Zaloguj się do konta

Wyjazdy za granicę na ryby - wędkowanie za granica

utworzono: 2008/10/26 23:37
t12tom

Co sądzicie o wyjazdach za granicę na szczupaki czy sandacze. Nasze wody są przetrzepane przez PZW. Więc zastanawiam się co robić.... Jak na to patrzeć. [2008-10-26 23:37]

Stachu

Kosa mój były Idolu! Moje zdanie jest takie: odpuść sobie chłopaku te szwedzkie eskapady i kup pychówkę. Za ok.1500 zł (raptem dwa wyjazdy) możesz posiąść taką łódeczkę (bo silniczek już masz i to nielichy!). Wtedy Wisełka będzie Twoja i nie w głowie Ci będzie futrowanie Szwedów. Sandacz, piękna brzana, sum wiślany i inne ciekawe rybki już czekają na Ciebie. A tak zupełnie przy okazji mógłbyś skontrolować paru nieuczciwych wędkarzy. Pozdrawiam Twój niedawny wielbiciel. [2008-10-28 17:14]

STACHU masz racje ŁOWIŁEM TAM gdzies za granica,ale powiem ci ze polowanie na rybke w Polsce bardziej mi sie podoba moze wynika to z faktu,, ze tam bez wiekszego wysiłku laik moze złapac rybe a u nas trzeba sie wykazac um iejetnosciami gdyz ryby jest mało,,a z drugiej strony łapanie tak wielkich ryb za kazdym wyjsciem nad wode nudzi sie po pewnym czasie pozdrawiam [2009-02-14 19:16]

Dadin zgodzę sie że niema to jak w kraju ale z tymi laikami to bym uważał, to nie Polacy są mistrzami świata w każdej kategorii wędkarskiej. [2009-02-14 20:20]

MASZ RACJE ZGODZAM SIE Z TOBA W 100% [2009-02-16 16:30]

klocek

Panowie macie rację że w naszych wodach to nie lada sztuka porządnie sobie połowić ale na Szwecję też warto jechać......pierwszy raz byłem w zeszłym roku i faktycznie można sobie tam połapać rybek ale zafascynowało mnie to że tam jest cisza i spokój......taka prawdziwa "dzicz"!!!! [2009-02-16 17:18]

Anioł

Proszę o poradę gdzie i z jakiego biura turystycznego wybrać się do Swecji?
pozdrawiam [2009-02-16 20:22]

klocek

Anioł osobiście byłem z biura podróży novasol http://www.novasol.pl/....wszystko w najlepszym porządku to co było napisane faktycznie było na miejscu....tylko musisz wziąć pod uwagę że to nie jest typowe biuro które organizuje wyjazdy wędkarskie ale mapkę batymetryczną dali..... [2009-02-16 20:46]

Anioł

Dzięki Maciek za wypowiedź i poradę.
pozdrawiam
[2009-02-16 21:10]

Anioł

Może ktoś jeszcze by poradził coś w sprawie wyjazdu do Szwecji?
pozdrawiam [2009-02-16 21:11]

Nie wiem czy to nie kryptoreklama,ale Eventur Fishing. Lub na własną rękę,przez internet,albo na tzw. pałę- w Szwecji jest dużo ośrodków wędkarskich i nie będzie problemu z wynajęciem domku po za sezonem czyli w czerwcu lub wrześniu. [2009-02-17 09:13]

Anioł

No właśnie przeglądałem ofery eventur i tak się na myślałem nad ich ofertą ale wolałem podpytać.
Myślałem też nad wyjazdem w ciemno ale wole najpierw z jakiegoś biura żeby zobaczyć jak to tam jest i ewentułalnie następnym razem jak będe wiedział o co chodzi jechać indywidułalnie.
Dzięki za info :-)
Może ktoś jeszcze coś by podpowiedział?
pozdrawiam [2009-02-17 09:58]

Czyli jest fajnie - lepiej kasę dać obcym. Oni sie z tego utrzymują i dlatego mozna tam łowić ładne sztuki. Powodzenia. [2009-02-17 11:48]

Nie jest fajnie.Wolałbym wydawać pieniądze w Polsce.Tylko jak przekonać nasze społeczeństwo i decydentów,że na wędkarzach można zarobić.Potrzebne do tego jest tylko trochę dobrej woli i rzecz najważniejsza - ryby!!!!Nie interesują mnie łowiska komercyjne,ktore w większości można przesikać to tak jakbym sobie do wanny wpuścił karpia wigilijnego,po czym próbował go złowic na wedkę.Nie oto chodzi. Chodzi o rybne wody i dzikie ryby.Które aby złowic to trzeba sie trochę na machać i nachodzić.A w Polsce?Patrz początek sezonu trociowego na Inie - wszystko wypaliło fajnie.Nie było tylko jednej rzeczy - RYBY.!Dlatego ludzie jeżdżą do Szwecji czy Norwegii. Między innymi i ja.Ale nie musiałbym!!!!! [2009-02-17 14:01]

W Polsce są jeszcze ponoc łowiska z konkretną rybą i dzicz. Może tylko trzeba by sie zająć na poważnie gospodarką w tym kierunku? Ja nie pojade do Szwecji, bo mnie nie stać, jak kto chce, to niech jedzie. Tylko że przez tą turystyke bogacimy Szweda i innych, wywożąc kasę do nich, a u nas ograniczamy sie do podnoszenia składek PZW. A moze by tak jakieś fajne stanice wędkarskie? jakieś obozowiska? jakieś pomosty? noclegi? słowem ORGANIZACJA! Za granicą mają tego świadomość. A do rybostanu wcale nie doszli dlatego, że wypuszczali ryby - kto tak twierdzi ten jest niepoważny. Społeczeństwa bogate, kraje rozwiniete gospodarczo, brak biedy i bezrobocia, wykształcenie - to wszystko powoduje, ze i ludzie myslą inaczej. A u nas czarna rozpacz i kupa głupoty. [2009-02-17 14:32]

Brawo GHOSTMIR przecież o to w sumie chodzi!!!Jest w Polsce łowisko specjalne na dzikiej rzece - Dunajcu. Od Krościenka do Zawodzia w sumie ok. 11 km.Zezwolenie dzienne 60 zł. Roczne nie wiem,ale pewnie nie za bardzo tanie.Łowisko tylko muchowe .Haki bez zadziora,bez prawa zabierania ryby,tylko 20-stu wędkarzy jednoczasowo.Pilnuje firma ochroniarska.Wygoniono jedną decyzją wędkarzy spinningistów i spławikowców,a przed tem można było łowić na przynęty sztuczne i roślinne.Może decyzja słuszna,ale czy do końca przemyślana.Nie łowię na muchę i teraz do Krościenka mogę pojechać najwyżej na piwo,ale mam dość daleko i piwo wypiję w domu.Czy o to chodziło decydentom? [2009-02-17 15:07]

rysiek38

moze prosciej za te 60 przeslac kazdemu chetnemu jakas gierke komputerowa -symulacja polowu na muszke !!!!!!!!!1 [2009-02-17 17:12]

rysiek38

no i to co napisal poprzednik -jaka satysfakcja i pokaz swoich umiejetnosci jak ryby jest tyle ze nie sposob jej nie zlowic [2009-02-17 17:18]