Wyjazd na Lofoty

/ 9 odpowiedzi

Koledzy w przyszłym roku planujemy połowić w okolicach Svolwer na Lofotach.

Droga lądowa jest mi znana. Myślimy ewentualnie o drodze lotniczej.

Czy może ktoś korzystał z połączeń lotniczych do Swolwer czy innego

miasteczka w okolicy? Chodzi mi o tanie linie lotnicze i jak najkrótszy czas.

Pozdrawiam

slodziaksos

Bylismy tam 3 razy. Za kazdym razem samolotem i teraz w marcu ponownie tam lecimy.  (2012/12/10 22:48)

slodziaksos

Latamy do harstad evnes a z tamtad wynajetym autem do kabelvåg czyli 5 km dalej niz Cie interesuje. Latamy norwegianem ze wzgledu na bagaz wedkatski ktory zabieramy. Mozna tez poleciec z przesiadkami do samego Svolvær ale problemem jest dlugosc tuby z wedkami.  (2012/12/10 22:52)

zbyszko 1

Dziękuję za dotychczasowe informacje. Planujemy wędkowanie w czerwcu 2013r.

Najkorzystniejszy lot bylby z Gdańska do Oslo - Harstad EVNES. Jaki czas moze trwac lot z

przesiadkami. Chętnie bysmy też połowili  z Kobelvag. Czy mozemy otrzymac jakis namiar na domek i w  jaki sposób wynająć auto /adres internetowy/.

Fajny napisałeś artykuł z Waszej wyprawy a co do sprzętu będzie okazja do wypróbowania nowego.

Ja dotychczas łowilem na jachcie Gedania podczas rejsu zeglarskiego /niestety/ na

trasie Tromso - Lofoty - Trondheim.

Pozdrawiam.

(2012/12/11 09:22)

slodziaksos

Daj jakieś telefon do siebie to Ci wszystko powiem. Trochę mam dziś lenia do pisania. :p (2012/12/11 14:59)

zbyszko 1

Witam

Mój telefon w godz. 7-15

54 2373234

Pozdrawiam

(2012/12/11 21:02)

slodziaksos

Lot norwegianem jest o tyle wygodny że można zabrać 2 duże torby po 20 kg każda plus bagaż podręczny 10 kg i jeden bagaż wędkarski   do 20 kg i o maksymalnej długości 3 metrów. Ten bagaż wędkarski w moim przypadku to jest to tuba wędkarska w którą wsadzam drugą tubę z wędkami a w wolne miejsce pomiędzy tubami wtykam pilkery bez kotwic  zawinięte w ręcznik papierowy. zasadniczo można wetknąć do tego bagażu wszystko aby zmieścić się w wadze 20 kg. Auto wynajmuję również na stronie norwegiana  bo tak wygodnie i cena taka sama jak wszędzie indziej. Lotnisko w hasztad to mały grajdołek i nie da sie tam zabłądzić czy nie znaleźć punktu wynajmu aut. Proponuję wykupić toextra UBEZPIECZENIE JAKIE PROPONUJĄ PRZY REZERWACJI BO POTEM W RAZIE NIESZCZĘŚCIA BĘDZIE DUŻO PłACZU GDYŻ UDZIAŁ WŁASNY W SZKODZIE W PRZYPADKU BRAKU UBEZPIECZENIA DODATKOWEGO MOŻE WYNIEŚĆ NAWET 26 TYŚ KORON.
Auta też warto brać duże gdyż ilośc bagaży jest spora a z lotniska do kabelvag czy svolevar jest okolo 3 godziny jazdy i raczej w ciasnym  będzie kiszka.

Lot est do Oslo a potem dopiero do harstad i wtedy czeka nas trochę  kręcenia sie z bagażami gdyż nie ma opcji że nam przepakują z samolotu do samolotu. A żeby ponownie nadać bagaż należy przekroczyć strefę celną i iść na górę by nadać je ponownie. Na strefie celnej są często kontrole i lepiej nie mieć nadmiarów bo ceny szokujące dla Polaków. (2012/12/11 21:29)

zbyszko 1

Jeżeli Cię dobrze zrozumiałem to w cenie biletu lotniczego mogę zabrać 2 torby po 20 kg,

bagaż wędkarski /tuba/ również 20 kg i podręczny 10 kg.

Czy też za wędkarski jest dodatkowa opłata.

Dzięki za cenne informacje.

(2012/12/11 22:26)

zbyszko 1

Witam

Kolego Slodziaksos czy móglbyś podać mi swój adres e-mail.

Mam kilka konkretnych pytań odnosnie Kabelvag.

Pozdrawiam i zyczę Zdrowych i Wesołych Świąt Bozego Narodzenia.

(2012/12/19 07:46)

slodziaksos

szymczakmarek@yahoo.com (2012/12/20 22:30)