Zaloguj się do konta

Wymiar ochronny okonia 18 cm Okręg Gdański PZW

utworzono: 2012/01/03 18:36

Przeglądając dzisiaj stronę internetową PZW mojego miasta natrafiłem na taką informację:

” Zarząd Okręgu Gdańsk wprowadził wymiar ochronny okonia 18 cm, ponadto ustalił okres ochronny od 01 marca do 30 kwietnia.”

Więc postanowiłem podzielić się z wami tą nowiną abyście nie mieli przykrej niespodzianki.

Pozdrawiam. [2012-01-03 18:36]

89krzysztof

Czyli do kwietnia już w ogóle nie ma co łowić na spinning.  [2012-01-03 18:52]

krzysztof2520

chrońmy okonie taki wymiar i okres powinien byc wszędzie:)
[2012-01-03 19:08]

Roxola

Przeczyce w Okręgu Katowickim wymiar ochronny okonia 20cm
[2012-01-03 19:12]

szogun1

Ale macie super. Ciekawe czy u mnie tez podniosa z tych pietnastu centymetrow. Wspaniale by bylo jakby bylo 20.A tak pozatym jak wogole mozna zabrac okonka ponizej 20 cm.Chronmy okonie bo w moich stronach taki 30+ to nielada wyczyn:( [2012-01-03 19:28]

darko1

U mnie jest od 18 cm ale niestety nie ma okresu ochronnego. W Wiśle jest go bardzo mało a jak chodziłem na boczny trok to na 10 złowionych ryb to tylko jedna to okoń :( Moim zdaniem jest go już bardzo mało i trzeba natychmiast coś robić żeby nie był to tylko przyłów...
[2012-01-03 20:04]

Sniper64

Cześć:)
Wymiarami i okresami ochronnymi powinno się objąć nie tylko ,,Okonie" są różne akweny wodne gdzie różne gatunki pomału zanikają, a w nie których jest ich za dużo!Powinno rozsądnie się podejść do tematu i z głową,poważnie zweryfikować nasze gatunki...!Bo jak znikną to ciężko będzie je przywrócić:)
[2012-01-03 20:10]

baloonstyle

Przeglądając dzisiaj stronę internetową PZW mojego miasta natrafiłem na taką informację:

” Zarząd Okręgu Gdańsk wprowadził wymiar ochronny okonia 18 cm, ponadto ustalił okres ochronny od 01 marca do 30 kwietnia.”

Więc postanowiłem podzielić się z wami tą nowiną abyście nie mieli przykrej niespodzianki.

Pozdrawiam.

Zerkaj po blogach tam szybciej pojawiają się takie informacje :))
Chyba wczoraj dodałem ten dokument oraz jeszcze kilka innych ciekawych informacji z PZW Gdańsk :))

Pozdrawiam :)0

[2012-01-03 20:22]

darko1

Zgadzam się jak najbardziej tylko to decyzja PZW a nam zostaje apelowanie. Parametry jakie może biorą pod uwagę to "rejestr połowy ryb" który przez rzadkie kontrole SSR i PSR, są przez wędkarzy wypełniane sporadycznie i nieprawdziwie. Niestety ale z tego co mi sie wydaje ten gatunek w wielu wodach jest już zagrożony wymarciem.
[2012-01-03 20:22]

89krzysztof

U mnie okoni jest tyle, że nie rozumiem skąd ten wymiar ochronny...  [2012-01-03 20:27]

stubek

U mnie okoni jest tyle, że nie rozumiem skąd ten wymiar ochronny... 

Sugerujesz, że jesli jest go za duzo to nie powinien miec wymiaru ochronnego i okresu ochronnego?? Czy takie zdanie wypowiada wedkarz?? Kolego mięsko mozna nabyć w masarni...

[2012-01-03 20:35]

89krzysztof

Kolego, okoni z nad wody nie zabieram. W masarni mogę kupić świnię. 
Wymiar ochronny okoniowi wprowadzono w celu powiększenia jego populacji, bo w niektórych miejscach o niego jest trudno. Tam gdzie jest go sporo, tam nie widzę sensu nakładania wymiarów ochronnych.  [2012-01-03 20:40]

szogun1

Kolego Krzysku jeszcze mozesz narzekac ze bedzie go malo. U mnie bylo duzo niestety jak wszyscy sie dowiedzieli ze okonie biora to wylapali wieksze.A zwrocmy uwage ze pasiaki bardzo wolno rosna. Musimy wypelniac rejestry moze cos to pomoze na wyliczenie statystyk o zarybianiu.Wiem ze zdania sa podzielone ale to nic trudnego wypisac rejestr nie? [2012-01-03 20:55]

mopsik

ja okoni wogóle nie zabieram...dosć że są ładne,szczególnie teraz..i to te morskie wpływające na zimowiska...to i przez to że jak mam je obierać to mnie szlag by trafił.od marca do końca kwietnia.jak bedzie taka zima jak w tym roku to w styczniu można pochodzić za okonkiem..ale oszczędzajmy je bo co nam się wytrze w kwietniu?a kiedyś to był chwast rybi...kilka lat i taka degradacja :(( [2012-01-03 21:16]

ripper

czytam tak te wasze komentarze i czytam i opowiem wam krótką historię o jeziorze nad którym łowię od 7lat i okoniach . Otóż tak lata wcześniej łowiono multum okoni o każdej porze roku brały prawie na każdą sztuczną jak i naturalną przynętę zabierano je w dużych ilościach a nawet gardzono nimi przez niektórych uważano je za chwasty i nawet zabijano po złowieniu . wtedy nie było jeszcze chociaż by wymiaru , upłynęło parę lat wprowadzono wymiar dla okonia 15 cm ale z przykrością muszę przyznać ze to już za późno gdyż ta populacja tego o to gatunku zmalała przybliżę wam to w skali jak było ok 7lat temu 90:% tego gatunku w zbiorniku tak teraz jest go zaledwie ok 20 % to jest naprawdę bardzo mało teraz widać jaką czas i człowiek wyrządziwszy szkodę dla przyrody . odgrywają się zawody co roku i jest naprawdę problem ze złowieniem nawet tego 15cm okonia , ręce opadają . Złowiłem w tym roku tylko 2 sztuki po 28cm to naprawdę rzadki widok oczywiście od razu wróciły do wody  . dlatego jestem za wprowadzeniem zarówno Okresu ochronnego limitu połowu jak i podniesieniem do 20cm. to jeden z nich  [2012-01-03 22:17]

sumik1974

czytam tak te wasze komentarze i czytam i opowiem wam krótką historię o jeziorze nad którym łowię od 7lat i okoniach . Otóż tak lata wcześniej łowiono multum okoni o każdej porze roku brały prawie na każdą sztuczną jak i naturalną przynętę zabierano je w dużych ilościach a nawet gardzono nimi przez niektórych uważano je za chwasty i nawet zabijano po złowieniu . wtedy nie było jeszcze chociaż by wymiaru , upłynęło parę lat wprowadzono wymiar dla okonia 15 cm ale z przykrością muszę przyznać ze to już za późno gdyż ta populacja tego o to gatunku zmalała przybliżę wam to w skali jak było ok 7lat temu 90:% tego gatunku w zbiorniku tak teraz jest go zaledwie ok 20 % to jest naprawdę bardzo mało teraz widać jaką czas i człowiek wyrządziwszy szkodę dla przyrody . odgrywają się zawody co roku i jest naprawdę problem ze złowieniem nawet tego 15cm okonia , ręce opadają . Złowiłem w tym roku tylko 2 sztuki po 28cm to naprawdę rzadki widok oczywiście od razu wróciły do wody  . dlatego jestem za wprowadzeniem zarówno Okresu ochronnego limitu połowu jak i podniesieniem do 20cm. to jeden z nich 

Zgadzam się z kolegą.Populacja okonia w okręgu Kaliskim(zbiornik Szałe) była ogromna jeszcze 6 lat temu a teraz jest wielki problem złapać ponad 20cm.
Okresy ochronne powinny być dla każdej ryby,nawet płoci której na Szałe było sporo i to konkretnych sztuk,a teraz wycierają się rybki po 15cm które ja osobiście stosuję na sandacza.
Leszcza też jest mało,a u nas nawet nie ma limitu ilościowego.
[2012-01-03 22:46]

ripper

sumik to tak ci powiem sympatyczny kolego że napisałem o okoniach bo to główny problem a np płoć czy leszcze to też dobre przypomnienie bo taki sam chyba jest u ciebie problem jak i u mnie . Ja parę znam łowisk ale na tym to akurat połowę życia spędziłem i żaden ichtiolog czy inny fachura z PZW nie zna go tak dobrze jak ja , po prostu jest gorzej z roku na rok co najciekawsze to NAWET kormorany się już wyniosły a to już chyba naprawdę zły znak . [2012-01-03 23:25]

sumik1974

Wcale się ripper nie dziwię kormoranom bo jak by mi żona zamknęła lodówkę na kłódkę to też bym się wyniósł.
[2012-01-03 23:42]

Julas

Koledzy, na naszym łowisku na Zalewie Nowomiejskim wprowadziliśmy od 2012 roku wymiar ochronny okonia do 22 cm oraz jego limit dzienny do 8 szt. (www.pzwnowemiasto.win.pl)
Ruch dosyć szybki, bo w ogóle na takich łowiskach ochronnych trzeba się orientować, co dzieje się z rybostanem. Pozdrawiam!
[2012-01-04 08:28]

szogun1

czytam tak te wasze komentarze i czytam i opowiem wam krótką historię o jeziorze nad którym łowię od 7lat i okoniach . Otóż tak lata wcześniej łowiono multum okoni o każdej porze roku brały prawie na każdą sztuczną jak i naturalną przynętę zabierano je w dużych ilościach a nawet gardzono nimi przez niektórych uważano je za chwasty i nawet zabijano po złowieniu . wtedy nie było jeszcze chociaż by wymiaru , upłynęło parę lat wprowadzono wymiar dla okonia 15 cm ale z przykrością muszę przyznać ze to już za późno gdyż ta populacja tego o to gatunku zmalała przybliżę wam to w skali jak było ok 7lat temu 90:% tego gatunku w zbiorniku tak teraz jest go zaledwie ok 20 % to jest naprawdę bardzo mało teraz widać jaką czas i człowiek wyrządziwszy szkodę dla przyrody . odgrywają się zawody co roku i jest naprawdę problem ze złowieniem nawet tego 15cm okonia , ręce opadają . Złowiłem w tym roku tylko 2 sztuki po 28cm to naprawdę rzadki widok oczywiście od razu wróciły do wody  . dlatego jestem za wprowadzeniem zarówno Okresu ochronnego limitu połowu jak i podniesieniem do 20cm. to jeden z nich 

Zgadzam się z kolegą.Populacja okonia w okręgu Kaliskim(zbiornik Szałe) była ogromna jeszcze 6 lat temu a teraz jest wielki problem złapać ponad 20cm.
Okresy ochronne powinny być dla każdej ryby,nawet płoci której na Szałe było sporo i to konkretnych sztuk,a teraz wycierają się rybki po 15cm które ja osobiście stosuję na sandacza.
Leszcza też jest mało,a u nas nawet nie ma limitu ilościowego.

Zgadzam sie ze wszystkim. I wlasnie kolega tu jeszcze wspomnial o limicie ilosciowym powinni cos z tym zrobic u mnie lesszcz wpuszczony na zarybieniu przezywa moze rok potem slad o nim ginie gdyz wszyscy robia z tych malych leszczykow jak dlon przekaski.Ale to nie temat o leszczach a o okoniu ktory naprawde moim zdaniem jest zagrozony w wielu miejscach w naszym kraju. [2012-01-04 08:47]

skierki

Kolego Krzysku jeszcze mozesz narzekac ze bedzie go malo. U mnie bylo duzo niestety jak wszyscy sie dowiedzieli ze okonie biora to wylapali wieksze.A zwrocmy uwage ze pasiaki bardzo wolno rosna. Musimy wypelniac rejestry moze cos to pomoze na wyliczenie statystyk o zarybianiu.Wiem ze zdania sa podzielone ale to nic trudnego wypisac rejestr nie?

Pomijając rzetelność wpisów, rejestr uwzględnia tylko ryby zabrane z łowiska i w minimalnym stopniu pokazuje sytuację w wodzie. Moim zdaniem są potrzebne w określonych odstępach czasu profesjonalne badania ichtiologiczne danego akwenu i na ich podstawie odpowiednio dopasowane zarybienia. [2012-01-04 09:03]

szogun1

Kolego Krzysku jeszcze mozesz narzekac ze bedzie go malo. U mnie bylo duzo niestety jak wszyscy sie dowiedzieli ze okonie biora to wylapali wieksze.A zwrocmy uwage ze pasiaki bardzo wolno rosna. Musimy wypelniac rejestry moze cos to pomoze na wyliczenie statystyk o zarybianiu.Wiem ze zdania sa podzielone ale to nic trudnego wypisac rejestr nie?

Pomijając rzetelność wpisów, rejestr uwzględnia tylko ryby zabrane z łowiska i w minimalnym stopniu pokazuje sytuację w wodzie. Moim zdaniem są potrzebne w określonych odstępach czasu profesjonalne badania ichtiologiczne danego akwenu i na ich podstawie odpowiednio dopasowane zarybienia.

Tak tylko kto za nie zaplaci w naszym kraju? [2012-01-04 09:12]

dorada

Pozdrawiam.

Witam..

powinni wcześniej na całą Polskę ustalić okres ochronny i wymiar na 25 cm  lub z maxymalnym przyłowem noo 10-ć szt.

Zastanawiam się przez wiele lat czy wędkarze zabierają małe ryby z głodu czy z rozpusty, głupoty ?

Dorada.

[2012-01-04 09:28]

pawelz

Pomijajac wymiar ochronny (ktory jak najbardziej poieram) uwazam ze KAZDA ryba powinna miec okres ochronny w okresie tarla (jakis miesiac przed i z miesiac po wg sredniej - bo w roznych rejonach Polski ryby moga przystepowac do tarla w roznych okresach).
Dlatego bezsensowny jest wg mnie zapis o zakazie lowienia na tarliskach. Powinien byc zakaz lowienia w okresie tarla. A to roznica, bo w wielu wypadkach bardzo trudno precyzyjnie okreslic pojecie tarliska.
[2012-01-04 09:31]

szkarlupnia3

Wymiar ochronny do 25 cm w przypadku okonia to już lekka przesada. To tak jakby szczupakowi dać wymiar ochronny do 70 cm. [2012-01-04 09:53]

pawelz

Wymiar ochronny do 25 cm w przypadku okonia to już lekka przesada. To tak jakby szczupakowi dać wymiar ochronny do 70 cm.

Sa lowiska, gdzie 25 cm nie byloby przesada. Ale tak na skale kraju, mysle ze 20 cm byloby w sam raz.
[2012-01-04 10:01]

25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez wedkuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Hoblo Sp z o.o.,Warszawa 02-761, ul. Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia