Wymiar ochronny okonia 18 cm Okręg Gdański PZW

/ 36 odpowiedzi
szogun1


Wymiar ochronny do 25 cm w przypadku okonia to już lekka przesada. To tak jakby szczupakowi dać wymiar ochronny do 70 cm.



Ale nie musialby naprzyklad byc caly czas tylko rok zalozmy dla odnowienia populacji.Ale to nie osiagalne jest napewno.I kolega tam dobrze napisal okres ochronny dla okonia zeby mogl sie wytrzec.Zwrocmy uwage ze ten gatunek jest polawiany praktycznie caly rok nie maja chwili spokoju (2012/01/04 10:03)

sumik1974


Wymiar ochronny do 25 cm w przypadku okonia to już lekka przesada. To tak jakby szczupakowi dać wymiar ochronny do 70 cm.






Nie wiem jak ty na to patrzysz,ale ja miałbym ochotę poholować garbusy od.30cm a nie po 15 lub 20cm. bo coś takiego mnie nie interesuje.A szczupaki po 50cm. to żadna frajda.Jak będą tak niskie wymiary ochronne to taki narybek będziemy łapać. (2012/01/04 10:18)

szkarlupnia3


Wymiar ochronny do 25 cm w przypadku okonia to już lekka przesada. To tak jakby szczupakowi dać wymiar ochronny do 70 cm.

Sa lowiska, gdzie 25 cm nie byloby przesada. Ale tak na skale kraju, mysle ze 20 cm byloby w sam raz.


zgadzam się z Tobą, 20 cm byłoby w sam raz.

 

do kolego sumik1974:

20 cm okonie i 50 cm szczupaki uważasz za narybek? Nie przesadzasz trochę? ;)

narybek - młode ryby w okresie od rozpoczęcia samodzielnego żerowania do ukończenia pierwszego roku życia [źródło: encyklopedia wyd. PWN]

Kolego, który z nas nie chciałby poholować podczas kazdej wyprawy wędkarskiej ze spinem okonie powyżej 30 cm, że o takich powyżej 40 cm nie wspomnę? Wymiar ochronny dla okonia 30 cm?! Oddzielmy może marzenia od rzeczywistości.

Największego okonia na spinning złowiłem dawno temu (będzie z 15 lat), miał 36 cm. Holowałem też takie powyżej 40 cm, ale jak to zwykle bywa te największe zwykle wygrywają walkę o swoje życie. Największego okonia (póki co :D) - 38 cm, złowiłem na rosówkę w jeziorze Żarnowieckim, wędkując na zestaw gruntowy, przy okazji połowu węgorzy.

Okonia powyżej 30 cm nie udało mi się w tym roku złapać ...

(2012/01/04 11:06)

egzekutor


Wymiar ochronny do 25 cm w przypadku okonia to już lekka przesada. To tak jakby szczupakowi dać wymiar ochronny do 70 cm.






Nie wiem jak ty na to patrzysz,ale ja miałbym ochotę poholować garbusy od.30cm a nie po 15 lub 20cm. bo coś takiego mnie nie interesuje.A szczupaki po 50cm. to żadna frajda.Jak będą tak niskie wymiary ochronne to taki narybek będziemy łapać.


osobiście uważam i tak robie, ze ponizej 25 cm garby wypuszczam. a co do szczupaka mam wrażenie ze dopiero od 55 cm to jest juz jakas rybka. 50 cm większosć to zdechlaki (2012/01/04 11:24)

Roxola


Odnośnie filmiku
- Ilu z nas jest takich, którzy wezmą 3 rybki na kolację jak lubią jeść ryby,
zamiast wytłuc wszystkie, bo biorą?
To smutne, ale niewielu i w tym problem.
Zbyt wielu traktuje wędkarstwo za dobry biznes i jeszcze mają odwagę najgłośniej krzyczeć,
ze ryb jest mało, bo... i tu zrzucają winę na innych. (2012/01/04 11:25)

sumik1974


Do szkarlupnia3.
Wiem doskonale że okonie 20cm i szczupaki 50cm to nie narybek ale ja je tak traktuje.Dlatego nie złapałeś w ostatnim sezonie takiego okonia bo jest zbyt niski wymiar ochronny.A powiedz dlaczego nie miał  by być 30cm. czy to jest jakaś przesada?Na załączonym filmie jest pokazane że w innych krajach ryby łowi się tylko dla sportu i jak widać są tego efekty.
Możesz mi przyznać rację albo nie ale ja bym coś takiego chciał przeżyć.W Polsce jeśli się tego szybko nie zmieni to nigdy tak nie będzie.Pozostanie nam łapać okonie DO 15CM. i szczupaki DO 40CM. (2012/01/04 11:33)

szkarlupnia3


Do szkarlupnia3.
Wiem doskonale że okonie 20cm i szczupaki 50cm to nie narybek ale ja je tak traktuje.Dlatego nie złapałeś w ostatnim sezonie takiego okonia bo jest zbyt niski wymiar ochronny.A powiedz dlaczego nie miał  by być 30cm. czy to jest jakaś przesada?Na załączonym filmie jest pokazane że w innych krajach ryby łowi się tylko dla sportu i jak widać są tego efekty.
Możesz mi przyznać rację albo nie ale ja bym coś takiego chciał przeżyć.W Polsce jeśli się tego szybko nie zmieni to nigdy tak nie będzie.Pozostanie nam łapać okonie DO 15CM. i szczupaki DO 40CM.


masz rację kolego ... niestety, smutne to ale prawdziwe (2012/01/04 11:43)

sieniolo


Wymiar 20cm bylby ok i jeszcze okres ochronny dac i by bylo wspaniale.Ja lowie na rzece nogat w tym roku zlowilem tam 4 okonie powyzej 30cm a rekordowy to 36cm ale i tak sadze , ze wymiar i okres jest konieczny.

(2012/01/04 11:51)

skierki


Kolego Krzysku jeszcze mozesz narzekac ze bedzie go malo. U mnie bylo duzo niestety jak wszyscy sie dowiedzieli ze okonie biora to wylapali wieksze.A zwrocmy uwage ze pasiaki bardzo wolno rosna. Musimy wypelniac rejestry moze cos to pomoze na wyliczenie statystyk o zarybianiu.Wiem ze zdania sa podzielone ale to nic trudnego wypisac rejestr nie?


Pomijając rzetelność wpisów, rejestr uwzględnia tylko ryby zabrane z łowiska i w minimalnym stopniu pokazuje sytuację w wodzie. Moim zdaniem są potrzebne w określonych odstępach czasu profesjonalne badania ichtiologiczne danego akwenu i na ich podstawie odpowiednio dopasowane zarybienia.




Tak tylko kto za nie zaplaci w naszym kraju?


Gdyby tak racjonalizować finanse związku przez zmniejszenie ilości okręgów, a co za tym idzie "urzędników", albo spróbować znaleźć jakiś projekt unijny i uzyskać dofinansowanie jak nie bezpośrednio dla PZW to może przy współpracy z kimś z zewnątrz. (2012/01/04 19:38)