Wymiar ochronny pstrąga .

/ 4 odpowiedzi
Witam. Mam pytanie jaki w tym roku jest wymiar pstrąga na rzece Ropie w górnym odcinku - Łosie? Spotkałem się z dwoma różnymi odpowiedziami i zgupiałem ;/. Proszę o odpowiedź jeśli ktoś się orientuje :).
zdzislaw


Zgodnie z Podstawowymi Warunkami Dokonywania Amatorskiego Połowu Ryb w obwodach rybackich udostępnionych do amatorskiego połowu ryb przez Okręg PZW Nowy Sącz w roku 2011 paragraf 4 tego dokumentu mówi: Niedozwolony jest połów ryb, których długość mierzona od początku głowy do najdalszego krańca płetwy albo tarczy ogonowej nie przekracza wymiaru gospodarczego, który wynosi dla (dotyczy rzeki Ropa): lipienia do 35 cm, pstrąga potokowego do 30 cm, sandacza i szczupaka do 50 cm i okonia - do 18 cm w wodach nizinnych. Wszystko to zawarte jest w zezwoleniu na amatorski połów ryb wędką ważnym od 1-01 do 31-12 2011 roku. Takie zezwolenie otrzymuje każdy wędkarz przy dokonaniu opłaty i do tego zezwolenia dopięty jest rejestr połowów. Niestety, jest to już trzeci dokument, który powinniśmy posiadać nad wodą, ale to ktoś chyba "mądrzejszy" od nas wymyślił gdzieś na górze. Chyba nie mają co robić!!! Pozdrawiam! (2011/01/27 11:18)

mariuszkuziow


wymiar pstrąga 30cm a lipienia 35 cm Arek połamania kija (2011/01/27 20:13)

duken33


Jeszcze jedno pytanie ;p. Czy jak nie opłaciłem jeszcze karty na nowy rok to czy mam prawo łowić ryby np. jutro ;)? (2011/01/28 21:33)

zdzislaw


Niestety, ważność karty jest tylko do końca roku kalendarzowego, musisz dokonać opłaty na 2011 rok. Więc wytrzymaj jeszcze troszkę bo słyszałem że już się rwiesz na rzekę! Bierz "STARSZEGO" w obroty a opłatę załatwimy szybko. Pozdrawiam! (2011/01/31 13:44)