Zaloguj się do konta

Wypadek w czasie zawodów wędkarskich

utworzono: 2011/09/08 12:09

Dojazd do miejsca zawodów wędkarskich, trwanie zawodów i powrót do domu z zawodów. W tym czasie zdarza mi się hipotetycznie nieszczęśliwy wypadek.

Pytanie 1: Kto za nieszczęśliwy wypadek odpowiada odszkodowawczo?

Pytanie 2: Kto i w jaki sposób ubezpiecza zawodników zawodów wędkarskich typowych, organizowanych przez zarząd Koła?

Pytanie 3: W sytuacji, gdy nasz zawodnik ulegnie wypadkowi, kto wypłaci stosowne odszkodowanie temu zawodnikowi (mowa nadal o zawodach Koła PZW)?

[2011-09-08 12:09]

jac123

to moze zastanowmy sie kto by byl winny podczas wypadku przy partii szachow
1. Czy podczas podrozy do warzywniaka po prowiant na turniej jest rownierz odpowiedzialny organizator zawodow?
2.Czy jesli jeden gracz wsadzi drogiemu pionek w oko to czy organizator musi mu wyplacic odszkodowanie?
[2011-09-08 13:12]

Zibi60

Z grubsza to wygląda podobnie, jak w poprzednich latach (przykład) - http://www.pzwgdyniaport.pl/content/view/144/50/
 
[2011-09-08 14:51]

slawomir66

Witam. Zachęcam do przeczytania mojego komentarza do artykułu pt. "Ubezpieczenie Społecznego Strażnika Rybackiego", który znajduje się na stronie głównej. Przedstawiłem tam cytując w jaki sposób ubezpiecza nas okręg piotrkowski. Pozdrawiam.
[2011-09-08 19:23]

Serdecznie dziękuję Wam Koledzy.

Jeszcze jedno pytanie: czy zarząd (Okręgu?) ubezpiecza wędkarzy obligatoryjnie, czy może jest to sprawa dobrowolna?

Pytanie zasadne, bo każdy Okręg może inaczej podchodzić do tej sprawy (ubezpieczenia swoich wędkarzy/członków związku).

Inaczej też MOŻE być ubezpieczony Strażnik Rybacki Sławomirze…

Od 1971 roku należę do PZW i strasznie mi wstyd, że tego akurat tematu nie znam.

[2011-09-08 21:10]

Zibi60

Wszyscy wędkarze są ubezpieczeni obligatoryjnie. Zarządy Okręgów negocjowały i podpisywały umowy z wybranym przez siebie ubezpieczycielem. Dlatego warunki w poszczególnych okręgach mogą się różnić.
[2011-09-09 06:15]

Dziękuję Zbyszku. O to mi chodziło. Pozdrawiam. [2011-09-09 08:19]