Wymiar karpia do 50 cm?

/ 156 odpowiedzi
Witam panowie czy wiecie cos na temat zmian dotyczacych wymiaru karpia?To prawda ze zmienil sie do 50 cm?

Ten wątek został zablokowany - nie możesz odpowiadać na posty

Zielan

Karpia powinno się jeść a nie chronić. (2014/11/21 19:38)

Rubinho

Gdzieś tam w jakimś okręgu chyba tak. Opolski??? Chciałbym, żeby się też w Katowickim zmienił, oczywiście na brak wymiaru, bo jak to ma iść w tym kierunku to osobiście kupie wyrzutnie rakiet ziemia-powietrze i odszczele cały ten cyrk. Popieram kolege Rogeros. (2014/11/21 19:57)

Rubinho

Nie mówie, że nie ale na komercjii. W jednym z okręgów bodajże ustanowiono wymiar 50cm na rzece, Nie chce nikogo w błąd wprowadzać ale to chyba odcinek Odry. Dramat ... (2014/11/21 20:06)

Artur z Ketrzyna

Karpia powinno się jeść a nie chronić.

Kurcze nie zmuszaj mnie. Bo on mi nie podchodzi. Nawet na święta wolę śledzia.
Bo to prawdziwa staropolska potrawa wigilijna.  ;-)
(2014/11/21 20:33)

Rafael31

Popieram górny wymiar karpia do wielkości talerza, większe na pokroić albo na pasze. (2014/11/21 22:34)

panhenio

Zgodnie z uchwałami Zarządu Okręgu PZW we Wrocławiu wprowadza się w życie z dniem 15 listopada 2014 roku  następujące zmiany:

Zakaz trolingu na rzece Odrze oraz zbiorniku Mietków w trakcie okresu ochronnego suma tj. od 1 listopada do 30 czerwca.

Ze względów bezpieczeństwa - całkowity zakaz połowu z lodu na zbiorniku Mietków.

Wymiar ochronny okonia na zbiorniku Mietków do 20 cm.

Na pozostałych wodach wymiar ochronny okonia do 18 cm.

Limit pstrąga tęczowego 3 szt/dobę - nie dotyczy publicznych wód płynących tj. wód rzek i zbiorników zaporowych.

Limit leszcza w ilości 10 szt/dobę.

Wymiar gospodarczy (ochronny) karpia zwiększony do 50 cm w okresie od 15 października do 1 kwietnia (nie dotyczy publicznych wód płynących).

Zakaz zabierania karpi powyżej 80 cm długości.

(2014/11/21 22:45)

JKarp

Już niedługo i kupicie se po karpiu skoro tak przeszkadza i zjecie ;-)Smacznego nie życzę.JK (2014/11/21 23:33)

Bernard51

Wymiar gospodarczy (ochronny) karpia zwiększony do 50 cm w okresie od 15 października do 1 kwietnia (nie dotyczy publicznych wód płynących).

Zakaz zabierania karpi powyżej 80 cm długości.

Nie mam nic przeciw, ale wydaje mi się że przedział jest zbyt duży, powiedzmy; 45-70 cm bo 80 to już powinny pływać i innych na haku cieszyć.

(2014/11/22 05:32)

Horusek4

Dzięki koledzy za info (2014/11/22 10:47)

wirefree

Dobrze ze PZW nie wpuszcza świń do wody ! (2014/11/22 11:28)

JKarp

Pewno wszyscy nienawidzący karpia nienawidzili by w jednakowym stopniu świń i czekaliby na otwarcie łowiska po zaświnieniu ;-) A ile to mięsa więcej ma taka świnia ha ha...JK (2014/11/22 12:54)

użytkownik139006

Kolego przeczytaj jeszcze raz swoje komentarze i zastanów się, dlaczego wiele osób uważa karpiarzy za nadęte bufony? (2014/11/22 16:09)

zbynio 33

Kolego przeczytaj jeszcze raz swoje komentarze i zastanów się, dlaczego wiele osób uważa karpiarzy za nadęte bufony?

Z czystej zazdrość. Kolego przeczytaj swój komentarz i innych, to można pomyśleć wręcz odwrotnie.Bernard mądrze prawi. Niech te duże sztuki cieszą wędkarzy :). (2014/11/22 16:49)

berthold

ale tak z drugiej strony chyba nikt przy zdrowych zmysłach nie zabierze karpia powyżej 80 cm bo to sam tran i pewnie paskudnie smakuje ,no chyba że z myślą o sprzedaży na komercję bo słyszałem że są tacy co to nagminnie robią bo podobno za dużego kapra dają ponad  tysiaka (2014/11/22 19:38)

89krzysztof

ale tak z drugiej strony chyba nikt przy zdrowych zmysłach nie zabierze karpia powyżej 80 cm bo to sam tran i pewnie paskudnie smakuje ,no chyba że z myślą o sprzedaży na komercję bo słyszałem że są tacy co to nagminnie robią bo podobno za dużego kapra dają ponad  tysiaka

Gdzie tyle dają? Bo dzisiaj znajomy odławiał stawy swoje, to wziąłem sobie 10 kroczków, za 30 lat mogę trochę zarobić.
Chyba, że z tuńczykiem pomyliłeś ? :D (2014/11/22 20:32)

JKarp

"Kolego przeczytaj jeszcze raz swoje komentarze i zastanów się, dlaczego wiele osób uważa karpiarzy za nadęte bufony?"Bo reszta nie potrafi docelowo zasadzić się na dużego karpia i go złowić i na dokładkę darować mu wolność tak jak innym rybom, które są tzw przyłowem czyli dużym leszczom, karasiom, linom itd.
Poza tym kpię bo wszyscy są wrogami ale na necie. Nie spotkałem nikogo, kto w oczy powiedziałby mi to co tu da się przeczytać.A już zupełnie poza tematem nie jestem ani nadęty ani tym bardziej bufon. Znam i potrafię podpowiedzieć wiele technik łowienia ryb oprócz tyczki i bata co czynię o ile ktoś mnie zapyta poprzez PW :-)JK
(2014/11/22 20:33)

użytkownik139006

Właśnie o kpienie i ton wypowiedzi mi chodzi, moim zdaniem to niepotrzebne.  (2014/11/22 20:58)

Zionbel

ale tak z drugiej strony chyba nikt przy zdrowych zmysłach nie zabierze karpia powyżej 80 cm bo to sam tran i pewnie paskudnie smakuje ,no chyba że z myślą o sprzedaży na komercję bo słyszałem że są tacy co to nagminnie robią bo podobno za dużego kapra dają ponad  tysiaka

Gdzie tyle dają? Bo dzisiaj znajomy odławiał stawy swoje, to wziąłem sobie 10 kroczków, za 30 lat mogę trochę zarobić.
Chyba, że z tuńczykiem pomyliłeś ? :D

Chłopaki z Czech dostawali za mamuski 20+ hajsiwo w przedziale 2000-3000 za szt.Takie klocki polawiali na Rzeczycach i gonili na kilka miejsc.Jednym jest bardziej znane lowisko karpiowe na Śląsku. (2014/11/22 21:09)

JKarp

Właśnie o kpienie i ton wypowiedzi mi chodzi, moim zdaniem to niepotrzebne. 

A potrzebne jest " nienawidzenie " karpi ale tylko w necie?
Jeśli mamy rozmawiać o obcych gatunkach to kilka by się znalazło. 
Nawet głowatka i sandacz to podpadziochy. Znaczy ludzie robili różne rzeczy zarybiając - ryby są niewinne :-)
Sposób odżywiania karpi nie różni się aż tak bardzo od lina czy leszcza.
Żeby nie było - jestem totalnym wrogiem zarybiania karpiami każdej kałuży aby tylko należała do PZW. To jest GŁUPOTA !
JK (2014/11/22 21:11)

berthold

Chyba, że z tuńczykiem pomyliłeś ? :D

Chłopaki z Czech dostawali za mamuski 20+ hajsiwo w przedziale 2000-3000 za szt.Takie klocki polawiali na Rzeczycach i gonili na kilka miejsc.Jednym jest bardziej znane lowisko karpiowe na Śląsku.

Ziombel -dokładnie o to mi chodziło ,pamiętasz jak było o tym na Zabrzańskim forum karpiowych głośno i to robili znani karpiarze ba nawet z Czech przyjeżdżali po duże karpiochy  , jedni gadają że za prosiaczka 10 wzwyż tysiaka a powyżej 20 kilo to tak jak gadasz 3 tysiaka ale to ich negocjacje nie moje ja już skończyłem z karpiami bo za daleko to się posuwało a trzeba wiedzieć kiedy odpuścić (2014/11/22 21:19)

Iras1975

Właśnie o kpienie i ton wypowiedzi mi chodzi, moim zdaniem to niepotrzebne. 

A potrzebne jest " nienawidzenie " karpi ale tylko w necie?
Jeśli mamy rozmawiać o obcych gatunkach to kilka by się znalazło. 
Nawet głowatka i sandacz to podpadziochy. Znaczy ludzie robili różne rzeczy zarybiając - ryby są niewinne :-)
Sposób odżywiania karpi nie różni się aż tak bardzo od lina czy leszcza.
Żeby nie było - jestem totalnym wrogiem zarybiania karpiami każdej kałuży aby tylko należała do PZW. To jest GŁUPOTA !
JK

Po co się tłumaczyć? Tłumaczy się winny. ;) 
(2014/11/22 21:28)

użytkownik27096

Jak zwykle wszyscy potrafią tylko klikać w klawiaturę jak wam tak bardzo te karpie przeszkadzają to składajcie wnioski piszcie pisma żeby nie zarybiali karpiem zobaczymy co dostaniecie w zamian. Karpiarze potrafią się zorganizować i trują dupę działaczom PZW od kilkunastu lat i widać tego efekty w postaci górnych wymiarów. Sam bym wolał, żeby nie zarybiali tylko samym karpie ale i innymi rybami żeby równowaga była zachowana ale nasze kochane PZW myśli inaczej napuścimy karpia dziadki sobie połapią bo to bierze jak p...... po zarybieniu i będą zadowoleni a my zostaniemy dalej na stanowiskach. Jak dla mnie wszystkie ryby mogły by mieć dolny i górny wymiar nie tylko po to żeby można była je łowić ale powiedzmy na ten przykład szczupak składa ok 40 tyś jajeczek na 1 kg masy to ile jest tej ikry jak szczupak ma ok metra i kilka czy kilkanaście kilo?? dlatego właśnie powinniśmy chronić duże ryby.  (2014/11/23 15:11)

haja

A ja tam polubiłem karpie. To naprawdę sportowa ryba. Faktycznie to ponad 80 cm to już fajnie walczą i szkoda by było je przerabiać na dzwonki. Bo już raczej większa radość z holu niż z jedzenia takiego karpia (2014/11/23 15:38)