Zaloguj się do konta

Wymiana przelotki szczytowej Mikado Taurus.

utworzono: 2013/03/07 07:16
antyfannn

Witam !! Niestety doszło do tego że muszę wymienić przelotkę końcową w wędzisku Mikado Taurus 3,90 / 3 Lbs, i w związku z tym mam pytanie czy może ktoś już miał do czynienia z takim problemem w takim wędzisku. Chodzi głównie o to czy wystarczy podgrzać przelotkę szczytową i po prostu ją zdjąć i dalej książkowo ... Czy będzie problem ze zdjęciem jej w taki sposób, doczytałem gdzieś na forum cyt " Najbardziej istotną rzeczą jest na co została wklejona taka przelotka. 
Jeżeli zastosowano klej jak do pistoletów elektrycznych to po podgrzaniu zapalniczką 
przelotkę łatwo zdjąć. A jeżeli jest klejona na dwuskładnikową żywicę epoksydową 
to możesz nawet spalić końcówkę wędki, a przelotka ani drgnie. " Jeżeli ktoś miał taki problem, proszę o radę. Dzięki  [2013-03-07 07:16]

 Niestety doszło do tego że muszę wymienić przelotkę końcową w wędzisku Mikado Taurus 3,90 / 3 Lbs
Współczuję , że aż do tego doszło - naprawdę tragedia !
Ja jednak bym uciął tą przelotkę i wkleił nową - no chyba , że ten kij jest aż tak specjalistyczny , że może przez to , żę będzie krótszy o 2 cm straci na swoich wspaniałych paramatrech   [2013-03-07 08:31]

Grzesiek75

Podgrzej delikatnie nad świeczką i spróbuj szczypczykami delikatnie ją ściągnąc musi zejśc. [2013-03-07 09:58]

Jacoslaw

Zwykła zapalniczka wystarczy. Dokładnie tak jak napisałeś - podgrzewasz lekko tuleję przelotki i schodzi bez problemu. Przelotek szczytowych nie wkleja się na żywicę epoksydową lecz na kleje cyjanoakrylowe, ewentualnie specjalne kleje szybkoutwardzalne, które właśnie pod wpływem wysokiej temperatury tracą swoje właściwości wiążące. Nic się nie bój, niczego nie spalisz. Powodzenia.
[2013-03-07 11:42]

Artur z Ketrzyna

Jak by kolega Antyfann, skorzystał z wyszukiwarki na forum. To znalazł by fachowe porady na temat swego pytania/problemu.

Ps. bo tak łamiemy regulamin forum, dublując wątki. No i wielu ominie ten wątek.
[2013-03-07 17:22]