Zaloguj się do konta

Wyjazd na karpie

utworzono: 2011/09/22 21:03
smigus

W sobotę około godziny 13.00 wybrałem się na stawy PZW w Rymanowie (woj. Podkarpackie). Zapłaciłem 10 zł. Nie byłem do końca przekonany że coś złowię. Byłem sam i nie bardzo wiedziałem czy poradzę sobie z podbieraniem ryb. Rozłożyłem 1 wędkę na grunt i zaczęło się czekanie na branie. Wreszcie po około 10 minutach sygnalizator gwałtownie podniósł się do góry i pomału się opuszczał. Nic nie mogłem zrobić tylko zaciąć ... Zaciąłem, nic nie było. Znów zarzuciłem i po nie całych 5 minutach znów miałem branie. Zaciąłem i zaczepił się ładny karp na 40 cm. Jakoś sobie poradziłem samodzielnie wyjąc podbierakiem karpia z wody. Zarzuciłem w to samo miejsce. Tym razem musiałem dłużej czekać na branie, ale po 1 godzinie czekania znów było branie. Zaciąłem i znów ładny karpik, ale tym razem na 37cm. Wędkarze którzy siedzieli koło mnie ciągle chodzili się mnie pytać na jaka przynętę łowie, jaką stosuje zanętę itp.Zarzuciłem i nic nie chciało brać przez jakieś 2 godziny. Wreszcie po dłuższym czekaniu sygnalizator mocno uderzył o wędkę, ryba zaczęła "wciągać wędkę do wody". Zaciąłem i wyłowiłem pięknego karpia na 49cm. To moja rekordowa sztuka. Około godziny 18.30 nic już nie brało i postanowiłem pomalutku "składać żagle". Wszystkie karpie zostały wypuszczone, to był bardzo udany wyjazd. Oby tak dalej ... ;) [2011-09-22 21:03]

grzesiek35

no to gratuluje i pozdrawiam
[2011-09-22 21:06]

krisuk

gdzie to jest dokladnie ja mieszkam kolo Rzeszowa
[2011-09-22 22:55]

rambek91

jesli jestes z rzeszowa musisz kierowac sie na Turaszówke(obrzeża Krosna), później obwodnica przez Krosno caly czas na światłach prosto. Pozniej jak przejedziesz przez krosno jedziesz przez Miejsce Piastowe, następnie Iwonicz, Rymanów a pozniej w prawo na rondzie skreczasz i masz wjazd na Rymanów Zdrój i jedziesz około 6km. (ja pochodze z Krosna jak bys cos jeszcze nie wiedział to pisz pomogę. Pozdrawiam :)
[2011-09-22 23:40]

Algen

Świetny dzień :) też miałem w tym sezonie kilka udanych zasiadek :)
[2011-09-23 19:25]