Wygodny spinnig do 2.40m na łódź

/ 8 odpowiedzi
Witam.
Szukam wędki spinningowej najlepiej 2,40m. której będę używał na łodzi.
Chodzi mi głownie oto aby wędzisko pełnio funkcje uniwersalną , czyli żeby była dopasowana na okonie jak i na szczupaki ale również pełnia funkcje wędki do trolingu.Cenna + - 150zł.
Myślałem nad tą wędką --> http://allegro.pl/wedka-dragon-thytan-light-spin-2-40-m-5-25g-i2255399258.html

Dziękuje z góry za wszystkie propozycje.
Artur z Ketrzyna


Za duże kolega stawia wymagania co do wędziska. Ponieważ chciałby połączyć 3 typy wedzisk w jedno i jeszcze ma być wygodne i funkcjonalne.
Nie da się połączyć tych wszystkich cech w jednym kiju, ponieważ;
Na okonia cw to ok 5-15 g, i najlepiej wklejanka.
Na szczupaka cw 10-30 lub 10-40 g, w zależności od oczekiwań wędkującego (wędkowanie finezyjne lub kontrolowane), (nie mówię tu o drobiazgu rybim)
Do trolingu minimum cw 15-60, ponieważ kij jest osadzony w uchwycie co pozbawia amortyzacji jaką daje reka wędkarza, jak też oddziaływają na blank większe siły, podczas brania, czy ewentualnego zaczepu, jak tez w trolingu ożywa się zazwyczaj większych przynęt, które stawiają większy opór w wodzie.

Tak więc by efektywnie, wygodnie i skutecznie móc posługiwać się tymi trzema odniennymi metodami połowu drapieżników, musisz się zaopatrzyć w 3 różne kije i przewozić je w jednym pokrowcu. (Nie znajdziesz aż takich kompromisów, bo zawsze oś zawiedzie).
Jedynym kompromisem może być kij spinningowy o cw 7-25g. Posłuży ci do połowu szczupaka i okonia. Lecz przy połowie małych garbusków, nie będziesz w stanie wyczuć bardzo delikatnych pod skubnięć (kontaktu przynęty z rybą), i praktycznie nie będziesz mógł, w odpowiednim momencie zaciąć co najmniej 70% delikatnych brań (przy holu też częściej będą się spinać). Zaś walka ze szczupakiem powyżej 2-3kg (w zależności od ich kondycji), będzie bardziej zdana na przypadki losu, niż mogło nazywać się kontrolowanych holem.
Nie żebym się czepiał, ale takie są fakty. (2012/04/13 12:04)

tomas-z


A ja posiadam SHIMANO ALIVIO super sensitive do 21g długość 2.40m
Dla mnie jest super do łowienia okoni jak i szczupaków.
Do tego kołowrotek SHIMANO CATANA 1000FA.

Nie łowię za często na spinning, ale polecam.
Lekki i wygodny zestaw. (2012/04/13 12:33)

kamil11269


wędka Cupido Profesional Spin 2,40 metra (2012/04/13 14:19)

mleczus3


W tym przedziale cenowym znajdziesz już kilka ciekawych wędzisk spinningowych, jednak trudno o dobór wędki uniwersalnej, gdyż moim zdaniem coś takiego nie istnieje. Trudno znaleźć kij, który dopasuje się do każdej metody połowu, jak i używania odmiennych przynęt. Musisz zastanowić się przede wszystkim nad tym jak ciężkich przynęt będziesz używał oraz w jaki sposób zazwyczaj łowisz. Na starcie polecam niedrogie, a ciekawe wędziska Robinson Diplomat. Nie jest to może skarb, ale za tą cenę to fajna propozycja. Do łowienia szczupaków i okoni z opadu używałem modelu Jig Master i muszę powiedzieć, że wędka fajnie zacina rybę, dobrze trzyma podczas holu i co najważniejsze, dobrze sygnalizuje brania. Model do 20 g można wykorzystać także przy połowie na obrotówę, cykadę, czy niewielkiego woblera.

Pozdrawiam,
Rafał Mleczak (2012/04/13 18:09)

rryybbaa


Nie dasz rady pogodzić tych wędek, najlepiej weź coś pomiędzy czyli wędkę szczupakową. (2012/04/13 18:18)

richi


Przemyślałem temat i sądzę że jednak nastawił bym się na szczupaka i głównie woblery.
http://allegro.pl/wedka-robinson-diplomat-top-spin-2-40m-30g-hit-i2221643755.html
Odwołując się do użytkownika "mleczus3"Czy ta wędka mogła by być?? (2012/04/13 22:56)

mleczus3


Diplomat Top Spin 10-30 gWydaje mi się, że to dobry wybór, tym bardziej, że seria Diplomat jest fajną propozycją w tej kategorii cenowej. Tym modelem z pewnością połowisz na gumy, obrotówki i woblery. Nie trzymałem tego kija w dłoni, ale jego parametry wydają się w porządku. Warto jeszcze poczekać na opinie kolegów, którzy machali tym kijem, ale pamiętaj... już niedługo maj i fajnie rozpocząć sezon z nowym spinningiem. 
Pozdrawiam (2012/04/14 10:33)

Artur z Ketrzyna


Przemyślałem temat i sądzę że jednak nastawił bym się na szczupaka i głównie woblery.
http://allegro.pl/wedka-robinson-diplomat-top-spin-2-40m-30g-hit-i2221643755.html
Odwołując się do użytkownika "mleczus3"Czy ta wędka mogła by być??

Dość rozsądny wybór. Sprawdzi się przy szczupakach, jak o średnich i dużych okoniach. Co fakt na dorochę się nie nada, chyba że na nie duże przynęty i z odpowiednio wyregulowanym hamulcu walki.
Powodzenia nad wodą, i wielu fascynujących holi... (2012/04/16 12:21)