Wypełniacze do zanęty

/ 8 odpowiedzi
Witam kolegów, chciałbym poradzić się Was odnośnie jakich używać wypełniaczy do zanęt. 1. Pierwsza sprawa to wypełniacz do zanęty na łowisko o ciemnym i mulistym dnie, jakiego wypełniacza używać żeby zanęta wraz z wypełniaczem nie zapadała się w muł?2. Druga sprawa to wypełniacz do zanęty na żwirownie o piaszczystym dnie i czystej wodzie, pewnie wielu z Was odpowie że glina wędkarska rozpraszająca ale chciałbym jakąś tańszą alternatywę.
Zielan


1. ziemia torfowa2. glina X
X- rodzaj wg własnych upodobań, warunków panujących na łowisku itd.

 A żeby było taniej to wykopać sobie samemu. (2014/06/04 17:51)

maro123


na muliste dno dobre są mielone skorupki słonecznika dyni itp, ich drobinki będą z czasem wypływać z cząstkami zanęty do góry i wabić. (2014/06/04 19:18)

Jędrula


X - używam tylko ziemi z okolic łowiska .

(2014/06/04 19:24)

czaro93


Wielkie dzięki za odpowiedzi są jak najbardziej pomocne :)
P.S. Rogeros, czy glina którą sam sobie wykopie nie sklei za bardzo zanęty jak na łowisko bez uciągu? Nigdy tego nie praktykowałem gliny, więc byłbym wdzięczny za uświadomienie mi. (2014/06/04 20:02)

patryk-kociemba


że tak wtrącę swoje dwa słowa, gdy nie wiesz jak będzie kleić glina zrób prosty test,
z przetartej gliny i zanęty, zrób kulkę wrzuć do wody w misce lub słoiku i zobacz jak długo będzie się obsypywać. To najlepszy sposób by sprawdzić glinę i jej właściwości.
pozdrawiam (2014/06/04 20:11)

Jędrula


że tak wtrącę swoje dwa słowa, gdy nie wiesz jak będzie kleić glina zrób prosty test,
z przetartej gliny i zanęty, zrób kulkę wrzuć do wody w misce lub słoiku i zobacz jak długo będzie się obsypywać. To najlepszy sposób by sprawdzić glinę i jej właściwości.
pozdrawiam

 

 

Prawda ...

(2014/06/04 20:25)

u?ytkownik102837


kiedyś czytałem na naszym forum ciekawy artykuł o wydobywaniu własnej gliny. Było tam wszystko opisane skąd brać, jaką itp. Jak znajdę ten artykuł to wyśle ci link na priv.

Pozdrawiam Boczny trok (2014/06/04 20:32)

patryk-kociemba


http://www.wedkuje.pl/wedkarstwo,glina-w-wlasnym-zakresie-fakty-i-mity,71581

Wpis kolegi Rogerosa (2014/06/04 20:40)