tłoku tak przy większej fali stawało się nie bezpieczne
[2011-09-18 21:56]

Postaraj się u jakiegoś ślusarza, mechanika, zespawać sobie taką "tacę" montowaną na środku ławki w łodzi, a na tej tacy wspawaj prowadnice/szyny od fotela samochodowego i wstaw w nie fotel samochodowy. Widziałem już kilka razy taki patent, a do oparcia miał gość zamontowany duży parasol. [2011-09-18 21:59]

roman76

Postaraj się u jakiegoś ślusarza, mechanika, zespawać sobie taką "tacę" montowaną na środku ławki w łodzi, a na tej tacy wspawaj prowadnice/szyny od fotela samochodowego i wstaw w nie fotel samochodowy. Widziałem już kilka razy taki patent, a do oparcia miał gość zamontowany duży parasol.



ej kolego jaja se teraz robisz,z fotelem samochodowym na krype?choć tak naprawdę nic mnie nie zdziwi
[2011-09-18 22:01]

Nie, nie robię sobie jaj. Miał gość fotel z malucha i dość fajnie to sobie wykombinował. Siedział 10 cm wyżej niż na gołej ławce. [2011-09-18 22:05]

Banita

Jeśli masz płaską podłogę w kokpicie na swojej łódce i łódka jest z podwójnym dnem z zamocowaniem fotela niema większego problemu, ale można też postawić fotel obrotowy np. od komputera lub inny fotel biurowy. Gorzej, kiedy łódka jest pojedyncza i na dodatek dno jest nierówne, wtedy trzeba w laminować lub przykleić jakąś podstawę, do której można przekręcić fotel.

[2012-01-18 21:54]

Samotnik

 Różne  / dzieła/ widziałem i nie sposób ich tu opisywać . Dobry pomysł jest wszystkiego wart  ale jedna zasada to  środek ciężkości na łodzi powinien w miare możliwości  być nisko . To ze względów bezpieczeństwa .  I tu wiem co mówię z doświadczenia .    Pozdrawiam . [2012-01-18 22:09]

Banita

Dobra łódka wędkarska ma siedzenie (ławki) na wysokości około 40 – 45 cm i mniej więcej taką wysokość mają też fotele obrotowe, no chyba żeby ktoś chciał zamocować fotel obrotowy na takiej wysokości w kajaku.  

[2012-01-18 22:23]

tymbarkk

Witam co myslicie na temat takiego fotela do łodzi wędkarskiej , jest możliwość zamontowania podstawy obroowej
[2018-02-28 21:39]

krasnopiorka

Witam! Oczywiście jest możliowość zamontowania tego siedziska na łódce.Osobiście zamontowałem popdobne w minionym sezonie letnim. Na Allegro możesz zakupić podstawę obrotową, do niej przykręcasz 2 listwy drewniane a do listew siedzisko.Całość montujesz za pomocą śrub do ławki w łodzi.W moim przypadku ból pleców mam od tego momentu z głowy.
[2018-03-01 21:35]