Wymiary ochronne ryb w różnych Okręgach PZW.

/ 31 odpowiedzi
nosqsh


Jak ktoś jest mięsiarzem to dla niego wymiar nie ma znaczenia jak będzie chciał to i tak weźmie. Według mnie zabijanie niektórych gatunków ryb to głupota, a wymiary ochronne i tak są za niskie (2011/09/27 15:06)

u?ytkownik87604


Jopek1971, pozdrów szamana, jak go zobaczysz ;) (2011/09/27 15:07)

JOPEK1971


Pozdrowię na pewno  ;-))) (2011/09/27 15:15)

u?ytkownik32263


Akademickie miasto,mądrzy ludzie,czesto bywałem u was na wagarach na Szerokiej,byc może będę u was łowił,bo mój okręg jest nie reformowalny. 

Czyżby o moim okręgu Kolega pisze;)
Poza tymi reformami udało nam się wyrzucić stary komunistyczny zarząd z Torunia i dzięki temu zmniejszono zarybienia świniami-karpiami prawie do zera i postawiono na gatunki rodzime. Zresztą restytucja szczupaka i sandacza na Wiśle jest tego najlepszym przykładem i to na całą kówPolskę. Same liczby o tym świadczą: po kilka MILIONÓW NARYBKU CO ROKU tych dwóch gatunków. Tylko te opłaty... trzy i pół stówy bez możliwości wyboru na co chce się łowić. Trzeba wykupić cały pakiet: łódka, spin i wody górskie. Trochę to wkurzające. (2011/09/27 15:29)

ryszard10


widzę,że jesteś człowiekiem wielkiej wiary w uczciwość  ludzi,którzy odpowiedzialni są w naszym kraju za stan wód (rzek) oraz "rybostan".Znasz taki PGRyb,który nie "łoi" wędkarzy na każdym kroku,aby tylko wyciągnąć tych parę złotych za "zezwolenie" na łowienie w "swoich" wodach (przgnę zaznaczyć,że piszę tu o WĘDKARZACH,bo rybacy mnie nie interesują).W tym roku pobrano ode mnie opłatę za wędkowanie w jeziorze Bogdany,co za beszczelność,zarośnięte i znikające jezioro z powierzchi ziemi a "miejscowi" śmiali się ze mnie bo wiedzieli,że tego nie zarybiali od lat.Nie chcę już pisać o kolejnym jez.Umląg (inny PGRyb),za który też pobierają opłaty,hi hi ,tylko za co!?

Pamiętaj kolego,że wymiary ochronne,jak też okresy ochronne są to decyzje podejmowane "zza biurka" a nikt (NIKT) nie ogląda i  nie analizuje rejestrów,które karze się nam prowadzić i oddawać przy kolejnej opłacie.

Bo tak naprawdę to wymiar ochronny powinien obowiązywać na każdej wodzie INNY,bo uzależnione jest to od bardzo,bardzo wielu czynników.

Możnaby było jeszcze długo pisać bo temat ten to -płynąca woda ale i tak nikt nie wysłucha

 

łam kija

Ryszard

(2011/09/28 22:31)

juziwa58


masz racje kolego ja mieszkam w gorkach malych,to je gmina BRENNA woj slaskie i mieszkam nad sama rzeka breńca to sa wody gorskie lowienie tylko na muche,ale od paru lat zostala wykupiona przez prywaciaza i wprowadzil tak regulamin ze glowa boli,wymiar ochronny pstraga zgadzam sie ,okres lowienia ok ,ale ceny wykupinia na lowienie szok skant on to wziol niewiem ,chyba ustala sam kiedys muszkazy bylo duzo teraz na palcach policzyc ,bo kogo stadzi na 60zl tygodniowka,ja bo mam wykupiony zapore w goczlkowicach i roczne kosztuje 120zl tam w tych siedzibach powinni siedziec prawdziwi wentkarze ktuezi sie znaja i sa w temacie a ni pulglowki,co niemaja zielonego pojecia o rybach,pokarzesz mu klenia a on mowi zeto pstrag no czyste jaja mijalem osobiscie taki przipadek ,,,pozdrawiam ,,,,,, (2012/02/26 11:38)