Zaloguj się do konta

Wykończenie ciężarków

utworzono: 2014/02/21 07:45
cebullos

witam koledzy :)

przygotowując się do sezonu wraz z kolegą zakupiliśmy forme na ciężarki.. kilkanaście sztuk jest już ładnie odlane i teraz czekają na obróbkę końcową :)

i teraz mam pytanko:
czy ktoś może mi polecić jakiś klej/farbę/lakier etc żeby ładnie to pomalować.. w miare żeby się to trzymało.. przede wszystkim NIE ŚMIERDZIAŁO co by nie odstraszyć rybek... no i ładnie wyglądało! myślałem też o pomalowaniu ciężarka i obsypaniu piaskiem..

co o tym myślicie i czekam na konkretne propozycje :) [2014-02-21 07:45]

ryukon1975

Robię ciężarki od wielu lat i nigdy mi nie przyszło na myśl żeby je malować. Nie będę się rozwodził nad powodami ale według mnie nie ma to żadnego sensu. Odlewam je z ołowiu i nie śmierdzą jak piszesz.

[2014-02-21 08:11]

CZzesio

Cześć :) Też od zawsze odlewam ciężarki i nigdy ich nie malowałem , same po jakimś czasie ładnie "ześniedzieją" i niczym nie będę się wyróżniać od dna .

[2014-02-21 13:35]

Bernard51

Jeżeli się za bardzo świecą to trebka sody oczyszczonej do garnuszka z wodą i przegotować w tym ciężarki ok 2 min i są matowe i z ciemnieją. Nie trzeba się żadnymi farbami bawić, który wydzielają swoje zapachy, nawet przez długi okres.
[2014-02-21 15:33]

cebullos

nie chodziło mi o to że ołów śmierdzi tylko farba czy klej...

kolego Czesio dokładnie o coś takiego mi chodziło jak na filmiku no tylko właśnie.. firma marka etc :P [2014-02-21 16:14]

krystian252

A wiecie może w czym on obsypuje te ciężarki na filmiku? to jest jakiś ciemny piasek? czy coś innego?
[2014-02-21 16:44]

cebullos

z tego co mi sie wydaje to sa specjalne farby,.. słyszałem o tym podgrzewasz ciężarek obsypujesz a później do piecyka i ładnie sie zalewa wszystko.. tylko nie wiem gdzie własnie taka i jaka będzie dobra żeby nie wyrzucać kasy w błoto :) [2014-02-21 18:11]

CZzesio

Z tego co wiem , a wiem z opisu pod filmikiem, to jest to farba proszkowa i pochodzi z oferty  .carptackle. Nic więcej nie udało mi się znaleźć :(

Opis  do filmiku : "Prezentacja proszku do samodzielnego kamuflażu ciężarków. ( Gardner Tackle ). www.carptackle.pl - sprzęt, akcesoria, artykuły karpiowe. Kanał informacyjny dla karpiarzy."
[2014-02-21 18:42]

notaki

Koledzy.. może to mieć znaczenie przy PIERWSZYM wrzuceniu do wody i to bardzo płytkiej.
Juz na czwartym, piątym metrze do dna światła dochodzi naprawdę mało, a ciężarek, który polezy choćby godzinę w wodzie  ( albo kilka dni na powietrzu ) pokrywa się patyna ( tlenkiem ołowiu )
[2014-02-21 19:16]

notaki

Chcecie błyskawicznie spatynowac ołów ?
Włozyć na MOMENT do octu   ( czy polac nim ) i  dobrze wypłukac.
Nie palić przy tym :P wydziela się wodór !
Nie zostawić na dłużej - ołów calkowicie rozpuszcza się w kwasie octowym.
[2014-02-21 19:21]

cebullos

i to wlasnie najbardziej wkur*** mnie na tym forum.

Nie spotkałem sie z żadną sensowną odpowiedzią na moje pytanie tylko każdy wyjawia swoje mądrości... nie interesuje mnie jak sprawić żeby ołów stał się ciemniejszy etc.Moje pytanie dotyczyło POMALOWANIA LUB OBKLEJENIA CIĘZARKÓW !!! [2014-02-23 20:51]

notaki

A nie wpadłeś na pomysł , czytając nasze wypowiedzi, ze po prostu malowanie ( bądź wykańczanie ) ciężarków jest pozbawione  sensu ????

Ze to praca  nie prowadząca do niczego , co daje w jakikolwiek sposób znaczące rezultaty ????
Jeśli po prostu oczekujesz odpowiedzi : maluj !!!!, posypuj !!! etc..

No to masz powody do wk******

[2014-02-23 20:59]

cebullos

przeczytaj sobie mój pierwszy wpis, i jeśli masz cos do powiedzenia w tym temacie to proszę bardzo, jeśli nie.. to kolejny wpis Twój pozbawiony będzie sensu. [2014-02-23 22:15]

szpenio666

Co do posypania piaskiem to nie wiem ale te farby są dobre sam maluje nimi główki jigowe http://formywedkarskie.pl/farba-proszkowa.html [2014-04-02 10:22]

Infernal1995

Nie oklejalem piaskiem ciezarkow,ale moze to tez zadziala. Wez piasek przesiany i wsyp do miski do drugiej dodaj wikolu i troche wody i wymieszaj, nastepnie polacz ze soba i wymieszaj, oklej ciezarek i poczekaj az wyschnie. Nie wiem czy klej wytrzyma wode. Sprobuj z innnym jak ten bedzie zly. [2014-04-02 16:21]