Wyniki łowienia bocznym trokiem

/ 5 odpowiedzi
Cześć,

Byłem dziś na spinningu. Okonków było pełno a tylko 3 na wahadło obrotówkę i kopytko. Próbowałem łowić po raz pierwszy na boczny trok i nic. potrójny krętlik ciężarek połowa długości przyponu do haka zmieniałem kolory twisterów i nic. Możecie coś poradzić?
grisza-78


Wytłumacz co znaczy "okonków było pełno". Ja też łowię na troka, wiem na czym rzecz polega i powiem ci od siebie, że kilka dni temu byłem nad wodą za spinningiem i złowiłem 3 okonie, które mocno pryskały mleczem. Wniosek jest tylko jeden - okoń nie jest jeszcze wytarty! Pewnie to wina mega długiej zimy, więc jeśli chodzi o mnie, to dam sobie spokój z okoniem przez dobry tydzień, lub dwa. Pewności nie mam, ale myślę, że powinieneś trochę poczekać, aż okoń zakończy gody. Na pewno będzie lepiej, czego serdecznie ci życzę. Pozdro! (2013/05/04 00:18)

skajpek


Dzisiaj byłem z kolegą na pobliskim stawie . To ani okoń ani szczupak . Nic ;( (2013/05/04 22:10)

skajpek


A co do bocznego troka próbowałem tej metody ale mi nie podpasowała wole tradycyjnie zyłka krętlik i zazwyczaj obrotówka ;) (2013/05/04 22:17)

Cooper


Witam,
boczny trok to skuteczna metoda jesienią, nie mówię, że nie można próbować w inne pory roku, niemniej z doświadczenia wiem, że najskuteczniej łowi się tą metodą jak woda zrobi się chłodniejsza. Okonie grupują się w stada i jak trafisz jednego to najprawdopodobniej będzie ich tam więcej.
Jeżeli chodzi o wiosenne garbusy to skuteczniejsze będę małe obrotówki, woblerki, twisterki zaczepione bez stalki, bezpośrednio do agrafki z krętlikiem lub do samej żyłki.
Pozdrawiam Artur (2013/05/06 19:48)