Zaloguj się do konta

wygryziona rybka

utworzono: 2009/07/01 13:41
misie

Łowiłem kilka dni temu na trupka z gruntu odległość od brzegu: około 10m, głębokość: lekki spadek w tym miejscu od 3 do 4m. W pewnym momencie odjazd, po chwili zatrzymanie, półminutowy postój i odjazd pełną parą. Chwila oczekiwania, zacięcie duży opór, coś jest na kiju. Zaczynam ściągać i nagle idzie bez oporu. Ściągam a tam wygryziona rybka. 17cm. płotka miała odgryziony kawał brzucha. Z kolegami oglądaliśmy to dziwo i doszliśmy do wniosku że nie mógł to być sum (zbyt małe "rozwarcie" paszczy w wygryzionym miejscu), raczej nie mógł być to sandacz (nie występuje w tej wodzie), nie mógł być to szczupak (zbyt duży opór podczas zacięcia?). Skłaniam się więc do tego że był to węgorz. I pytanie (nareszcie;) czy ktoś z was spotkał się z takim przypadkiem? Nadmienię że zdarzyło mi się to niepierwszy raz. [2009-07-01 13:41]

withanight88

a skad wiesz ze niema tam sandacza? i czemu zaprzeczasz ze to szczupak? po oporze nie mozna okreslic co sie ciagnie... moze miales rybe z krzaczorami albo same krzaczory? [2009-07-01 17:56]

Mógł być to duży okoń [2009-07-01 19:16]

saw

Również stawiam na to, że szczupak ugryzł i poszedł w las, ciągnąłeś szczupaka z krzaczorami i wyrało mu się z pyska. Węgorz nie miałby prawdopodobnie tak silnego uścisku. [2009-07-01 19:20]

withanight88

wg mnie nie wyrwalo mu sie z pyska tylko kolega sam mu wyrwał przedwczesnym zacieciem!! [2009-07-01 19:43]

SumikDestroyer

miałem na chechle tak samo, 7-8 razy z rzędu zerwałem coś większego, na pewno za duża przynęta. A jak chodzi o sandacza to widziałem w tamtym roku na własne oczy jak gość na kanale wyciągnął 62cm. [2009-07-01 19:59]

misie

Oczywiście że wyrwałem z pyska przedwczesnym zacięciem. Dlaczego nie szczupak? Wnioskuję to z tego że chociaż "wygryzienie" pasowało do mordki szczupaka ale to musiałby być bardzo mały szczupak, więc nie mógł swoimi małymi ząbkami spowodować takich obrażeń:) Zaczepów w tym miejscu na 99,99% niema. Sandacze są ale to czyste przypadki. [2009-07-02 08:20]