Zaloguj się do konta

Wymiar ochronny pstrąga

utworzono: 2014/01/19 07:44
bdudek2111

czy u was tez podniesli wymiar ochronny pstraga do 33 cm? tak jak to jest w okregu nowosadeckim? [2014-01-19 07:44]

khakiprichi

czy u was tez podniesli wymiar ochronny pstraga do 33 cm? tak jak to jest w okregu nowosadeckim?



szkoda że do 40 nie podnieśli chociaż.
[2014-01-19 08:35]

Racja też jestem za podniesieniem wymiaru, 40cm to byłoby to. U nas czyli w Zach-Pom wymiar ochronny kropka 35cm.
[2014-01-19 09:01]

grisza-78

W moim okręgu ( Bydgoszcz ) już dawno podniesiono wymiar pstrąga do 35 cm. Limit to 2 sztuki na dobę. Co do wymiaru, może być, ale gdyby było 40 cm, też by było ok, natomiast limit łączny 2 sztuki z lipieniem mógłby być zmniejszony do jednej sztuki na dobę. To by jeszcze bardziej pomogło chronić te piękne ryby.
[2014-01-19 09:54]

kamil11269

U mnie jest nadal do 30 cm.
[2014-01-19 11:37]

sy28

Witam fajnie że niektóre okręgi zwiększają wymiary teraz tylko i tak wszystko w rękach łowiących, jedni wypuszczą każdą rybę a inni zabiorą każdą niezależnie od wymiaru.
[2014-01-19 12:12]

kaban

Wydaje mi się ,że 35 cm byłoby w sam raz i jedna sztuka na dobę dla tych którzy chcą przekąsić. Dla mnie nieporozumieniem jest różnica w okresie ochronnym co do wód południowo-wschodniej Polski. Biorąc pod uwagę anomalie klimatyczne z kilku ostatnich lat nie widzę różnicy w temperaturach co do właściwego tarła na terenie całego kraju. Unikałbym brodzenia w małych rzeczkach aby nie niszczyć gniazd tarłowych (i płoszenia tych ryb na które polujemy). [2014-01-19 13:59]

salmo 01

Ja również jestem za ochroną pstrąga ale podnoszenie wymiaru i obniżaniu limitów nie może być jedynym lekarstwem na ochronę pamiętam czasy gdy limit wynosił 5sztuk teraz 3sztuki co potem 1sztuka dziennie może 1 na tydzień.PZW potrafi chronić tylko w jeden sposób a ZARYBIENIA zwalczanie kłusownictwa ochrona czystości wód.Od dwóch lat proszę o sprawdzenie rury wychodzącej z prywatnej garbarni w miejscowości Kępice na rzece Wieprza i co usłyszałem z okręgu Słupsk "znany jest nam ten problem" i na tym koniec.Co powiecie o wymiarze i okresie ochronnym szczupaka na rzekach pstrąga i lipienia.  [2014-01-22 18:48]

DelTor0

Ja również jestem za ochroną pstrąga ale podnoszenie wymiaru i obniżaniu limitów nie może być jedynym lekarstwem na ochronę pamiętam czasy gdy limit wynosił 5sztuk teraz 3sztuki co potem 1sztuka dziennie może 1 na tydzień.PZW potrafi chronić tylko w jeden sposób a ZARYBIENIA zwalczanie kłusownictwa ochrona czystości wód.Od dwóch lat proszę o sprawdzenie rury wychodzącej z prywatnej garbarni w miejscowości Kępice na rzece Wieprza i co usłyszałem z okręgu Słupsk "znany jest nam ten problem" i na tym koniec.Co powiecie o wymiarze i okresie ochronnym szczupaka na rzekach pstrąga i lipienia. 


Zle zabierasz sie do tematu, nie idzie sie z takim problemem do nierobow z PZW, tylko np do jakiejs gazety :) Chlopaki ze Swietokrzyskiego Przewodnika Wedkarskiego tak robia i efekty odrazu lepsze :) Jeszcze podkresl ze interweniowales w PZW wielokrotnie, bez odzewu z ich strony.

[2014-01-22 19:09]

Przez dwa lata można było się pokusić o inną drogę interwencji skoro nic nie daje monitowanie w ZO PZW, jest wiele możliwości bardziej skutecznego działania. Media to znakomity pomysł.
[2014-01-22 19:43]

SZUWARdragon2

Szczupak na wodach gorskich to jak sum w bajorku. [2014-01-22 21:17]

grisza-78

Macie rację z tym, że okręgi PZW mają w d********ie nas - wędkarzy. Sam, kiedy byłem strażnikiem załatwiłem sprawę zanieczyszczeń w rzece z lokalną gazetą. Trochę pomogło.


To link od mojej roboty ;)

http://www.archiwum.tygodnik.pl/?o=art&n=4679
[2014-01-22 23:26]