Zaloguj się do konta

Wymiana szczytówki

utworzono: 2012/02/15 19:26
631809

Mam problem
Chciałbym wymienić w wędce teleskopowej zwykłą szczytówke na drgającą.Ja tak myśle że można ale jak.Bardzo proszę o POMOC!!!!! [2012-02-15 19:26]

bobus86

najszybciej bedzie jak utniesz szczytowke jak najblezej przelotki,wyciagniesz,najlepiej jak odrekisz taki korek przy rekojesci na dole kazdy teleskop taki ma,wowczas sztytowka sama ci wypadnie,dopasuj nowa i na ryby.
[2012-02-15 16:44]

przecierz czytałeś o tym na moim profilu i napisałeś że ci pomogło więc po co się pytasz o to tu jeśli już to zrobiłeś a nawet jeśli chcesz to zrobić drugi raz to czemu nie zrobisz tego sprawdzonym sposobem ? [2012-02-15 17:28]

631809

przecierz czytałeś o tym na moim profilu i napisałeś że ci pomogło więc po co się pytasz o to tu jeśli już to zrobiłeś a nawet jeśli chcesz to zrobić drugi raz to czemu nie zrobisz tego sprawdzonym sposobem ?

ale bym musiał wszystkie przelotki odklejać a za to niechce sie brać bo potem krzywo pewnie skleje [2012-02-15 20:54]

kaziks403

Witam. Koledzy Cię nie zrozumieli. Kolega 631 chce do teleskopówka zamocować feederową szczytówkę.

No, no. Ale napisz proszę, w jakim celu chcesz to zrobić?

[2012-02-15 21:01]

631809

do sygnalizacji  [2012-02-15 21:03]

631809

mini feeder bo niemam kasy na niego [2012-02-15 21:04]

SZREK666

Możesz zrobić jeszcze inaczej, wszystko zależy od wędki jaką posiadasz do przeróbki.
Jak jest to sztywny teleskop to możesz wkleić przelotkę szczytową z gwintem, którą kupisz w sklepie wędkarskim, dokup jeszcze tulejkę z gwintem w którą wkleisz szczytówkę drgającą i masz 2 wędki do różnych metod.
[2012-02-15 21:20]

Mam problem
Chciałbym wymienić w wędce teleskopowej zwykłą szczytówke na drgającą.Ja tak myśle że można ale jak.Bardzo proszę o POMOC!!!!!

Masz w domu suwmiarke?? jeśli tak to zmierz szczytówkę w miejscu gdzie  "wchodzi" w wędke.Zwykle szczytówki do feedera mają 3,2 lub 4 mm jeśli twoja wędka ma ten "otworek" gdzie włazi szczytówka o większej średnicy to sie chyba nie da. [2012-02-15 22:12]

Mam problem
Chciałbym wymienić w wędce teleskopowej zwykłą szczytówke na drgającą.Ja tak myśle że można ale jak.Bardzo proszę o POMOC!!!!!

Masz w domu suwmiarke?? jeśli tak to zmierz szczytówkę w miejscu gdzie  "wchodzi" w wędke.Zwykle szczytówki do feedera mają 3,2 lub 4 mm jeśli twoja wędka ma ten "otworek" gdzie włazi szczytówka o większej średnicy to sie chyba nie da.

To da się dopasować. Tylko jeżeli ten "otworek" w wędce jest większy, to trzeba dopasować odpowiednią tulejkę, tzw redukcję, najlepiej ze starej wędki. Pozdrawiam Bogdan.
[2012-02-18 13:05]

misiekk35

Gorąco polecam wymianę szczytówki na szklaną, cieniutką taką od drgającej. Sam tak zrobiłem parę lat temu. Rewelka, poprawiła się radykalnie ilość skutecznych zacięć - łowię metodą odległościową.

Do sklepu z teleskopem z wyjętą już szczytówką węglową /oryginalną/ ja ją odciąłem

dobrać odpowiednią szczytówkę z włókna szklanego bez przelotek

dobrać 3 lub 4 przelotowe przelotki  oraz szczytową.

Mnie osobiście irytowała zbyt duża sztywność oryginalnej węglowej. Bywało, że zamist zaciąć rozrywałem rybkom pyski, a o to szczególnie łatwo, gdy wieje i jest fala. Lżej to ryby zaciąć nie mogłem. Teraz "Wersal", stało się to tak proste i przyjemne.

[2012-03-09 09:30]