Wymiar karpia do 50 cm?

/ 156 odpowiedzi

Ten w±tek zosta³ zablokowany - nie mo¿esz odpowiadaæ na posty

JKarp


Ju¿ kilka razy pisa³em, ¿e choæby na takiej Nekielce gdzie s± du¿e karpie, jest ich du¿o z nudów mo¿na sobie po³owiæ na sp³awikówkê kilowych p³oci, karasi i linów. A dlaczego mo¿na po³owiæ - ano dlatego, ¿e nikt tych ryb nie zabiera. Proste jak metr sznurka w kieszeni.Zgadza siê - prosi³em o jakie¶ sukcesy wêdkarskie wêdkarza nie monogamisty i cisza ;-)JK (2014/11/30 07:51)

Artur z Ketrzyna


Artur, nawet nie zdajesz sobie sprawy, ze podales gotowa recepte na wody pelne ryb w Polsce.
Wystarczy postepowac z innymi gatunkami tak jak z karpiem.
Bo wg Ciebie mimo ze zarybia sie niewiele, mimo ze sie nie wyciera to i tak robi sie go coraz wiecej. Wiec czemu nie tak samo ze szczupakiem, sandaczem linem czy leszczem. ?.
Ale tak nie stanie sie nigdy. Bo prawdziwy karpiarz jak zlowi karpia to z pieczolowitoscia wypusci go do wody. A wiekszosc ludzi lowiacych na grunt lowiac dorodnego lina zapaluje go, bo wysmienity w smietanie. I Ci sami ludzie potem jecza ze sa karpie ale brak naszych rodzimych ryb. Ale nie zajakna sie, ze zostaly juz dawno zjedzone.

Dziêki Artur. Zamie¶ci³e¶ link do bardzo fajnego materia³u, a wiêc ja ze swojej strony nie muszê ju¿ nic dodawaæ.

Pawelz, Arcymisiek, ten link zamieszcza³em ju¿ kilkakrotnie. Bo wiem ¿e wieli jak go przeczyta zrozumie pewne aspekty prawid³owego chowu ryb, bez z³ego oddzia³ywania na przyrodê.
Tak mimo ¿e karp siê nie wyciera (co te¿ nie jest prawd±, bo w p³ytkich akwenach co jaki¶ czas maj± warunki do odbycia tar³a!) to jest go coraz wiêcej w wodzie.
Bo karp szybko przybiera na wadze, tak wiêc nie patrz±c tyko na sztuki. Bo ka¿dy hodowca ryb, dobrze wie ¿e liczy siê masa ryby, by obliczyæ ile woda da ich utrzymaæ w idealnej kondycji, ze wzglêdów choæby tlenowych. I to jest bardzo proste, bo im wiêksza ryba tym wiêksze zapotrzebowanie na tlen, pokarm. Co równoznaczne z tym ¿e zabiera wiêksz± przestrzeñ wody do utrzymania siebie. A wody nie przybywa!
Spadek tlenu w wodzie jak i przerost masy ryb, równa siê przyducha. Spadek tlenu w wodzie równa siê ¿e zmniejsza siê wydajno¶æ tlenowa wody, inaczej mówi±c, mniej tlenu dla ryb, tak wiêc i mniej ryb siê uchowa.
Na szczê¶cie ludzie znale¿li rozwi±zanie, i wynale¼li aerografy i fontanny. I dziêki tym ustrojstwom mo¿na wzbogaciæ wodê w tlen. Tylko czy chcemy je stawiaæ na wodzie jak wiatraki pr±dotwórcze na polach?
Tym sposobem rozwi±zujemy tylko jeden problem; zapotrzebowanie ryb na tlen. Ale ilu wêdkarzom zim± chce siê zapobiegaæ przyduchom?
No i drugi problem. To ¿e ikra rybia, jest podatna na ple¶nienie i dusi siê choæby pod minimaln± warstewk± mu³u. I nikt tu nie zaprzeczy ze karp to ciep³o lubna rybka, i ryje w dnie. Tak wiêc wczesn± wiosn± wp³ywa na p³ycizny gdzie odbywaj± rybki tar³o, i tam siê ogrzewa i wybiera z mu³u robaczki, tym samym ten mu³ siê unosi i osiada na ikrze...!
Karp to ryba, i nikt jej  nie nauczy by nie wp³ywa³a w tarlisko i nie przeszkadza³a innym w odbyciu tar³a...

Dlaczego wprowadza siê limity na stosowanie zanêt?
Bo jej nadmiar, powoduje zwiêkszenie bioaktywnych zwi±zków w wodzie. Co doprowadza do wiêkszego jej nawo¿enia i wystêpowania zakwitów i rozwoju glonów.
Dziwne rzeczy piszê?
Tak samo ja kiedy¶, my¶la³em. Jak prezes ko³a mi to mówi³ na temat zanêt. By³em m³ody i nie kuma³em dlaczego jedzenie "Zanêta" mo¿e szkodziæ. Czytajcie sk³ad zanêty, ile tam chemii "sztucznej chemii" któr± nie jest trawiona, i siê odk³ada w organizmie ¿ywym, jak i na dnie po wydaleniu...

 Tylko ostatnio to i ludzi dotyka; oty³o¶æ (choroby serca i inne), resztki jedzenia w ¶mietniku (wiêcej ¶mieci, i zwi±zków organicznych i innych na wysypiskach), a to... . Na tym koñczê, bo wiêcej bêdzie tu pod¶miechu.. se robiæ. Ni¿ co¶ m±drego z tego wyci±gn±.
M³odzi mniej ger, a wiêcej czytania i ogl±dania naukowych programów.

No i jest jeszcze jeden trik hodowców ryb. By sobie zapewniæ pó¼niejszy zbyt. Ale to inna bajka... O nim siê dowiedzia³em na targach ryb akwariowych...
(2014/11/30 08:42)

JKarp


Artur nie wiem czy zauwa¿y³e¶ ale ten link i to opracowanie opiera siê badaniach w USA i na po³udniu Francji. Tam jest zgo³a inny klimat ni¿ w Polsce ( du¿o cieplej ).
A jak kto¶ powo³a siê na zarobki w USA lub Francji to te¿ bêdzie wiarygodne?

Odniosê siê tez do Twojej wypowiedzi.

"Tak mimo ¿e karp siê nie wyciera (co te¿ nie jest prawd±, bo w p³ytkich akwenach co jaki¶ czas maj± warunki do odbycia tar³a!) to jest go coraz wiêcej w wodzie."No to z³ap w koñcu tego karpia skoro jest go co raz wiêcej.
"I nikt tu nie zaprzeczy ze karp to ciep³o lubna rybka, i ryje w dnie. Tak wiêc wczesn± wiosn± wp³ywa na p³ycizny gdzie odbywaj± rybki tar³o, i tam siê ogrzewa i wybiera z mu³u robaczki, tym samym ten mu³ siê unosi i osiada na ikrze...!Karp to ryba, i nikt jej  nie nauczy by nie wp³ywa³a w tarlisko i nie przeszkadza³a innym w odbyciu tar³a..."Ryje w dnie i lin i leszcz. I te¿ wp³ywaj± na p³ytkie wody na tar³o zupe³nie nie patrz±c, ¿e jest w tym miejscu ikra np okonia. Okoñ czeka na tar³o p³oci, szczupak tak samo. 
"Karp to ryba, i nikt jej  nie nauczy by nie wp³ywa³a w tarlisko i nie przeszkadza³a innym w odbyciu tar³a..."Przeszed³e¶ samego siebie tym zdaniem ;-)
"Dlaczego wprowadza siê limity na stosowanie zanêt?
Bo jej nadmiar, powoduje zwiêkszenie bioaktywnych zwi±zków w wodzie. Co doprowadza do wiêkszego jej nawo¿enia i wystêpowania zakwitów i rozwoju glonów.
Dziwne rzeczy piszê?
Tak samo ja kiedy¶, my¶la³em. Jak prezes ko³a mi to mówi³ na temat zanêt. By³em m³ody i nie kuma³em dlaczego jedzenie "Zanêta" mo¿e szkodziæ. Czytajcie sk³ad zanêty, ile tam chemii "sztucznej chemii" któr± nie jest trawiona, i siê odk³ada w organizmie ¿ywym, jak i na dnie po wydaleniu..."A podaj jaki¶ przyk³ad sk³adu zanêty z t± chemi±. Poza tym samo napisanie, ¿e limit zanêty to kilo jest bzdur± bo kto¶ przyniesie starego, sple¶nia³ego chleba, klusek czy innych pierogów ( widzia³em ja takie cuda ).
"No i jest jeszcze jeden trik hodowców ryb. By sobie zapewniæ pó¼niejszy zbyt. Ale to inna bajka... O nim siê dowiedzia³em na targach ryb akwariowych..."
Sol± wodê  ?
JK




(2014/11/30 10:14)

Artur z Ketrzyna


Masz dylemat, bo opiera siê na pracy ró¿nych naukowców, jak i inne takie prace naukowe. Nawet Rydzyk (przeszczep zastawi czy serca), opiera³ siê na pracach lekarzy z zagranicy...
No i ich do prawdziwego PGRyb, gdzie hoduj± te karpie. tam te¿ jak popracujesz, to zobaczysz co siê dzieje z wod± nie tylko od nadmiaru ryb, ale i paszy... Jak mia³em z nimi styczno¶æ i wiem.

Janek z ³owi³em nie jednego karpia, nawet nie nastawiaj±c siê na niego. Jeden z nich na patelni wyl±dowa³. I od tamtej pory ju¿ wiêcej nie wyl±duje...

Pamiêtaj ¿e natura tak ukszta³towa³a faunê i florê ¿e wszystko ma swoje miejsce. A cz³owiek to zak³óca ingeruj±c.

A podaj jaki¶ przyk³ad sk³adu zanêty z t± chemi±.
Ostatnio testowa³em takie zanêty. Sk³ad; sztuczne barwniki i inne dodatki. Najawniejszy napis brzmia³ "Nie nadaje siê do spo¿ycia przez ludzi" A przecie¿ tam by³y ziarna i okruchy pieczywa. To czemu to sie nie nadaje? W sklepie spo¿ywczym kupujesz p³atki owsiane, bu³kê tart± i to jesz...
(2014/11/30 16:24)

bluehornet


Masz dylemat, bo opiera siê na pracy ró¿nych naukowców, jak i inne takie prace naukowe. Nawet Rydzyk (przeszczep zastawi czy serca), opiera³ siê na pracach lekarzy z zagranicy...


Artek - jaki Rydzyk ?! (2014/11/30 17:11)

JKarp


No chyba o tego Rydzyka chodzi ;-)


JK (2014/11/30 17:34)

u?ytkownik26223



A podaj jaki¶ przyk³ad sk³adu zanêty z t± chemi±.
Ostatnio testowa³em takie zanêty. Sk³ad; sztuczne barwniki i inne dodatki. Najawniejszy napis brzmia³ "Nie nadaje siê do spo¿ycia przez ludzi" A przecie¿ tam by³y ziarna i okruchy pieczywa. To czemu to sie nie nadaje? W sklepie spo¿ywczym kupujesz p³atki owsiane, bu³kê tart± i to jesz...




Bo¿e.....Tekst roku.


Bo firmy wêdkarskie nie mog± produkowaæ artyku³ów spo¿ywczych ...nawet dziecko to wie.

Ps my ludzie jemy ró¿ne ¶wiñstwa .np pasztet nie zawieraj±cy w sk³adzie miêsa (ten dla kotów zawiera miêso)  (2014/11/30 18:05)

bluehornet


A ja g³upi my¶la³em, ¿e w Polsce pionierem w dziedzinie przeszczepów zastawek czy te¿ serca by³ ¦P Prof. Religa .... (2014/11/30 18:12)

Artur z Ketrzyna


A ja g³upi my¶la³em, ¿e w Polsce pionierem w dziedzinie przeszczepów zastawek czy te¿ serca by³ ¦P Prof. Religa ....

Przepraszam za pomy³kê.
Taka pomy³ka a nawet na filmie w kinie o nim by³em.
Naszego profesorka te¿ przepraszam. (2014/11/30 18:32)

u?ytkownik139006


Artur potrafi³ ju¿ pomyliæ Rexa Hunta z Redem Hansem wiêc trzeba siê spodziewaæ wiêcej takich kwiatków. Ale z³oty ¶led¼ jest i tylko to siê liczy. (2014/11/30 18:38)

Artur z Ketrzyna


Artur potrafi³ ju¿ pomyliæ Rexa Hunta z Redem Hansem wiêc trzeba siê spodziewaæ wiêcej takich kwiatków. Ale z³oty ¶led¼ jest i tylko to siê liczy.

Nie kumam, czy ty co¶ pijesz do mnie. Zazdro¶ciæ mi punktów?
Jak siê da mogê ci je daæ... (2014/11/30 19:25)