Wyniki Wędkarzy z Toruńskiego

/ 1214 odpowiedzi / 187 zdjęć

Ten wątek został zablokowany - nie możesz odpowiadać na posty

koles


Do kolegi Koles. Mam pytanie od nośnie zestawu na sandacza jaki stosuje (chyba że te wszystkie sztuki prezentowane to na spinning) ponieważ ostatnio też bardzo lubię wieczorne zasiadki na mętnookiego i mam problem z wyczepianiem sandaczy ponieważ praktycznie każdy jak już go wyholuję to ma kotwiczkę podwójną (na takie łowię) wbitą aż głęboko w przełyku i nie idzie ich wypiąć  - tak żeby ryba przeżyła. Dziś wyszukałem specjalne haki WORM 36 na sandacza muszę je przetestować. A ostatnio często się łowią sztuki poniżej wymiaru i je wypuszczam choć wymiarowe też w większości lądują w Wisełce z powrotem i jak tak się zapnie to tylko jedyne wyjście to odciąć przypon i zostawić hak w rybie (gdzieś ostatnio czytałem że lepiej tak zrobić a hak po jakimś czasie i tak skoroduje od soków trawiennych ryby - były nawet zdjęcia haka wyjętego z sandałka) - sandacz to delikatna ryba pomimo drapieżnego trybu życia. Proszę o jakieś sugestie i porady.


Ja niczego nowego Ci nie poradze, łowie tylko na pojedyncze haki, a to że czasem ryba połknie głeboko , no cóż tego nie da się wyeliminować, nie zawsze zatnie sie w tempo, jesli ryby wypuszczasz i zależy Ci na ich kondycji to może używaj haków bez zadziora , albo zadziory dociskaj do grota. tyle ,że jak wiesz tego typu haczyki nie wybaczają zbytnio błedów podczas holu ale tragedii tez nie ma,  przy poprawnym holu są też pewne. (2012/07/14 16:31)

u?ytkownik32263


Jeszcze raz sorry,ale zdjęcia nie weszły

Obrób je w Paint'cie. Klikasz zdjęcie , otwórz za pomocą, wybierasz Paint. Po otwarciu zdjęcia klikasz Obraz potem Zmień rozmiar/pochylenie i zmniejszasz. Na początek powiedzmy wpisujesz zamiast 100% tylko 25%, jeśli zdjęcie waży powyżej 500-600 kb. Potem zapisz i sprawdzasz jaka jest waga zdjęcia, jak za dużo to jeszcze ciut zmniejszasz. Aż do uzyskania 100kb bo tylko takie można tu na wedkuje.pl wstawić. Ach bym zapomniał: po zapisaniu zdjęcia zamknij folder z nim bo czasem nie komp nie pokaże ile faktycznie zdjęcie waży po zmniejszeniu. Przynajmniej ja tak miałem.

Wracając do rybek wczorajsza noc niezbyt udana. Jakieś sumiki, branka delikatne jak cholera. Jedynie na pocieszenie trafił się węgorek równiusio 60 cm. Nieduży ale zawsze cieszy.

Mariusz mam pytanko: czy ten Wasz wegorek na zdjęciu walnął na gumę? Bo jakbym widział że z pyska wystaje główka jigowa. Zresztą to kumpel Adaś Tevesz mi zwrócił uwagę na to. Bo kurde spinningowy węgor to była by wielka atrakcja i rzadkość. Pozdrawiam Wszystkich Kolegów Krzyżaków;) (2012/07/14 23:18)

Tevesz


Dzisiejszy wypadzik na rapki. Trafione dwie rybki z dalekiego warkocza. Dobrze bo już myślałem że jest coś nie tak.Co prawda nic wielkiego ale zawsze cieszy.

Rybki odhaczone w wodzie aby zaoszczędzić niepotrzebnego  stresu.

Zauważyłem dziś na wysokości szyjki dwie łódki macające mętnookie, czyżby coś się rusza?
Jak tam u was panowie? (2012/07/15 17:22)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

koles


 TOMKU wegorek na robaczki, tradycyjnie zdjęcie nie zbyt czytelne dlatego mylące. pozdrawiam (2012/07/15 21:37)

pavlosso


Co do sandaczy to dosyć ładnie latały w piątek, mi sie osobiście nie udało ale kumpel wyciągnął jednego 54cm, więcej co prawda lataliśmy po krzaczorach niż wędkowaliśmy, spacer lewym brzegiem od mostu kolejowego w górę rzeki, haszcze niesamowite, szczególnie w nocy ciekawie się przemieszcza:)), no i widok obciętej głowy od suma, który nie mógł mieć więcej jak 40cm tylko mnie wk..... i widze że tamten odcinek nie bardzo pilnowany i robią co chcą (2012/07/16 10:10)

berger7


Suma a raczej sumka szkoda.

Ponawiam pytanie jak jest u nas z wymiarem i okresem ochronnym jeżeli chodzi o sumy?

(2012/07/16 10:27)

pavlosso


od1 listopada do 30 czerwca* w rzece Odrze od ujścia rzeki Warty do granicy z wodami morskimi od 1 marca do 31 maja. Wymiar to 70cm

(2012/07/16 11:38)

u?ytkownik32263


, no i widok obciętej głowy od suma, który nie mógł mieć więcej jak 40cm tylko mnie wk..... i widze że tamten odcinek nie bardzo pilnowany i robią co chcą

Kolego Pavlosso jedynym miejscem gdzie ludzie boją się kłusować jest bulwar. Za dużo ludzi oraz Straży Miejskiej i Policji się tam kręci. A wszędzie indziej... Hulaj dusza, piekła nie ma:( Choć muszę uczciwie przyznać iż w Toruniu i okolicach jest tylko drobne kłusownictwo. Nie ma prądziarzy, czy siatkarzy. Są jedynie mięsiarze. Więc nie jest tak źle. Na szczęście. (2012/07/16 17:11)

maciej5252


Wybiera się ktoś jutro na port ?? (2012/07/16 20:47)

przemx


Ja jutro z chęcią wybiorę się na jeziorko. Co polecacie Dzikowo czy Józefowo?  Na spławik (2012/07/16 22:06)

u?ytkownik32263


Ja jutro z chęcią wybiorę się na jeziorko. Co polecacie Dzikowo czy Józefowo?  Na spławik

Na spławik już lepiej jechać na Kamionki. Tam przynajmniej gryzą wzdręgi i płocie a i lin się może trafić. Dzikowo: tylko drobnica, zresztą trudne łowisko bo ma cholernie zarośnięte dno glonami nitkowatymi. Na Józefowie z kolei nie wiem czy już ryba się odrodziła po przydusze z dwóch lat temu. Ale jak nie będziesz próbować to na bank nic nie złapiesz;) Ja w każdym razie na rybki uderzam prawdopodobnie w środę, na suma, nie sumka. Oczywiście jak kij tylko przyjedzie bo inaczej nie ma sensu iść z fedderem i 25 cm karasiem jako przynętą:) A co będzie to zobaczymy. Żeby nie zapeszyć napiszę że będzie lipa:))) Połamania Koledzy! (2012/07/16 22:27)

przemx


no kamionki trochę za daleko jak dla mnie bo jestem od strony lipna (2012/07/16 22:56)

koles


Witajcie korzystając z okazji mam do zaproponowania dwie karpiówki ABU Garcia ENTICER PRO CARP dlugość 3.90 ciężar rzutowy 3.00lb wędki są nowe nie byly ani razu na wodzie. Są prezentem od Żony która podsłuchała że przydałyby mi się federki a kupila karpiówki;-) ktorych to nie można juz zwrócić a które w ogóle nie są mi przydatne. jest na nie gwarancja oczywiście. jesli ktoś byłby zainteresowany kupnem kompletu to mógłbym go oddac za dwie i pół stówy lub pojedynczo oczywiście też. Moge tez  chętnie zamienić na federka-ki. pozdro (2012/07/17 14:29)

koles


A z dzisiejszej nocki... (2012/07/17 14:31)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

koles


30cm płoć i ładnych krąpi bez liku wśród tych krąpi były 4 krąpiska , że tak powiem ;-) (2012/07/17 14:36)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

przemoo90


planuję wybrać się na rybki. Co polecacie w obrębie 30 km gdzie można złapać białej ryby ale nie drobnicy. Ładnego leszcza np. Zastanawiam się nad Grodnem, Archidiakonką, Mirakowem... co radzicie? (2012/07/17 18:20)

pavlosso


Na grodnie można trzepnąć coś w miare ale musisz mieć szczęście żeby zająć dobre miejsce, byłem w zeszłą niedzielę to ludki nawet z namiotami porozbijani i tylko wszaż do wyboru:))) ale spróbij może się uda, w tygodniu jakbyś pojechał to powinno być luźniej (2012/07/18 08:07)

pavlosso


A z dzisiejszej nocki...


Aż się zaczerwienił ze wstydu że go złapałeś, gratki (2012/07/18 08:09)

dzosz888


A jak ze szczupakiem na Wiśle? U mnie strasznie słabo i nie szłyszałem, żeby ktoś wogóle połapał. (2012/07/18 12:44)

u?ytkownik32263


A z dzisiejszej nocki...


Aż się zaczerwienił ze wstydu że go złapałeś, gratki

Też byś się Pawle zaczerwienił gdyby taki Mariusz zrobił Ci fotkę i wstawił na forum gdzie będzie ją oglądać kupa ludzi;) Pozdro chłopaki! (2012/07/18 13:07)

przemoo90


pavlosso a od ktorej strony najlepiej do Grodna? Od Zalesia na Kiełbasin i wjechać w ten las od strony wschodniej jeziora? (2012/07/18 15:13)

koles


dzięki;-) no czerwoniutki, śliczny jest, leszcz choć określany pospolitym to dla mnie ryba nr.1 Pozdro (2012/07/18 15:19)

toma7802


Witam kolegów krzyżaków.Miałem 2tygodnie urlopu odbyłem 6 wypraw na nockę,z tego 3razy port drzewny z wynikiem 4leszczyki ok kilograma a dwie nocki bez brania i 3 nocki na wiśle też bez szału.Mały krąp brał non-stop z gruntu.Efekt końcowy z trzech nocek na wiśle to 7 krąpi po 20 cm maleństwa nie liczyłem,na rosówkę,rybkę,fileta zero brań.Kicha totalna w tym roku bynajmiej u mnie.Pozdrawiam (2012/07/18 15:56)

jamal1981


witam wszystkich a może ktoś był nie dawno  na jeziorku Owieczkowo , Grodno lub Słupno i czy coś sie tam dzieje jestem z mazowieckiego ale czesto bywam w waszych stronach i też tam wedkuję . Wybieram sie tam własnie może w niedzielę i myslę tam wyskoczyć .

Dzięki za odp i pozdrawiam wszystkich (2012/07/18 18:41)