Wymagany wiek karpia by sie wytarł

/ 78 odpowiedzi
użytkownik33518

Może mieć i 10 lat ale i tak nic z tego. Karpie w naszych warunkach raczej się nie wycierają. A tak w ogóle masz w stawie piękne Polskie ryby takie jak liny, karasie itp. Po kiego jeszcze napuściłes tych prosiaków karpi? Na Twoim miejscu całkowicie zrezygnowałbym z karpi amurów i tołpyg. Te ryby jedynie zdewastują Ci zbiornik a wycierać i tak się nie będą. Pomyśl o tym.

Ciekawe skąd bierze się tak zwana  LIPCÓWKA
(2010/04/29 14:23)

rafi73

http://hektores.wedkuje.pl/ popieram w 100%, karpiarze proszę pokażcie mi jak łapiecie płotki po 40 cm, nasze rodzime ryby. Wsyp 100 kg kukurydzy i złap taką płotkę. pozdrawiam. (2010/04/29 20:50)

użytkownik33518

to nie moje zdanie  to blockquote  moje jest to wytłuszczone (2010/04/29 21:55)

użytkownik33518

Kolega pytał o przyrost amura i co a no nic   2 strony postów bez znaczenia
 to ja  odpowiem  nie wiem jak u amura ale karp 3 letni ma około 3 kilo w pierwszym roku lipcówka potem kroczek a w 3 handlówka 
i wali mnie opinia innych że to nie nasza ryba  od 16 wieku nikomu to nie przeszkadzało

Wszyscy mądrzy a ciekawe czy wtedy była w wodzie moczarka kanadyjska nawozy sztuczne

tego nikt Ci nie odpowie  bo po co ważna jest ortografia i że ryba nie jest rodzima

Gratuluje   (2010/06/25 19:55)

użytkownik29889

Kolega pytał o przyrost amura i co a no nic   2 strony postów bez znaczenia
 to ja  odpowiem  nie wiem jak u amura ale karp 3 letni ma około 3 kilo w pierwszym roku lipcówka potem kroczek a w 3 handlówka 
i wali mnie opinia innych że to nie nasza ryba  od 16 wieku nikomu to nie przeszkadzało

Wszyscy mądrzy a ciekawe czy wtedy była w wodzie moczarka kanadyjska nawozy sztuczne

tego nikt Ci nie odpowie  bo po co ważna jest ortografia i że ryba nie jest rodzima

Gratuluje  

W końcu mądrze i dobitnie:):):) (2010/06/25 20:15)

sszymonss

Witam.Kto wie może jaką wielkość ma lin jak zaczyna się trzeć chodzi mi o wielkość cm .Dzięki Pozdrawiam (2010/08/08 12:00)

Mariusz11061985

Widze ze co niektorzy wypowiadajacy sie tu na Forum nie maja pojecia o rybach a sie wypowiadaja i ingeruja w temat. Co do tematu tarlo karpia jestem innego zdania iz praktykuje to i wiem ze karp w naszych warunkach sie wyciera bez najmniejszego problemu. Poprostu trzeba im stworzyc odpowiedniio idealne warunki. (2012/10/21 11:01)

wirefree

Mozew to był sazan nie kARP. (2012/10/21 11:27)

toster

u mnie w Małopolsce na stawie hodowlanym rozmnożyły się karpie i miałem zaszczyt je łowić :D (2012/10/21 13:31)

użytkownik138219

Widze ze co niektorzy wypowiadajacy sie tu na Forum nie maja pojecia o rybach a sie wypowiadaja i ingeruja w temat. Co do tematu tarlo karpia jestem innego zdania iz praktykuje to i wiem ze karp w naszych warunkach sie wyciera bez najmniejszego problemu. Poprostu trzeba im stworzyc odpowiedniio idealne warunki.

Karp tak się wyciera w polskich wodach , jak ty się znasz na ortografii. Wiem doskonale , gdzie i w jaki sposób rozmnaża się  ta ryba i dlatego , nikt nie będzie mi tutaj  "wciskał kitu" ,epatował bzdurą niezręcznie odmalowaną w  przyzwoitych barwach "teorii do sprawdzenia".
                      Zabobon i kłamstwo  wraz z ich promotorami  tępię bezlitośnie.
Nienawidzę amatorszczyzny Internetu za  łatwość z jaką  , każdy może rozpowszechniać  pędzone świstem banialuki , niezgodne ani z nauką ani nawet z baśnią czy mitem , (te bowiem w odróżnieniu od głoszonych treści  - zwykle mają w sobie ziarno prawdy).
Internet jest jak upośledzone dziewczę , której ciągle ktoś napycha dziećmi brzuch, ale ona nie wie skąd się biorą dzieci : jest bezwolny , podatny na kłamstwo i manipulację a przy tym mający sporo miejsca do zapełnienia zupełnie niepożądaną treścią. Taki jest Internet XXI wieku : to papka pseudo-teorii i kłamstw,  przemielona zręcznie w jedną treść - przez ludzi , którzy nawet nie wiedzą  o czym  piszą. (2012/10/21 14:15)

berthold

Widze ze co niektorzy wypowiadajacy sie tu na Forum nie maja pojecia o rybach a sie wypowiadaja i ingeruja w temat. Co do tematu tarlo karpia jestem innego zdania iz praktykuje to i wiem ze karp w naszych warunkach sie wyciera bez najmniejszego problemu. Poprostu trzeba im stworzyc odpowiedniio idealne warunki.

Karp tak się wyciera w polskich wodach , jak ty się znasz na ortografii. Wiem doskonale , gdzie i w jaki sposób rozmnaża się  ta ryba i dlatego , nikt nie będzie mi tutaj  "wciskał kitu" ,epatował bzdurą niezręcznie odmalowaną w  przyzwoitych barwach "teorii do sprawdzenia".
                      Zabobon i kłamstwo  wraz z ich promotorami  tępię bezlitośnie.
Nienawidzę amatorszczyzny Internetu za  łatwość z jaką  , każdy może rozpowszechniać  pędzone świstem banialuki , niezgodne ani z nauką ani nawet z baśnią czy mitem , (te bowiem w odróżnieniu od głoszonych treści  - zwykle mają w sobie ziarno prawdy).
Internet jest jak upośledzone dziewczę , której ciągle ktoś napycha dziećmi brzuch, ale ona nie wie skąd się biorą dzieci : jest bezwolny , podatny na kłamstwo i manipulację a przy tym mający sporo miejsca do zapełnienia zupełnie niepożądaną treścią. Taki jest Internet XXI wieku : to papka pseudo-teorii i kłamstw,  przemielona zręcznie w jedną treść - przez ludzi , którzy nawet nie wiedzą  o czym  piszą.

oj wyciera się wyciera wierz mi ,dzieje się to na zbiorniku Rzeczyce co parę lat w zależności jaka pogoda bo trze się każdego roku ale od pogody zależy czy skutecznie jak jest ciepły kwiecień i maj to jak najbardziej skutecznie tak było i w tym roku i coś narybku karpia tego rocznego jest ale mało bo oczywiście geniusze z PZW Gliwice nie wiedzą że ryby trą się maj czerwiec i nie reagowali jak Katowicki zarząd gospodarki wodnej spuszczał wodę jak oszalały przez tamę więc ikra na słońcu się wysuszyła (2012/10/21 15:52)

JKarp

Jak Ty mówisz, że się nie wyciera to na 100% tak musi być ;-)Są miejsca, są wody gdzie się wyciera bez żadnej ingerencji  człowieka - ciężko to zrozumieć?Nikt nie mówi, ze wszędzie i zawsze dochodzi do tarła - ale w kilku miejscach bez problemu.JK (2012/10/21 16:57)

marecki27-1979

Pewnie że się wyciera,sam złowiłem takie po 10-15 cm w oczku 20na 20m w  opuszczonym lesie,dzicz niesamowita.Poza tym czytałem że sazany mogą się wycierać,tamte to akurat lustrzenie były.Jak ktoś nie wierzy,cóż nic na to nie poradzę.
Mogę jedynie zaprosić i pokazać... (2012/10/21 17:32)

Lujski

u mnie w oczku karpie wycieraja sie na plyciznach :) - fakt ze koi, ale to to samo co w jeziorze plywa :) -
po jakims czasie pelno maluszkow plywa (2012/10/21 17:36)

Iras1975

Karp się wyciera i koniec, kropka. Nie wiem w jakim wieku przystępują do tarła, ale obserwowałem ich tarło na jez. Lusowskim. Były to sztuki około 2-7kg. (2012/10/21 18:57)

użytkownik104372

U mnie na jeziorku też karp się trze. Bo wiem. A gorzki placuszek niech już lepiej pójdzie spać bo za dużo się chyba fety nawciągał i bzdury pisze. (2012/10/21 21:14)

Iras1975

Dobranoc placuszku.:) (2012/10/21 21:17)